Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telewizor Philips 29PT8509

JW2 22 Nov 2005 14:49 1518 2
    JW2
    Level 1  
    Problem z telewizorem (Philips 29PT8509) polega na tym, że:
    - na kineskopie można dostrzec smugi za szybko poruszającym się obiektem (szczególnie jest to widoczne gdy obiekt jest jaskrawych kolorów, np. czerwony),
    - smugi są zauważalne również za poruszającymi się obiektami na tle "głębokiej" czerni,
    - przy zmianie obrazu ("zwykłego") na np. jaskrawo-czerwony można zauważyć zanikające ciemne plamy (wygląda to tak jak gdyby poprzedni obraz wygasał ze zbyt dużą bezwładnością).

Efektu, który opisałem wyżej, nie zauważyłem gdy sygnał pochodził z DVD.

Słyszałem, że niektóre telewizory 100 Hz mają problemy z dynamiką obrazu, a to co opisałem bardzo mi do tego pasuje.

Nadmieniam, że telewizor jest nowy, nie ma jeszcze roku.
    Proszę o informację czy jest to wada telewizora, dająca podstawy do reklamowania telewizora, czy sygnału.

Serwis nie widzi problemu i jedyne co może zrobić to przetestować telewizor na sygnale statycznym, co w moim przekonaniu nie ma sensu.

Bardzo proszę o jakieś informacje w tym temacie.
    Cobra
    Level 26  
    Witaj.

Myslę ze TV jest całkowice sprawny ,tylko masz poprostu zbyt duży poziom konrastu. Podajrzewam ze syganła z DVD jest silniejszy (o większej amplitudzie) więc dlatego dzieje sie to tylko z tym urządzeniem. Moim zdaniem nie masz czym się czym martwić.
    User removed account
    User removed account