Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przemysłowe mikrokontrolery umożliwiają sterowanie w czasie rzeczywistym w oparciu o EtherCAT

ghost666 02 Apr 2023 13:46 315 0
Computer Controls
 • Przemysłowe mikrokontrolery umożliwiają sterowanie w czasie rzeczywistym w oparciu o EtherCAT
  Mikrokontrolery Renesas RZ/T2L wykorzystują protokół komunikacyjny EtherCAT, aby zapewnić szybkie sterowanie systemami przemysłowymi w czasie rzeczywistym. Oparty na 32-bitowym rdzeniu ARM Cortex-R52 pracującym z maksymalną częstotliwością do 800 MHz, układ RZ/T2L dostarcza do 1 MB ściśle powiązanej pamięci SRAM z kodem korekcji błędów (ECC). Do trzyportowego kontrolera podrzędnego EtherCAT, zaprojektowanego przez firmę Beckhoff Automation, dołącza moduł Ethernet MAC i CAN-FD.

  RZ/T2L spożytkowuje tę samą architekturę sprzętową, co jednostki RZ/T2M wyższej klasy, jednocześnie zmniejszając rozmiar chipa nawet o 50%. Kompatybilność oprogramowania z innymi mikrokontrolerami od Renesas umożliwia programistom bezproblemowe wdrażanie skalowalnych projektów. Przetwarzanie w czasie rzeczywistym sprawia, że RZ/T2L doskonale nadaje się do serwonapędów AC, falowników, robotów przemysłowych i współpracujących.

  Wbudowane funkcje peryferyjne obejmują wieloprotokołowe interfejsy enkodera dla czujników kąta oraz sigma-delta i przetworniki analogowo-cyfrowe. Są one rozmieszczone na dedykowanej magistrali portów peryferyjnych o niskim opóźnieniu (LLPP) bezpośrednio podłączonej do procesora, aby uzyskać szybkie i dokładne możliwości sterowania w czasie rzeczywistym.

  Układy z serii RZ/T2L są już dostępne oraz wspierane przez Program Długowieczności Produktów Renesas dla urządzeń przemysłowych wymagających długich cykli życia i gwarancji dostępności elementów.

  Źródło: https://www.edn.com/industrial-mpu-enables-ethercat-based-real-time-control/

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 11694 posts with rating 9892, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.
 • Computer Controls