Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Graetz - odstraja się na niektórych kanałach

nadawca 22 Nov 2005 18:59 1901 27
    nadawca
    Level 28  
    Ale tylko na niektórych / czasami aż do ccałkowitego zaniku / Inne kanały są OK bez względu na pasmo . A jest to chassis 11AK19 z procesorem SDA555XFL i pamięcią 24LC16B . Profilaktycznie wymieniem BF240 w Vtuning
    Jest tutaj TDA8442 - a więc żadnych możliwości reg ARCzH.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Tomek K
    Level 17  
    Spróbuj wymienić pojemności w p.cz. Może też być głowica.
    nadawca
    Level 28  
    Dochodzę również do wniosku , że może być uszkodzona głowica - zauważyłem , zę zjawisko to w zasadzie jest najbardziej widoczne w górnej części pasma UHF . VHFIII i dół UHF jest stabilne . Niestety nie mam podobnej głowicy na podstawienie / Samsung TECC2949VG28B / - 5V.
    rroman
    Level 29  
    Witam!
    Taką głowicę kupisz w cybortechu około 45zł. Pozdrawiam.
    nadawca
    Level 28  
    OK , wczoraj przeglądałem ofertę Cybora i wyslałem zapytanie dot. ceny tej głowicy.
    pozdrawiam.
    nadawca
    Level 28  
    Chciałbym odnowić ten temat . TV nie został naprawiony i już nie wiem czego się złapać . Podmieniłem głowicę , pamięć , wsad , stab. 33V , BF240 i kondensatory przy nim i bez rezultatów . W dalszym ciągu jest odstrajanie się . Może jeszcze jakieś pomysły ktoś ma to bardzo proszę .
    rroman
    Level 29  
    Witam!
    Myślę ż e teraz została prawdopodonie pcz. może sprubuj bardzo delikatnie ruszyć filtrem, ale wcześniej zaznacz sobie położenie rdzenia.
    Pozdrawiam.
    nadawca
    Level 28  
    W tym sęk , że tutaj nie ma żadnego filtru w IF / TDA8842 / . A sygnał ARCZH jest podawany z tda8842 do proc. ster . szyną IIC.
    rroman
    Level 29  
    W takim razie może udało by Ci się coś zdziałać w trybie serwisowym ,pamięci pustej nie podstawiaj bo nie pujdzie .Pozdrawiam
    nadawca
    Level 28  
    podstawiałem pamięć również / na pustej też chodzi /
    rroman
    Level 29  
    A ja miałem SEGa na szasaku 11AK19 i na pustej pamięci nie wystartował , dlatego napisałem żebyś nie kładł pustej pozdrawiam
    belmondo
    Level 14  
    11ak19 s chistej pamjetyu ne jde rroman prav.Poprobuj v servisu IF pll podstrojity servis/adjust/04.I prover opcii tuner na vsjakij vipadok.
    nadawca
    Level 28  
    ustawienie opcji przepisałem ze starej pamięc . Może stosuję nieodpowiednie wsady pamięci do tego telewizora ; straciłem już koncepcję dalszej naprawy.i
    nadawca
    Level 28  
    dziękuję ale procedury regulacyjne dla 11AK19pro również posiadam . Może cały problem jest w tym ,że ładuję nieodpowiedni wsad do 24LC16, może ktoś posiada wsad do Graetz CTV-XM51T/11AK19 /SDA555XFL.
    belmondo
    Level 14  
    U tebja shassi nt prosto 11AK19 A 11AK19PRO a vsad zapisujesh s ljubogo 11AK19PRO i vistav tuner. Prover po 33V.
    nadawca
    Level 28  
    Dioda 33V podmieniona , głowica nowa , dałem inne wsady od 11ak19 i bez zmian. / chyba , że zle zrozumiałem /
    belmondo
    Level 14  
    A mash z tich tunerov jaki v serv manuali zaznacheni.PLL abo VST
    nadawca
    Level 28  
    W orginale był Samsung TECC2949VG28B zamieniłem go na UV1315 . Ustawieni w serwisie opcji na TEXX2949PG28 ale to nie daje żadnych poprawek . Natomiast mam problem z ustawieniem ADJUST 04 PLL - nie pokazuje się komunikat " IN, DOWN " - jeżeli ten komunikat się pojawi to następuje nrak funkcjii strojenia.
    belmondo
    Level 14  
    UV-1315 VST Tuner
    MODEL DK/BG
    VHFL 46MHz-170MHz
    VHFH 170MHz-460MHz
    UHF 460MHz-870MHz
    PIF 38MHz/38.9MHz
    SIF 31.5/32.4MHz
    SUPPLY VOLTAGE 5V/9V

TECC2949VG28B PLL Tuner
    MODEL CCIR
    VHFL E2-S10
    VHFH E5-S41
    UHF E21-E69
    PIF 38.9MHz
    SIF 33.4MHz
    PLL TYPE I2C
    Pri zamene z PLL na VST treba doklastj kljuchi perekljuchenija pasmov
    VHFL VHFH UHF i potom tilko v servisu.Ale porekomendoval bym postav
    UV1316MK2 PLL tuner i vse bude OK!
    nadawca
    Level 28  
    W tym modelu Graetza głowica nie jest sterowana przez IIC tylko konwencjonalnie .
    adam12
    Level 25  
    Masz może kablówkę czy naziemną,zobacz na osłabionym sygnale.
    Dokładnie na których S lub Kanałach,czy tylko na poszczególnych pasmach VHF lub UHF.
    nadawca
    Level 28  
    Na antenie dachowej również i tylko zanika na uhf i to też nie na całym - początek uhf jest stabilny.
    adam12
    Level 25  
    ADJUST 04 PLL - nie pokazuje się komunikat " IN, DOWN " - jeżeli ten komunikat się pojawi to następuje nrak funkcjii strojenia.[/quote]

Możesz jaśniej nie pokazuje się wcale czy nie zmienia wartości?
    Jaką masz teraz wartość?
    Co wcześniej robiłeś w nim czy tylko na to przyszedł?
    Czy na czystej wyświetla lub zmienia wartość.
    nadawca
    Level 28  
    W/g opisu funkcję Adjust 04 powinno tak się regulowaćaż pojawi się komunikat "IN, DOWN" . Jeżeli ja reguluję tę opcję właśnie aż do momentu pojawienia się tego komunikatu to następuje zanik reści wizji / pojawia się snieżenie i stacja zanika /
    Tak tv przyszedł tylko na to . Wartość jaka była ustawiona fabrycznie to 080. Komunikat IN,DOWN pojawia się przy wartości 009 ale wtedy zanika treść wizji. Na czystej wartość początkowa wynosi 255.
    jovitatv
    Level 11  
    Wymień trafopowielacz powodem tych objawów jest niestabilność napięcia bodaj +42V do zasilania pionu i V.
    nadawca
    Level 28  
    Dzięki za odpowiedz ale trochę boję się takiej inwestycji do której raczej nie mam przekonania .
    jovitatv
    Level 11  
    No to pomierz te napięcia jak się zachowują podczs zmian jaskrawości i kontrastu (w jakim zakresie sie zmieniają).