Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telewizor Philips 29PT8509

JW2 22 Nov 2005 14:49 1425 2
    JW2
    Level 1  
    Problem z telewizorem (Philips 29PT8509) polega na tym, że:
    - na kineskopie można dostrzec smugi za szybko poruszającym się obiektem (szczególnie jest to widoczne gdy obiekt jest jaskrawych kolorów, np. czerwony),
    - smugi są zauważalne również za poruszającymi się obiektami na tle "głębokiej" czerni,
    - przy zmianie obrazu ("zwykłego") na np. jaskrawo-czerwony można zauważyć zanikające ciemne plamy (wygląda to tak jak gdyby poprzedni obraz wygasał ze zbyt dużą bezwładnością).

Efektu, który opisałem wyżej, nie zauważyłem gdy sygnał pochodził z DVD.

Słyszałem, że niektóre telewizory 100 Hz mają problemy z dynamiką obrazu, a to co opisałem bardzo mi do tego pasuje.

Nadmieniam, że telewizor jest nowy, nie ma jeszcze roku.
    Proszę o informację czy jest to wada telewizora, dająca podstawy do reklamowania telewizora, czy sygnału.

Serwis nie widzi problemu i jedyne co może zrobić to przetestować telewizor na sygnale statycznym, co w moim przekonaniu nie ma sensu.

Bardzo proszę o jakieś informacje w tym temacie.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    Cobra
    Level 26  
    Witaj.

Myslę ze TV jest całkowice sprawny ,tylko masz poprostu zbyt duży poziom konrastu. Podajrzewam ze syganła z DVD jest silniejszy (o większej amplitudzie) więc dlatego dzieje sie to tylko z tym urządzeniem. Moim zdaniem nie masz czym się czym martwić.
    User removed account
    User removed account