Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Start lodówki

22 Lis 2005 21:45 1298 2
  • Poziom 10  
    Witam

Ostatnio płacę znacznie więcej za prąd mimo , że mniej jego zużywam :| . Zacząłem badać ten stan. Przyglądam się licznikowi pradu i co widzę ??. Pisze 370 obr - 1 kWh i jak się domyślam przy 370 obrotach tarczy licznik mierzy mi zużycie 1kWh. Co zauważyłem w tracie włączania sie lodówki licznik nagle i znacznie przyśpiesza a po 1-2 sek zwalnia i już spokojnie się kręci ( szybciej skoro lodówka się włączyła ). I tu mam pierwszy problem - pytanie. Czy to normalne , że w trakcie właczenia sie lodówki nagle żre ona prąd :?:. Jestem lamer więc robię to co potrafię. Wyłączyłem więc wszystkie odbironiki prądu , patrzę - tarcza licznika nie kręci się czyli jest Ok. Włączam tylko żarówkę 75 W i mierzę czas przekręcenia się tarczy o jeden raz ( widać czarną kreskę ). Mając ten czas wyliczyłem ile razy tarcza obróci sie w ciagu 1 godziny. Wyliczone zużycie mocy w żarówce 150 W :!: co świadczy o tym , że może licznik jest popsuty :?:

Mam więc drugie pytanie. Czy elektrycy mają urządzenia do mierzenia w domu prawidlowości wskazan licznika :?:

Uff, nie każcie mi czytać całego forum bo nie zawitam tu długo. Mam problem i prosze pomóc mi jego rozwiacać. Za codziękuję.

Pozdrawiam Arek
  • Poziom 19  
    To zupełnie normalne że przy starcie żre prąd , ale obroty powinny sie mniej więcej zgadzać , jeśli pokazuje większe zużycie trzeba zgłosić w zakładzie energetycznym . Pozdrawiam .
  • Poziom 12  
    To ,że podczas załączania lodówki tarcza licznika nagle przyśpiesza a późnij zwalnia jest jak najbardziej normalne.:idea:A co do tej żarówki proponuję policzyć np.10 obrotów tarczy przy dokładnym pomiarze czasu,i czy rzeczywiście wyłączone są wszystkie odbiorniki (oprócz żarówki). Pozdrawiam.