Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak wybrać odpowiedni smartfon do profesjonalnych zdjęć i wideo?

(Sponsored) magic9 23 Mar 2023 09:39 414 0
 • Jak wybrać odpowiedni smartfon do profesjonalnych zdjęć i wideo?
  Szukasz telefonu z dobrym aparatem? Przygotowaliśmy zestawienie 7 znakomitych smartfonów fotograficznych. Mają wszystko, co każdy miłośnik pięknych zdjęć lubi – profesjonalne systemy aparatów z dodatkowymi obiektywami, oprogramowanie z trybami dla fanów fotek, zaawansowane nagrywanie filmów i optyczną stabilizację obrazu. Oto TOP 7 smartfonów z najlepszym aparatem!

  iPhone 14 Pro Max – smartfon, który ukończył kurs fotografii, a może nawet filmówkę?


  W kategorii „smartfon z najlepszym aparatem” najnowszy (i zdecydowanie najbardziej wypasiony) flagowiec Apple nie ma sobie równych! Ogromne możliwości systemu aparatów i dopracowane oprogramowanie do wideo to zdecydowanie największe atuty tego modelu! Każda nowa seria iPhone to duży krok naprzód, jeśli chodzi o fotografię smartfonową. Apple zdecydowanie nadaje tu ton i to już od wielu lat.

  A jednak najnowszy iPhone 14 Pro Max naprawdę zaskoczył skokiem jakości zdjęć! Apple zaproponowało całkiem nowy aparat główny 48 MP z matrycą w technologii czteropikselowej. Efekt? Aż 4x większa rozdzielczość w formacie ProRAW i matryca większa o 65% od tej, którą zastosowano w iPhonie 13 Pro.

  Dzięki temu bogactwo detali na każdym zdjęciu masz gwarantowane. I dotyczy to także zdjęć robionych w słabym świetle. Producent kusi, że dzięki tej smartfonowej rewolucji w najnowszym, najbardziej wypasionym iPhonie 14 Pro Max zdjęcia w słabym świetle robione aparatem głównym są aż 2x lepsze niż w poprzedniej wersji, a w przypadku aparatu ultraszerokokątnego progres jest nawet większy, bo aż trzykrotny.

  Dowiedz się, jak wygląda wynajem telefonów na phox.pl!

  iPhone 13 Pro Max – niewiele ustępuje swojemu nowszemu odpowiednikowi. Nadal znakomity do zdjęć!

  Jeśli z jakichś powodów nie chcesz inwestować w najnowszy model iPhone, nic straconego! Flagowy model z roku 2021, czyli iPhone 13 Pro Max, także poradzi sobie fantastycznie ze zdjęciami i wideo, nawet tymi zrobionymi w trudnych warunkach, w ruchu i w nocy.

  Zobacz iPhone na wynajem na phox.pl!

  Dlaczego iPhone 13 Pro Max to telefon z bardzo dobrym aparatem?

  • Ma profesjonalny system 3 aparatów 12 MP: z obiektywem szerokokątnym, ultraszerokokątnym i teleobiektywem. W tym ultraszerokokątnym obiektywie z potężnym autofokusem zupełnie nowego rozmachu nabiorą zwłaszcza zdjęcia makro.
  • W skali makro możesz nie tylko cykać fotki, ale i nagrywać, i to nawet wideo poklatkowe oraz filmy w zwolnionym tempie.
  • 6-krotny zoom optyczny w całym systemie daje więcej opcji kadrowania niż kiedykolwiek.
  • Robi naprawdę znakomite portrety: odpowiada za to między innymi zaawansowany efekt bokeh i funkcja kontroli głębi ostrości, 6 efektów oświetlenia portretowego (w tym studyjne), a fantastyczne portrety w trybie nocnym to zasługa skanera LiDAR.
  • Optyczna stabilizacja obrazu na bardzo wysokim poziomie.

  Jak wybrać odpowiedni smartfon do profesjonalnych zdjęć i wideo?


  iPhone 13 – zawodowiec, także jeśli chodzi o bardzo dobry aparat w telefonie

  Jeśli wersja iPhone 13 Pro czy 13 Pro Max to dla Ciebie za wiele, sporo możliwości robienia fantastycznych zdjęć oferuje też iPhone 13. Choć zamiast systemu aparatów Pro ma tylko dwa obiektywy – szerokokątny i ultraszerokokątny, jakość zdjęć i filmów jest więcej niż zadowalająca!

  Na co warto zwrócić uwagę?
  • Układ aparatów w tym modelu przebudowano na nowo, przesuwając obiektywy o 45 stopni.
  • Aparat z obiektywem szerokokątnym wpuszcza więcej światła w stosunku do poprzednich serii. Zdjęcia i wideo są ostrzejsze, jaśniejsze i pełne szczegółów.
  • Obiektyw ultraszerokokątny ulepszono tak, że nawet ciemne fragmenty zdjęć zachwycają wyraźnymi detalami.
  • I coś, co miłośnicy fotografii smartfonowej kochają – nowy system OIS z automatyczną stabilizacją matrycy. Koniec z poruszonymi zdjęciami!
  • Tryb filmowy z duuużymi możliwościami. Przykład? Głębia ostrości, którą możesz ustawić nawet po nakręceniu wideo.
  • Zaawansowany tryb nocny to kolejny atut iPhone’ów z serii 13. Doświetlone, nasycone, wyraźne zdjęcia i nocne wideo to specjalność Apple!

  iPhone 11 Pro – starszy, ale zdjęcia pierwszorzędne!

  Wśród smartfonów z dobrym aparatem warto polecić także nieco starsze modele. Dla tych, którzy nie marzą o najnowszym flagowcu lub dysponują mniejszym budżetem, mamy propozycję – iPhone 11 Pro. W porównaniu z „trzynastką” jego cena jest więcej niż atrakcyjna, a nadal oferuje bardzo wiele, jeśli chodzi o jakość zdjęć i wideo.

  Czym może Cię przekonać iPhone sprzed trzech lat?
  • System trzech obiektywów: teleobiektyw, obiektyw szerokokątny, obiektyw ultraszerokokątny.
  • 4-krotny zoom optyczny i optyczna stabilizacja obrazu w dwóch aparatach.
  • Podobnie jak w 13-tce, mocną stroną tego smartfona jest tryb portretowy z zaawansowanym efektem bokeh i funkcją kontroli głębi ostrości oraz z oświetleniem portretowym z sześcioma różnymi efektami.
  • Nagrywanie wideo HD 1080 p, w tym filmy w zwolnionym tempie i wideo poklatkowe ze stabilizacją obrazu.

  Galaxy S22 Ultra – więcej niż telefon z bardzo dobrym aparatem

  Nasze zestawienie polecanych fotograficznych smartfonów Samsunga zaczynamy od flagowca najwyższej klasy, czyli telefonu Samsung S22 Ultra. To zdecydowanie Samsung z najlepszym aparatem, jaki mamy do dyspozycji!

  Zobacz telefony Samsung na wynajem na phox.pl!

  Ten model Samsunga wyposażony został w system zaawansowanych aparatów: szerokokątny 108 MP, ultraszerokokątny 12 MP i aż dwa teleobiektywy. Tym, czym szczególnie chwali się producent, jest Nightografia – innowacja, dzięki której aparat jest wprost stworzony do nocnych zdjęć.

  To zasługa matrycy o dużych pikselach, która wychwytuje więcej światła, superprzejrzystego szkła i obiektywów do jasnych i wyrazistych ujęć oraz rozwiązania Super Night Solution, które inteligentnie rozświetla scenę do zdjęć w nocy.

  Innowacją jest też technologia, która pozwala na nagrywanie wyraźnych, ostrych filmów o każdej porze – smartfon wykrywa oświetlenie i automatycznie przełącza się na optymalną automatyczną prędkość rejestracji klatek na sekundę.

  Samsung S22 i Samsung S22+ – telefony dla fanów zdjęć i wideo

  Kolejny telefon Samsung z dobrym aparatem to S22 i S22+. Co świadczy na jego korzyść? System trzech tylnych aparatów wysokiej klasy: aparat ultraszerokokątny 12 MP, aparat szerokokątny 50 M z matrycą z dużymi pikselami oraz teleobiektyw 10 MP z trzykrotnym zoomem optycznym.

  Oprócz tego producent, podobnie jak w wersji Ultra, zainwestował w tym flagowcu w zaawansowaną technologię do zdjęć i wideo w trybie nocnym. Przejrzyste szkło zapobiega odbiciom na soczewce, a automatyczne dostosowanie liczby klatek pozwala dopasować je idealnie do pory dnia. Zdjęcia i filmy są oczyszczone z szumów, jasne, ostre, wyraziste i pełne kolorów.

  Co jeszcze? Gumka do usuwania obiektów. Możliwość rejestracji wszystkimi aparatami jednocześnie. Automatyczne zachowanie ostrości. Wymieniać można by długo. S22 i S22+ od Samsunga to telefony z bardzo dobrym aparatem!

  Wniosek? Jeśli chcesz robić smartfonowe zdjęcia z naprawdę górnej półki, musisz zainwestować w porządne flagowce. Co zrobić, jeśli nie chcesz przy tym wydać tak dużej kasy na zakup nowego telefonu? Zwróć uwagę na opcję, jaką jest wynajem smartfonu. To usługa, którą oferuje dziś PHOX.

  Jak to działa? Wybierasz upatrzony model telefonu. Podpisujesz umowę i płacisz przystępny cenowo comiesięczny czynsz. Wynajmujesz i korzystasz, ile chcesz, wymieniasz na nowy model, kiedy masz ochotę, a jeśli chcesz zrezygnować, możesz to zrobić w każdej chwili. W bonusie wolność od kredytu, banku, operatora telco i zmartwień, takich jak ubezpieczenie, naprawa urządzenia czy szuflada zapchana starymi modelami telefonów, z którymi nie masz co zrobić.

  [WSPÓŁPRACA REKLAMOWA]
  About Author
  magic9
  Editor
  Offline 
  Has specialization in: redaktor treści elektroda
  magic9 wrote 806 posts with rating 362, helped 11 times. Live in city Kielce. Been with us since 2010 year.