Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy warto kupić kino domowe z biedronki ?

22 Lis 2005 13:07 28448 65
  • Poziom 11  
    Witam wszystkich specjalistow :D
    Czy warto kupić kino domowe z biedronki ELECTRIC Co. X-HTFM 4105?.
    Oto w skrócie podstawowe dane:
    -odtwarzanie: DVD/DivX 5.X/Xvid/MPEG4, DVD R/RW, VCD, CDV, SVCD, DVCD, CD-Audio, MP3, Kodak Picture CD, JPG, Audio
    -wysokiej jakości przetwornik dźwięku: 24 Bit/96, 48, 44 1kHz
    -możliwość regulacji głośności wspólnej i osobnej dla każdego głośnika
    -moc: 5x15W + 25W (subwoofer)
    -korektor graficzny dla DVD/VCD/MP3/RADIO z RDS
    -wej/wyj: audio, 2xSCART, koncentryczne
    Co o tym myślicie ?? czy ktoś z was testował może ten sprzęt??
    Czy warto go kupić za 299 PLN??
    ---------------------------------
    Pozdrawiam
    Diodak
  • Poziom 13  
    Zależy czy chcesz mieć kino domowe którego będzie miło posłuchać, czy poprostu tani komplet głośników z odtwarzaczem DVD. Z moich doświadczeń wynika że najtańsze zestawy w promocjach zachęcają jedynie niską ceną, lecz nie spełniają oczekiwan klienta. Wybór należy do Ciebie
  • Poziom 28  
    Ja z biedronki kupuje tylko reczniki papierowe bo na serwis sie nadaja.Z elektroniki to najwyzej zapalniczki z dioda :-)

Posted from a mobile
  • Poziom 17  
    Zdecydowanie nie. Nie będzie Pan zadowolony miałem okazje posłuchać tego hehehh Bas jest taki jakby patykiem w garnek pukał, odtwarzacz dvd ma bardzo słaby laser poza tym ma problemy z odczytaniem nawet płyt DVD-R nie wszystkie czyta. W porównaniu do mojego kina Panasonica HT 850 teraz koszt takiego kina to około 2000zł dno. Proszę dołożyć i kupić markowe za około 2000zł i cieszyć się dźwiękiem i pięknym basem z dużego subwooferka. Pozdrawiam;)
  • Poziom 13  
    Zgodę się zdecydowanie ze swoim przedmówcą. Też kiedyś miałem mozliwość słyszeć kino momowe z najniższej półki a nie ma co ukrywać że o takim rozmawiamy. Pusty bass, nieczyste wysokie dźwięki, brak podstawowych funcji w menu, problemy z czytaniem płyt a nawet odtwarzacz się zawieszał. Szkoda tych 299 PLN, lepiej na piwo iść :D
  • Poziom 11  
    no chyba,że ktoś koniecznie chce miec tanie kino domowe,ale wtedy chyba lepiej kupić jakiś zestaw manty przynajmniej dvd wszystko czyta;)
  • Poziom 12  
    Jeżeli głośniki - to barzo polecam THX. Ostatnio stałem się szczęśliwym posiadaczem zestawu 4+1 Altec'a za 300 zł, widziałem na Allegro jeszcze był 1 egzemplarz. Z czystym sumieniem polecam, jeżeli zależy Ci na wysokiej klasy dźwięku, a ten ( mimo że za tak małe pieniądze cena innych zaczyna się od 1000 zł) wbił mnie w fotel, a szczeny to szukam do dzisiaj :) i ma wyjście cyfrowe.
  • Poziom 11  
    Witam ponownie :D
    2000 zeta za kino to troche drogo. Szkoda mi tyle kasy :D. Wiem że markowe sprzety są dobre ale są bardzo drogie, a pozatym nie czytają wielu formatów np: Divx XVid itp. . Szukam sprzętu w miare tańszego tak w miare góra do 500 zeta :). Dziękuje za opinie na temat DVD z biedronki. W biedronce dobre są chipsy paprykowe i tego żadna opinia nie zmieni :D:D:):)
    --------------------
    Pozdrawiam
    Diodak
  • Poziom 17  
    O tak!!! Ma Pan rację chipsy paprykowe są dobre:) No i jeszcze orzeszki ziemne Texas hehe. Odnośnie odtwarzaczy Divix proszę zauważyć, że Divixy odtwarzają tylko właśnie te tańsze modele. W drogich markowych DVD raczej rzadko spotykamy żeby odtwarzało Divix i należało by się zastanowić dlaczego? Marki takie jak np Panasonic Sony itd stawiają na jakość a nie oszukujmy się film w formacie divix odtworzony na stacjonarnym DVD nie jest zachwycający a obraz proszę Państwa ma cieszyć oko!! Ja wolę np obejrzeć film na DVD niż divix Po to kupujemy kino domowe DVD żeby cieszyć oko pięknym obrazem a nie pikselami z divixa. Ktoś może powiedzieć, że a bo divixy to tanio wychodzi nagra się na płytkę cd-r i już a DVD wychodzi drogo. Otóż nie teraz za przyzwoitą sumę można kupić nagrywarkę DVD i wypalać sobie filmy, płytki DVD też nie są drogie a nie oszukujmy się film DVD ma o wiele lepszą jakość niż Divix. Poza tym film DVD jest nagrany 5 na 1 więc na kinie są efektya jak odpalimy divixa lipa. Więc po co mi odtwarzacz z divixem?:):)
  • Poziom 30  
    Tylko bogatego stać na kupowanie tanich rzeczy (żeby potem wyrzucić). W tanich DVD lasery padają po 1-2 latach, koszt lasera porównywalny z ceną całego DVD (120-160 zł). Wybór należy do Ciebie.
  • Poziom 11  
    Bogaty to nie kupuje taniego DVD bo stać go na wydanie kasy na płyty DVD. Ja mam jeszcze kolekcje Div X za czasów kiedy nagrywarki DVD były drogie. Mój znajomy też miał DVD Sony podziałał mu 3 lata i laser padł. Zaniósł do serwisu to jak mu powiedzieli ile ma zapłacić to zrezygnował z naprawy. Kupił teraz DVDka MEDIONA i sprawuje mu się całkiem dobrze. :D Więc myśle że te tanie (nie wszystkie ) nie są takie złe. Czytałem tu także troche opini o DVD MANTA. Także niefirmowe są alternatywa dla dużych koncernów którym się płaci tylko za firmę.
    cyruss w firmowych lasery tez padaja. To nie jest wieczny sprzęt :D:D
    --------------------
    Pozdrawiam
    Diodak
  • Poziom 30  
    Racja, firmowe żyją 3-5 lat, niefirmowe 0,5-2 lat. Jeśli już kupować niefirmowe to raczej w hiper- czy supermarketach lub w większych sieciach sklepów RTVAGD, przynajmniej nie ma problemu z roszczeniami gwarancyjnymi.
    A we wszystkich są i tak chińskie lasery i bardzo często te same mechanizmy, no może w firmowych te troszkę lepsze.
    A diody laserowe robi i tak kilku producentów, przypuszczam że selekcja jest pod kątem przewidywanej trwałości (bo dioda laserowa starzeje się duuużo szybciej niż LED) stąd rozpiętość cen tego samego typu.
    A tak w ogóle popatrzeć na konstrukcję głowicy z lat 80-tych i obecnie - jak daleko idą uproszczenia konstrukcji i zastępowanie precyzji mechaniki szybkością mikrokontrolera.
  • Poziom 17  
    Wszystko ok macie rację. Jednak uważam, że markowy sprzęt to markowy. Wiadomo też jak jest u nas w Polsce marka to marka nawet jak ktoś przychodzi do domu inaczej jest jak zobaczy dobry dobrze grający markowy sprzęt a jak zobaczy np. DVD marki Elta lub TV Elta to śmieje się w duchu i mówi sobie łeee elta itd. Sami przyznajcie Panowie czyż nie jest tak??
  • Poziom 13  
    Jeśli kupie sobie DVD , markowe czy nie markowe, tanie czy drogie to nie po to żeby zachwycać swoich gości, którzy będą mnie odwiedzać. Sprzęt ma być dobry w miarę swoich możliwości. Nie bądzmy śmieszni.
  • Poziom 21  
    Teraz w TESCO pojawił się zestaw lina firmy MANTA.
    Może ten. Czy ktoś więcej wie o tym zestawie.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 1  
    Ludzie musicie rozgraniczyć jedno czy wogule ktoś wie co to jest 5.1 to nie jest wzmacniacz to jest system który zastępuje wejscie optyczne cyfrowe... 5.1 morzna podłaczyć do kanałów wzmacniacza aa wzmacniacz jak wiecie ma rórzne moce i morzna wykorzystać ten właśnie tani sprzęt 100% lepiej niż ten za 2000 i za 3000 .....wiem bo posiadam sam dvd za 2000 i kupiłem z BIEDRONKI ten za 150 zł jak podłączyłem wyjście optyczne do wzmacniacz niema rużnicy to nie piszcie takich głupot ludziom TANI SPRZĘT Z BIEDRONKI CZY ``MANTA``JEST NAPRAWDE OK.OK TYLKO PODŁĄCZYC dobry wzmacniacz i kolumny to jest podstawa a nie dvd.......
  • Poziom 26  
    j akupilem pare lat temu zestaw kina domowego aiwa. kosztowalo to ponad 2000pln a juz po roku laserek zaczal siadac. po czyszczeniu i "podkreceniu" troche jeszcze pochodzil i padl. teraz po pewnym okresie nieuzywania kupilem na promocji w geant'cie odtwarzacz manta z wyjsciem koaksjalnym optycznym, puscilem to przez tamta aiwe i jest bardzo fajnie. dzwiek ladny, menu jescze bardziej rozbudowane niz w aiwa, do tego czyta bez problemy wszystkie plyty(aaiwa miala odtwarzacz sony, i od poczatku miala problemy z niektorymi plytami), odtwarza tez divix(nareszcie moglem sobie poogladac na duzym telewizorze filmy z wesel na ktorych bylem, a filmy byly w divixie, bo nagrywane pare lat temu, kiedy dvd bylo malo popularne i drogie :D ;) ) i wszystkie formaty zdjec. a wiec za cene nizsza niz odtwarzacz dvd do komputera mam urzadzenie z ktorego jestem zadowolony :)
    oczywiscie jest to odtwarzacz- bez wzmacniacza. ale ze wszystkimi rodzajami wyjsc, w tym optycznym, na czym mi szczegolnie zalezalo, a 'markowe' odtwarzacze z wyjsciem optycznym zaczynaja sie od ponad 350pln. ten kosztowal 99pln :)
  • Poziom 11  
    Sprzęt markowy i ten "niemarkowy" robią ci sami chińczycy, a części i podzespoły do tego sprzętu inni chińczycy, a lepiej mieć sprzęt za 300 i oglądać- lub słuchać , niż 10 lat zbierać na ten za 2000.
    A jeśli chodzi o Divix'y to ci "markowi" producenci troszkę za późno zareagowali na potrzeby rynku, choć w ofercie każdej firmy można znaleźć już odtwarzacze divix to liderem właśnie są firmy typu manta- trafiają idealnie w potrzeby a nie w prestiż . Nie kupujmy sprzętu tylko po to by znajomi mogli pozazdrościć nam Sony czy Panasonica- tak robią snoby. A mało który znajomy zauważyłby sprzęt z najwyższej półki , gdyż sprzęt ten nadal jest u nas bardzo drogi i mało znany.
  • Poziom 17  
    Też się zgadzam z przedmówcą, co z tego, że markowy za 20000, skoro nie potrafi nawet czytać porządnie divx-ów, czy tez polskich napisów z ogonkami, paranoja, dla mnie strata kasy. Jak ktoś lubi szpanowac przed sąsiadami bo ma sprzet markowy, to niech sie lepiej nie chwali, bo sie może nieźle zawstydzić, jak kolega przyniesie chociażby film z qpel i gośc za 300 se poogląda a ten za 20000 może łezke otrzeć, że wrzucił w błoto kupę kasy. Co rusz wprowadzają nowe kodeki i nie jest to juz kwestja firmware, lecz chipsetu. Co do laserów, to zanim się wypali, to juz nowsze kodeki będą, więc na nic ten sprzęt. W tej akurat dziedzinie, to nikt nie jest mnie w stanie przekonać co do wyższości markowych sprzętów, nad wiwami, mantami, czy bellwoodami, nie dorównuja im funkcjonalnościa do pięt. Sam kupiłem swojego czasu bellwooda czarnego 301A i co z tego?, dałem za niego 340zł, kiedy manty były za 250zł. Kupiłem, nie dla tego, że był droższy, tylko, że mi pasował do zestawu. Teraz to i bellwood i manta, wiwa, mogą sobie pomruczeć, przy wkładaniu płytki z qpel, nie mówiąć o rmvb, który jest dość popularny w necie. Zresztą wszystko zalezy od tego, do czego kto potrzebuje sprzęt. Jak ktoś chce tylko mieć i nie ma co z kasą robić, to niech kupuje zacofane markowe sprzety. po prostu przerost formy nad treścią.
  • Poziom 19  
    Witam,
    dla mnie ważniejsza jest jakość, niż ilość - siostra kupiła markowe kino za 2000PLN... tragedia - nawet dvd-rw nie czyta, a głośniki... - brak słów, brzmi jak posiedzenie na plastikowym wiaderku po grochówie. Kolega też wydał 2 koła na kino, i mówił że musi zciągać obudowę, bo się przegrzewa i wyłącza - i co z tego że 5.1, ja osobiście mam tylko stereo, ale konkretne i nie słyszałem jeszcze takiego kina (w rozsądnej cenie) co by lepiej zagrało. Odtwarzacz niby firmowy (Panasonic) ale tani, z divix - polskie ogonki, dvd-rw bez problemu. Myślę że za 2-3 tyś. nie kupi się sprzętu co by naprawdę dobrze zagrał (chyba że używany), a odtwarzacz zintegrowany z amplitunerem wogóle nie wchodzi w rachubę.

PS. to jest moje prywatne zdanie, i nikt nie musi się z tym zgadzać

Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Hym... Nie zgadzam się z Wami. Moja ciotka kupiła sobie DVD Panasonica za około 1500zł. JA kupiłem sobie to DVD z biedronki. I co mogę powiedzieć? Jestem zaskoczony, że taki tani sprzęt może dobrze grać. Bas oczywiście nie jest zachwycający, ale czy w instrukcji obsługi jest napisane: "Można tylko odtwarzać przy pomocy głośników załączonych w zestawie"? Nie!
    Ktoś pisał wcześniej, że DVD kupuje się po to, by odtwarzało płyty DVD. Załamało mnie to stwierdzenie. Czy ten ktoś odkrył Amerykę? LOL. Ja osobiście wolę sprzęt, który pozwala odtwarzać również DiVX. Czemu? Bo ja nie zwracam uwagi na szczegóły filmu, ważna jest dla mnie treść. A i jeżeli ktoś nagra byle badziewie "ściągnięte z netu" i nagra, to się nie dziwie, że są tam kwadratowe piksele. Trzeba szukać filmów o dobrej jakości.

Ja jestem zadowolony z tego sprzętu, bo jest porównywalny, do sprzętu mojej ciotki o 1200 zł droższego...

Pozdrawiam
  • Poziom 26  
    to z kim ty sie wlasciwie nie zgadzasz ? napisales to samo co wiekszosc....
  • Poziom 11  
    Wy naprawdę chyba nie wiecie, co to jest 5.1, Jeżeli Myślice ze kupując dvd z divixem z biedronki będziecie od razu oglądali filmy w tym systemie. Po pierwsze 5.1 jest to 6 oddzielnych cyfrowo zakodowanych sygnałów, które po to są wstawione w ścieżce filmu żeby dawać dzwięk otaczający. Po drugie żeby wydobyć te sygnalny z filmu dvd musi mieć procesor dolbydigital ( bo sourround to procesor, który z sygnału stereo robi imitacje dźwięku przestrzennego). Po trzecie te 6 kanałów już wyodrębnionych i przetworzonych analogowo trzeba jakoś oddzielnie wzmocnić i podać na taka sama ilość głośników. Po czwarte normalny film w divx nie ma zakodowanej ścieżki dźwięku dolby, wiec dvd robi sztuczny efekt sourround, oczywiście są divx dvdripy (przeważnie 2 płytowe), które posiadają kanał Ac3, ale ile filmów na komputerze są tak zakodowane. Po czwarte tanie dvd ma marnej jakości procesory dźwięku wiec żeby sygnał podać na wzmacniacz, dvd musi mieć bądź wyjście cyfrowe w postaci Coxiala czyli kabla koncentrycznego 75 omowego bądź wyjście optyczne światłowodowe, które następnie podajemy na amplituner. Ja osobiście sam posiadam własnoręcznie zrobione 4 kolumny plus centralną i subwoofer (jak ktoś chce obejrzeć są w dziale DIY) sygnał puszczam z komputera kablem optycznym prosto do amplitunera. Sam wydałem za wszystko około 2000 zł, ale myślę ze warto. Ale nie ważna jest cena ważne żeby w pełni wykorzystać sprzęt i jego możliwości. Jeżeli komuś wystarczy obraz i dźwięk stereo z średniej jakości divxa to proszę bardzo, ale po co ma się chwalić ze ma zestaw kina domowego, co z kinem ma tyle wspólnego ze nic.
  • Poziom 26  
    ufo a na jakiej podstawie stwierdziles ze nie wiemy ? to nor,malne ze nie da sie odtwarzac divixa w 5.1 co najwyzej w symulacju 5.1
    ja juz pisalem- mialem droki zestaw kina domowego, i laserek sie zwalil, dokupic sie w polsce nie da, co najsyzej z angli sciagnac, za 70 funtow. wiec kupilem w geancie odtwarzacz dvd manta(bez koncowki, bez glosnikow, etc :P) kosztowal tyle co polowa firmowego odtwarzacza, ale ma wszystkie rodzaje wyjsc: koaksialne, koaksialne optyczne ,normalne 5.1 kablami etc.(w "markowych" ponizej 500pln najczesciej jest tylko wsykle analogowe)
    wiec kabelkiem optycznym polaczylem ze "starym" zestawem. i jest super.
  • Poziom 2  
    No i kupiłem ... i mam mały problem.
    1. Kto to coś produkował ??
    2. Skąd ściągnąć soft ??
    3. Funkcja radia działa !! heheh ;) ale niestety potencjometr głosu na wartości "0" rzeczywiście wyłącza dźwięk, lecz dla wartości "1" już jest za głośno !! Czy ktoś wie jak sobie z tym poradzić ?? Może to prawa softu, ale skąd go zwiąść ??
    4. W żadnej wyszukiwarce nie udało mi się znaleźć strony niby to producenta ELECTRIC CO., oraz modelu X-HTFM 4105

czyżby sprzęt składany w garażu Kolwalskiego ?? :)

Dzięki za pomoc.
  • Poziom 36  
    Tanie Kino Domowe z supermarketu to jest TO! :D
    To jest TO, co szybko doprowadzi Cię do palpitacji serca, nerwicy, złej atmosfery w domu, k***wików w oczach i czego tylko zapragniesz. Odsłuch tego typu "sprzętu" jest na poziomie radia które jest przeznaczone do pracy w kuchni. Ot co.
    Ale zrobisz jak uważasz - ja odradzam.

-- EDIT --
    @KrisEk78, no i spóźniłem się :(
    ad1. - kto to może wiedziec?
    ad2. - już jest wymiana softu potrzebna? Czyżby nie działało? :D
    ad3. - stopery w uszy i będzie ciszej. nic nie zrobisz.
    ad4. - nie znalazłeś, bo i nikt się do tego nie chce widać przyznać...
    ad5. - patrz ad1.

------------------------
    Co ludzie widza w tych tanich sprzętach? Za wszelką cenę chcą tanie. Rozrusznik serca też by sobie kupili tani jak by potrzebowali? Ciekawe...
  • Poziom 12  
    Moim zdaniem – za te pieniądze warto, kupiłem i jestem zadowolony. Może nie z parametrów, ale kupowanie sprzętu markowego za kilka tysięcy to lekka przesada dla przeciętnego kowalskiego. Ile osób na 10 ma warunki mieszkaniowe aby w pełni wykorzystać teoretyczne możliwości kina domowego. A ile z tych osób ma słuch „absolutny” aby cieszyć się w pełni dźwiękiem przestrzennym. Zazwyczaj jest to stawiane w pokoju o powierzchni około 10 metrów kwadratowych, więc takie teorie że sprzęt za kilka tysięcy będzie lepszy od takiego za kilka setek jest wyssany z palca. Ale każdy ma możliwość wyboru.
  • Poziom 26  
    moze sa jakies graniece "taniości" ;)

ja, jak pisalem, kupilem odtwarzacz(bez koncowek mocy) manta, a wiec firmy ktora troche drobiazgow produkuje, daje gwarancje, etc. no i naprawde jest ok, nie ma zadnego oszustwa, jest normalnie 5 kanałów, a jak ktos ma nadmiar kasy albo potrzebe szpanowania to niech kupuje sprzet "markowy"(najczesciej skladany w tej samej hali u chinczykow :P :D ). ja wole 2000 wydac na gitare niz na odtwarzacz dvd :)
  • Poziom 19  
    ufo007 napisał:
    Wy naprawdę chyba nie wiecie, co to jest 5.1, Jeżeli Myślice ze kupując dvd z divixem z biedronki będziecie od razu oglądali...

Polskich wersji 5.1 jes niedużo - języków obcych nie znam, a wolę lektora niż napisy (zrobiłem się leniwy) i co mi z 5.1?
    Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    W Biedronce ma właśnie być w przyszłym tygodniu DVD firmy Electric za 149 zł.
    Chciałbym zapytać Szanownych Forumowiczów czy podczas oglądania filmów divx/xvid z dźwiękiem AC3 odtwarzacz ten ma jakiś sygnał na zwykłym wyjściu audio out albo scart czy tylko na coaxial/optical? Moje pytanie wynika stąd, iż nie posiadam żadnego wzmacniacza z takimi wejściami i dvd byłoby podłączone tylko pod tv ewentualnie pod wiekowy amplituner amator. Jednym słowem: zagra czy nie?