Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Włącznie się grzałki przy nadwyżce prądu z falownika Hoymiles

uzytkownik96531 10 Apr 2023 20:46 411 4
 • #1
  uzytkownik96531
  Level 2  
  Witam. Czy jest możliwość zrobienia, żeby przy nadwyżce prądu z mikroinwertera Hoymiles włączała się grzałka grzejąca wodę? Dodam jeszcze, że posiadam do falownika smart licznik Chint DTSU666 jednofazowy.
 • Helpful post
  #2
  MichałS
  Level 32  
  Prąd po stronie DC zmierzyć można czujnikiem Hala np: ACS712. Po stronie AC najlepszy będzie przekładnik prądowy. Następnie taki sygnał trzeba podać na wejście komparatora (koniecznie z histerezą) i wysterować nim przekaźnik/triak. W sumie proste urządzenie. Warto pomyśleć o bezpiecznym zasilaniu całości czyli przez zasilacz z transformatorem.
 • #3
  jacek84-84
  Level 2  
  Również jestem zainteresowany tematem uzytkownik96531-a. Przy czym nie rozumiem toku myślenia użytkownika MichałS. Aby włączać grzałkę w momencie nadwyżek prądu ( oddawania do sieci ) należy mierzyć prąd po stronie sieci i to jeszcze z rozpoznawaniem kierunku ( oddawanie do sieci czy pobór z sieci). Nie widzę nigdzie urządzenia które by to mierzyło i miało wyjście przekaźnikowe do załączenia grzałki. Może ktoś zna takie urządzenie i może podać namiar?
 • #5
  jacek84-84
  Level 2  
  A skąd wiesz jakie jest zużycie domu i na czym to porównujesz?