Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda fabia II 1.2 TSI 2011 - Nierówna praca , silnik zgasł

Użytkownik93 31 Mar 2023 19:04 789 8
Automation24
 • #1
  Użytkownik93
  Level 5  
  Skoda fabia II 1.2 TSI 2011
  Witam postaram się prosto opisać swoją sytuację, niestety nie znam się na samochodach więc przepraszam za brak fachowych słów.
  Zaczęło się od tego,że wyświetlila się kontrolka awarii świateł zewnętrznych. Po uruchomieniu ponownie samochodu kontrolka zgasła. Następnie po przejechaniu kilku km samochód zgasł 2 razy przy wciśniętym sprzęgle i hamulcu. Zatrzymaliśmy się na parkingu i na wolnych obrotach silnik nie równo pracował wraz z tą nierówna praca migała żarówka wewnątrz samochodu (nie wiemy czy to ma duże znaczenie czy to zabieg okoliczności)
  Później na parkingu przy odpaleniu zgasł jeszcze 2 razy za 3 razem odpalił normalnie i nic się nie działo.
  Na drugi dzień mąż jechał 60 km nic się nie działo wszystko super.
  3 dnia po przejechaniu 10 km auto zaczęło szarpać i nierówno pracować. Po kilku godzinach mąż odpali samochód i wyświetliły się kontrolki silnika epc i kontroli trakcji.
  Mąż wymienił wszystkie bezpieczniki chwilę było dobrze, przejechał się samochodem na nowo wyświetlily się błędy i zaczął szarpać.

  Proszę o pomoc jakąś radę mamy samochód od 3 dni a już takie akcje. Dodam,że podczas kupna i na przeglądzie zero zastrzeżeń.
 • Automation24
 • #2
  pszczolek
  Level 15  
  Proszę sprawdzić napięcie ładowania.[/i]
 • Automation24
 • #3
  Użytkownik93
  Level 5  
  Mogłabym prosić o rozwinięcie temu, przeprasza jestem w tym zielona....😔😔😔
 • #5
  Użytkownik93
  Level 5  
  Dzisiaj auto ma oglądać mechanik, będzie podpięty pod komputer. Jeżeli coś wyjdzie to napewno napisze wrazie jak by inni mieli taki sam problem.
 • #6
  Użytkownik93
  Level 5  
  Wypada 3 cylinder
  Powiedzcie czy warto się bawić w naprawy czy raczej starać się o zwrot pieniędzy za samochód
 • #7
  JayRo
  Level 35  
  Proszę sobie sprawdzić stan połączeń modułu cewki z przewodami do świec. Jak połączenia nie są utlenione, to dobrze przeglądnąć stan wiązki silnika oraz przewodów do świec. Jest duże prawdopodobieństwo, że jakiś "gryzoń" typu kuna testował sobie uzębienie na przewodach. Mają zęby jak szpilki, więc tak na pierwszy rzut oka może to być niewidoczne. Polecam sprawdzić sobie w ciemności pod maską, czy podczas rozruchu auta nie widać czasem iskier wskazujących na przebicia. Jeśli będzie widoczna choć jedna iskierka gdzieś na izolacji przewodu od świecy, to polecam wymienić na początek przewody świec. Można też niby namacalnie sprawdzić przewód, ale nie polecam bo solidnie kopie.
 • #8
  Użytkownik93
  Level 5  
  Niestety auto stoi 60km od domu nie mamy jak tego sprawdzić. Jutro może mechanik poda bardziej szczegółowe informacje
 • #9
  Użytkownik93
  Level 5  
  Problemy z kostką przy trzecim zapłonie i jeszcze raz wymienione kable. Dzwonił mechanik auto naprawione. Dziękuję wszystkim za pomoc