Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki do pcta

21 Lis 2005 21:01 1193 12
  • Poziom 27  
    witam
    tak sie ostatnio zastanawiam, poniewaz potrzebuje glosnikow do komputra biurowego.
    czy logitech jest dobry? moze lepiej jakis creative?
    w logitechu przekonuje 24 miesieczna gwarancja.

zastanawiam sie czy moze to cos gra wogole:
    http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=16452
    i
    http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17607

jesli ktos ma takowe glosniczki, to prosze o opinie gdyz jestem mocno ciekawy :]]
    i co oznacza to zewnetrzny wzmacniacz - brak?
    to od czego jest ta regulacja?
    mam je napedzac sama karta?
    nie potrzebuja innego zasilania niz to z karty?
  • Poziom 23  
    Do puszczania muzyki w biurze wystarcza w zupelnosci i te bez subwoofera. Firmowe glosniczki z tej polki np Creative czy Logitech roznia sie od najtanszych wlasciwie tym ze sa stereofoniczne - a te za 30-40zl firmy "Chinol" sa najczesciej mono (jeden wzmacniacz)

Z uszkodzen takich zabawek to wlasciwie najczestsze to uszkodzenia kabli i trzeszczace potencjometry - ale zalezy to od czestotliwosci ruszania w.w. zabawek.
    W glosnikach bez suba basu nie slychac praktycznie wcale, te z subvwooferem wytwarzaja slyszalny bas - ale nie spodziewaj sie czegos cudownego.
    Wiekszosc elektronikow powie Ci zebys wybral te ktore graja lepiej - przecietny elektronik takie glosniczki naprawi w 3 minuty - wiec niby po co ta gwarancja... (i tak rzadko jest potrzebna)
    A wiec - dokonaj oceny "organoleptycznie" w sklepie z dostepnych modeli - postaraj sie nie kupowac kota w worku, oczywiscie jesli ma dla ciebie znaczenie dzwiek jaki z siebie wydaja.
    Wbrew pozorom za ta sama kwote mozesz spotkac bardziej "wypasione" glosniki mediatecha ktore okaza sie lepiej brzmiace - niestety za marke sie doplaca zawsze..
    Brak zewn. wzmacniacza oznacza raczej to, ze jest wbudowany w glosnik.
    Za malo kart dzisiaj ma wzmacniacze ktore moglyby cokolwiek wiecej napedzic, niz sluchawki
    Regulkacja glosnosci ofcorz ;) W tym z subem bedzie pewnie "barwa tonu"
  • Poziom 27  
    o mediatechu zawsze slyszalem bardzo sprczene opinie, ale jesli masz na mysli jakies konkretne to chetnie je obejrze :]
    ma znaczenie dla mnie jakosc dzwieku, ale nadal nie otrzymalem odpowiedzi co oznacza "zewn. wzmacniacz - nie" wiec juz nic nie rozumiem;))
    czekam na odpowiedzi

Dodano po 2 [minuty]:

a co do gwarancji - przecietny elektronik naprawi, ale skoro za cos place to mam prawo wymagac,
    wiem ze prosciej i szybciej to samemu reperowac, bo sam tak dzialam, ale chodzi o sam fakt :]
  • Poziom 35  
    Ale w sumie prawdą jest, że najczęściej uszkadzają się kable (gwarancja nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych zazwyczaj). Ja bym wybrał Creativa, Logitech każe sobie dużo płacić za markę.
    Zresztą... Starych Trustów nic nie przebije:)

--
    Hefi
  • Poziom 27  
    to moze ktos mi zaproponuje jakis konkretny model?
    czekam na propozycje....
  • Poziom 23  
    No wlasnie w Creative-ach dostawalem na serwis dosyc czesto glosniki, w ktorych chrzanil sie ten pilot i/lub kabel do niego..
    Zewnetrzxny wzmacniacz - brak = wzmacniacz nie jest w osobnym pudelku (jak to jest w zwyklym sprzecie audio) tylko jest wbudowany w glosnik...
  • Poziom 31  
    Co do karty ze wzmacniaczem,to spotkalem kiedys jakiegos creativa z wbudowanym wzmakiem 2x25w!!! I calkiem ladnie graly na tonsilach 80w.Siedzialy tam jakies dwa tda...Piekna karta.

Posted from a mobile
  • Spec od akustyki
    o tym ze sie chrznia piloty to wiem czesto potencjometr po jakims roku zaczyn przerywac ot oszczednosci w produkcji jeszcze kilka lat temu zestaw 2+1 creativa kosztowal prawie trzy stowki teraz za tyle dostajesz 5+1 od nich a nawet wiecej wiec na czyms musieli zaoszczedzic plus ze jakosc dzwieku jest na podobnym poziomie chodz nie jest to hiend ale dla wieksosci ludzi wystarcza
  • Poziom 29  
    prosiak_wej napisał:
    Co do karty ze wzmacniaczem,to spotkalem kiedys jakiegos creativa z wbudowanym wzmakiem 2x25w!!! I calkiem ladnie graly na tonsilach 80w.Siedzialy tam jakies dwa tda...Piekna karta. <br/><br/>Posted from a mobile

Mógł to być TDA2040.Ja mam do kompa wzmacniacz na TDA2040 to tego kolumny tonsil na dwóch GDN16/12 i wyokotonowy GDWT 70w i powiem że naprawde ładnie to to gra polecam:DAle jak napisales że potrzebujesz do biura to raczej niemasz tyle miejsca:|
  • Poziom 27  
    sluchajcie, szukam czegos najtanszego
    ktos mowil na gronie o mediatechach, jakie macie o nich zdanie?
  • Poziom 24  
    Na początku podawałeś jakies logitechy - przestrzegam - straszne G***. Tylko creative. Najlepiej jak by byly 2drożne, ale zwykle tez sie nadadzą. Ostatnio mialem możliwość stesotwac logitech x-530 i mnie po prostu ten dźwięk dołuje i nie moge tego wytrzymać. BRak wysokich tonów i dudniący bas (nie naprawisz eqlizerem w winampie). Najtanszy creative 2.1 kosztuje 80 zl okolo, same satelitki 2.0 jakies 60-65 zl. Z głośniczków do kompa jeszcze samsungi polecam, tylko poniżej 60 zl nie schodź, bo syf straszny na rynku ... Zapewne są jeszcze inne marki godne polecenia, ale ja nie znam i wolał bym nie testować, po tym , jak sie na logitechu zawiodłem ;/
    Pozdrawiam.
  • Poziom 27  
    Kupilem creative sbs-240

dziekuje wszystkim za pomoc, temat uwazam za zamkniety