Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przestrajanie radia

grea 22 Nov 2005 19:44 3371 5
    grea
    Level 10  
    Mam jakies radio i chcial bym go przestroic zeby mozna było słuchac sobie i odbierac stacje radiowe. Co mam zrobic ? i czy jestem w stanie samemu to zrobic ?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    andreuss
    Level 19  
    napisz jakie masz radio do przestrojenia /nazwa, typ, producent/
  • Helpful post
    andreuss
    Level 19  
    Poniewaz nie posiadam schematu do tego modelu, pozostaje mi tylko zaproponowc zamontowanie konwertera UKF OIRT/CCIR (mozna kupic wraz z istrukcja, w kazdym sklepie z czesciami RTV) -koszt to kilkanascie zl. Montaz konwertera jest b. prosty do wejscia ukladu podlaczamy antene, a wyjscie laczymy z wejsciem glowicy UKF (punkt do ktorego wczesniej byla podlaczona fabrycznie antena, nastepnie szukamy w odbiorniku napiecia stalego +12 do max.15V do zasilani konwertera i oczywiscie podlaczamy GND (mase). Mozna tez nie ingerujac we wnetrze odbiornika umiescic konwerter na zewnatrz w malej obudowie, i zasilic go z wtyczkowego zasilacza -najlepiej stabilizowanego =12V, do wejscia konw. podlaczyc ok. 50 cm odcinek przewodu (jako antene), wyjscie z konwertera polaczyc z antena teleskopowa.
  • Helpful post
    maryann
    Level 37  
    Popatrz na PW, podesłałem podobny model.
    grea
    Level 10  
    oki dzieki :) no jak dla laika brzmi to wszystko skomplikowanie (proces strojenie) ale mysle ze dam sobie rade co prawda niemam rzadnych sprzetów pomiarowych ale.... :) dzieki za pomoc