Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak kupować elektronikę taniej? Płać w euro, sprowadzaj sprzęt do Polski i oszczędzaj

(Sponsored) magic9 17 Mar 2023 08:47 393 0
 • Kupowanie elektroniki za granicą i płacenie za nią w euro to taktyka coraz częściej stosowana przez Polaków. Wynika to z faktu, że nowoczesne rozwiązania technologiczne są w naszym kraju dość drogie. Niejednokrotnie bardziej opłaca się kupić smartfon, tablet czy części do komputera u jednego z naszych europejskich sąsiadów. Nawet po doliczeniu kosztów transportu, nadal możesz wyjść na plus. Co więcej, jeśli znajdziesz dobry kurs euro, na takim zakupie uda Ci się jeszcze zaoszczędzić.

  Kiedy kupowanie elektroniki w euro się opłaca?

  Zakup elektroniki w krajach UE może być opłacalny, ale trzeba wiedzieć, na jakie jego aspekty zwrócić uwagę. Najważniejsza jest cena w euro proponowana przez sklep. Pierwszym krokiem jest więc porównanie jej po bieżącym kursie do stawek obowiązujących na polskim rynku. To pozwoli Ci zorientować się, czy faktycznie dany produkt za granicą jest tańszy.

  Jak kupować elektronikę taniej? Płać w euro, sprowadzaj sprzęt do Polski i oszczędzaj


  Krok drugi to znalezienie informacji na temat kosztów transportu międzynarodowego. Na terenie Unii Europejskiej nie musisz obawiać się cła czy kosztów podatkowych. Pamiętaj natomiast, że wielu kurierów za przesyłki międzynarodowe pobiera prowizję. Takie paczki zwykle są droższe od zwykłego zamówienia realizowanego w obrębie kraju. Sprawdź więc, czy po doliczeniu tych kosztów w euro zakup nadal się opłaca.

  Na koniec zsumuj koszty zamówienia za granicą oraz w polskim sklepie. Oblicz różnicę i sprawdź, jaki musiałby być kurs euro, żeby sprowadzenie elektroniki się opłacało. Potem zerknij na obecne ceny euro i upewnij się, że są opłacalne. Jeśli nie, to oszacuj, o ile musiałyby się zmienić, żebyś mógł oszczędzić na tej transakcji. Oceń, czy jest to realne. Najczęściej nowe technologie jednak są tak kosztowne w naszym kraju, że organizacja całego przedsięwzięcia się opłaca.

  Jak zaoszczędzić na kursie euro?

  Jaki kurs euro będzie dla Ciebie najlepszy? Oczywiście jak najniższy. Z czego to wynika? Im tańsza jest waluta obca, tym mniej złotówek wydasz na jej zakup. Ostatecznie zatem z Twojego portfela znika mniej PLN niż przy zakupie elektroniki w naszym kraju. Różnica między tymi dwiema kwotami to realna oszczędność.

  Jedną z najczęściej wybieranych metod zakupu euro jest czekanie na potężny spadek ceny. Gdy do niego dojdzie, wielu Polaków wymienia w jednej chwili jak najwyższe sumy w obawie przed szybką zmianą kursu. Jest to dobry sposób, jeśli wiesz, jaka dokładnie cena euro Ci odpowiada. Gdy bieżąca stawka spełnia wymagania i sprawia, że zakup Ci się opłaca, możesz dokonać wymiany. W efekcie takiego działania zaoszczędzisz na sprowadzeniu do Polski elektroniki dokładnie taką kwotę, jaką wyliczyłeś.

  Alternatywnym rozwiązaniem jest regularne kupowanie mniejszych kwot, gdy kurs euro spada. Ta metoda wymaga jednak nieco więcej uwagi. Powinieneś bowiem zapisywać stawki każdej transakcji oraz kwoty w złotówkach, które wydajesz. Musisz też pozostawać czujny i na bieżąco obserwować sytuację na rynku walut. Masz szansę natomiast kilkukrotnie trafić na niskie ceny euro. Zaoszczędzisz także więcej pieniędzy, jeśli po jednym spadku pojawi się kolejny, jeszcze atrakcyjniejszy.

  Gdzie opłaca się kupować euro w najlepszych cenach?

  Gdy już wiesz kiedy i w jaki sposób wymieniać euro na zł, czas znaleźć miejsce z najlepszymi kursami. Wejdź na stronę https://www.walutomat.pl/kursy-walut/eur-pln/ i poznaj bogatą ofertę serwisu Walutomat. Łączy on propozycje użytkowników chcących sprzedać i kupić euro, dolary czy inne waluty obce. Dzięki temu stawki tam proponowane są często o wiele atrakcyjniejsze niż w tradycyjnych kantorach czy bankach.

  Wspominaliśmy wcześniej, że warto określić kurs euro, dzięki któremu zakup konkretnego sprzętu elektronicznego będzie się opłacał. W Walutomacie możesz ustawić alert dokładnie na tę wartość. Dzięki niemu nie przegapisz żadnej okazji zakupu obcej waluty na dogodnych warunkach. Transakcję zrealizujesz nawet na smartfonie, niezależnie od miejsca, w którym będziesz. To najwygodniejszy i najszybszy sposób na oszczędzanie, z którego warto skorzystać.

  [WSPÓŁPRACA REKLAMOWA]
  About Author
  magic9
  Editor
  Offline 
  Has specialization in: redaktor treści elektroda
  magic9 wrote 805 posts with rating 362, helped 11 times. Live in city Kielce. Been with us since 2010 year.