Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

CD Technics SL-PG490 usterka wyjścia liniowego (chyba)!

Ly$y 22 Nov 2005 20:24 1278 6
 • #1
  Ly$y
  Level 2  
  Witam.
  Problem jest następujący: gdy odtwarzacz jest podłączony wyjściem liniowym do jakiegoś urządzenia to dzieje się coś takiego:

  - na wyświetlaczu zaczyna się jakieś odliczanie;
  - przestaje czytac płyty;
  - nie można wysunąć kieszeni;
  - nie działa żaden przycisk (jedynie POWER);
  - w głośnikach słychać pisk;

  Jaka może być tego przyczyna?
  Proszę o pomoc.
 • Helpful post
  #2
  Jaceek
  Level 14  
  Witam
  ...a jeśli nie podłączysz ten sprzęt do niczego to działa prawidłowo ???
  cd ma gniazdo sluchawkowe i czy jest jakis sygnał --opisz to dokładniej
 • #3
  Ly$y
  Level 2  
  Jeżeli podłączę do gniazda słuchawkowego to działa normalnie. wszystko jest OK.

  Problem pojawia się gdy podłączę go "czinczami" do jakiegoś innego urządzenia (próbowałem wzmaczniacz, mikser, korektor) zawsze to samo.
  Zauważyłem jeszcze coś takiego, że gdy podłączę kable tylko do tego odtwarzacza to działa (tzn. z niczym go nie złączam). Gdy zewrę któryś "bolec" z masą drugiego kabla zaczyna się jakieś odliczanie na wyświetlaczu (od 1 .. 14 i od nowa).
  Następna rzecz jaką zauważyłem to taka, że gdy podłączę kabel (jednym tylko czinczem) do wzmaczniacza, i drugi koniec do technicsa w ten sposób, że podłączam jakby tylko "bolec" a masę zwieram swoim palcem, w głośnikach oprócz pisku daje się usłyszeć odtwarzaną muzykę i w ogóle czyta i działa. Nie wiem co więcej pisać. Proszę o zadanie pytań to postaram się odpowiedzieć.

  Dzięki za zainteresowanie.
  Pozdrawiam.
 • Helpful post
  #4
  Jaceek
  Level 14  
  wygląda to tak jak gdyby było cos z masami-usterka bardzo ciekawa,od kiedy jesteś w posiadaniu i jak to "zjawisko" powstało ? masz jakies doświadczenie w branży ? ponieważ wszelkie starania mogą być mało owocne bez tej wiedzy.Należałoby zabrac się do jakis pomiarów :) zobacz od dołu płytki tam gdzie są lutowane gniazda wyjściowe czy coś nie odparowało (w jakim stanie luty) powodzenia
 • #5
  Ly$y
  Level 2  
  W posiadaniu tego sprzętu jestem od kilku dni i kupiłem go już z tą usterką. Co ciekawsze kupiłem 2 takie egzemplarze i obydwa mają identyczną usterkę. Moje doświadczenie sprowadza się na razie do kilku wykładów z Elektroniki. To prawie nic, ale mam znajomego, który się lepiej orientuje w tym temacie i on sobie z Twoimi poradami powinien poradzić.
  Dziękuję bardzo za odpowiedź.
  Pozdrawiam.
 • #6
  djlj24
  Car audio specialist
  Do czego go podłączasz? Bo może dostaje coś od strony wyjść i głupieje. Albo tak reaguje na zwarcie na wyjściach cinch. Co ciekawe nic o takim zachowaniu nie ma w serwisówkach technicsa :(.
 • #7
  Ly$y
  Level 2  
  Podłączałem go do wieży Philipsa, do miksera DJ`owego i do wzmacniacza. Zawsze to samo. Ale nawet jeżeli do niczego nie podłączę tylko zewrę kable, dzieje się to samo, tak jak pisałem w poście powyżej. Nie mam niestety możliwości sprawdzenia wyjścia optycznego (bo takie tez posiada), ale po wyjęciu zaślepki widać czerwone światełko. :-)
  Wtedy może byłoby coś więcej wiadomo...
  Czy to możliwe żeby jakieś drobne uszkodzenie mogło wywoływać takie dziwne efekty, czy raczej to poważniejszy problem?
  Dzięki za zainteresowanie...
  Pozdrawiam.