Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Filtr dwuobwodowy pasmowy

21 Lis 2005 20:15 2190 6
  • Poziom 11  
    Witam.
    Poszukuję zasady działania filtru dwuobwodowego pasmowego. W necie niestety nic takiego nieznalazłem:cry:. Chyba jesteście moją ostatnią deską ratunku. Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.
  • Poziom 18  
    Musisz podać więcej danych albo opisać: "co to jest , do czego służy , na jaką komendę się wykonuje"
    czyli pasmowo-przepustowy czy pasmowo-zaporowy,
    dwuobwodowy ? czy dwuzakresowy ( dwupasmowy),
    ogólny opis czy dla konkretnych parametrów?.
  • Poziom 11  
    Chodzi mi o ogólną zasade działania takiego filtru (dwuobwodowego) w ujęciu radiofonii . Po pierwsze co to jest za filtr, z jakich elementów się składa i za co są odpowiedzialne poszczególne podzespoły. Co do rodzaju filtru to mam podane że filtr ten jest pasmowy. Ale z tego co napisał Staszek wnioskuję że chyba chodzi o te dwa przypadki czyli pasmowo-przepustowy i pasmowo-zaporowy.
  • Specjalista elektronik
    Filtr dwuobwodowy, składa się on z dwóch obwodów LC sprzężonych ze sobą magnetycznie (obwód ze sprzężeniem indukcyjnym) Filtr taki w porównaniu z jednoobwodowym wykazuje bardziej płaską charakterystykę w obszarze częstotliwości środkowej oraz znacznie bardziej strome zbocza
  • Poziom 11  
    Potrzebuje z tego napisać referat więc potrzebuje troche więcej informacji, oraz jakiś schemat przykładowego filtru i charakterystykę.

Znalazłem schemat takiego filtru ale potrzebuje jeszcze opis jego działania .
    Filtr dwuobwodowy pasmowy

Mam jeszcze jedno pytanie czy filtr dwuobwodowy wystepuje pod innymi nazwami?[/img]
  • Specjalista elektronik
    Filtr dwuobwodowy to dwa filtry LC sprzężone magnetycznie.
  • Poziom 11  
    W jakiejś książce znalazłem że są to dwa równoległe obwody rezonansowe sprzęzone pojemnością (w przypadku schematu powyżej pojemnościa C3).

A co do innych nazw chodzi mi czy ten filtr może się inaczrj nazywać np. filtr drabinkowy albo piezoceramiczny?