Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Beko FSG52020FX - drzwi piekarnika nie dolegają do uszczelki, jak wyregulować zawiasy?

Chupacabra 26 Apr 2023 20:18 840 4
 • #1
  Chupacabra
  Level 33  
  Witam!
  Kuchenka gazowa z piekarnikiem jak w tytule, jeszcze dwa miesiące na gwarancji, ale nie wiem, czy opisany problem zgłaszać na gwarancję, czy można sobie samemu poradzić. Mianowicie drzwi piekarnika nie dolegają do uszczelki, przez co robi się w górnej części szpara, taka, że widać wnętrze piekarnika, a gorące powietrze podczas nagrzewania ucieka i ciężko osiągnąć 200°C. Trzeba dociskać ręcznie drzwi. Zaznaczone na powiększeniu:

  Beko FSG52020FX - drzwi piekarnika nie dolegają do uszczelki, jak wyregulować zawiasy? Beko FSG52020FX - drzwi piekarnika nie dolegają do uszczelki, jak wyregulować zawiasy?

  Drzwi od nowości pięknie się domykały, a problem powstał niedawno i się pogłębia. W instrukcji jest tylko informacja o sposobie demontażu drzwi, nie ma nic o regulacji. Zauważyłem, że jak się piekarnik porządnie rozgrzeje, to szczelina się znacznie zmniejsza, a po ostygnięciu powraca. Czy te zawiasy można wyregulować aby docisk drzwi w górnej części był właściwy?

  Beko FSG52020FX - drzwi piekarnika nie dolegają do uszczelki, jak wyregulować zawiasy? Beko FSG52020FX - drzwi piekarnika nie dolegają do uszczelki, jak wyregulować zawiasy? • #2
  mrhari
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Zawiasy do wymiany.
 • #3
  DanielVOlt
  Level 12  
  Cześć, w instrukcji obsługi masz jak je wyciągnąć. Może po ponownym założeniu się lepiej ułożą w zawiasach.
  Link
  Strona 25.