Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

jak wprowadzić kod Volvo CR - 901 OFF

KIEROWCA_VW 22 Nov 2005 00:06 3157 7
 • #1
  KIEROWCA_VW
  Level 35  
  Witam, mam problem z tym radyjkiem, otóż: ok. miesiąc temu znajomy odwiedził mnie z tym sprzętem, kupione w Szwecji w jakimś komisie, woła o kod. Pod mechanizmem kasety znalazłem diody i z ich położenia odczytałem kod za pomocą jakiegoś programu(od innego volvo), radio ruszyło. Dzisiaj znowu jest u mnie, na wyświetlaczu "OFF", powodem wymiana akumulatora(przymrozki) i błędnie wpisany kod (kilkakrotnie). Co teraz: czekać aż zawoła jak Blaupunkt?
 • Helpful post
  #2
  maxmax77
  Level 23  
  a nie dasz rady ustawić na zworkach bez kodu:?:
 • #4
  KIEROWCA_VW
  Level 35  
  Nie wiem jat ustawić bez kodu.

  Jeżeli "spodnia blaszka" to pokrywa dolna to w niej brak otworów, nie widzę niestety miejsca z napisem 5V, miejsc z napięciem około 5V jest kilka, może jakaś dokładniejsza lokalizacja.
 • #6
  KIEROWCA_VW
  Level 35  
  Witam, wczoraj po uzyskaniu wskazówek zacząłem działać, jednak bez rezultatu, nadal OFF.Dzisiaj podłączyłem do zasilacza i ......CODE?. Wprowadziłem więc znany kod, zatwierdziłem ">" i działa. Wynika z tego iż trzeba czekać, radio samo zawoła o kod (nic w nim nie zwierałem jak wg porady). Teraz dręczy mnie problem wyłączenia na stałe kodu w tym sprzęcie.
 • Helpful post
  #7
  arko100
  Admin of RTV group
  KIEROWCA_VW wrote:
  Witam, wczoraj po uzyskaniu wskazówek zacząłem działać, jednak bez rezultatu, nadal OFF.Dzisiaj podłączyłem do zasilacza i ......CODE?.

  Wniosek z tego: któryś kondensator trzymał napięcie. ;)
  Jeżeli chodzi o całkowite wyłączenie kodu, to obawiam się, że nie da rady.
  Możesz ustawić jakiś kod który łatwo zapamiętasz.
 • #8
  KIEROWCA_VW
  Level 35  
  Witam, radio zrobione, kod pozostał ten co był, właściciel zadowolony (mimo wieku i topornego wyglądu sprzęt ten świetnie działa). Tak więc sprawę uważam za rozwiązaną, dziękuję wszystkim za okazaną pomoc i zainteresowanie, temat można zamknąć. Pozdrawiam, Grzegorz.