Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie pneumatycznym centralnym zamkiem (Mercedes 190)

23 Lis 2005 09:46 6094 8
  • Poziom 10  
    Zabieram się do podłączenia sterowania centralnym zamkiem z pilota alrmu.Słyszałem od kilku osób że do pneumatyka potrzebny jest dodatkowo jakiś układ,czy to prawda? Jeśli ktoś ma schemat jak to podłączyć to proszę o pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    O ile sie nie myle sterowanie centralem w mercedesie jest na jednym przewodzie.
    Musisz go przeciac i wstawic modul.
    Moga to byc dwa przekazniki jezeli z alarmu wychodzi impuls 3sek.
    jezeli nie to mozna dokladac kondensatory na przekaznik i wydluzy on impuls.

Najlepiej zastosuj gotowy sterownik entralnego zamka.

pozdr.

Dolaczam rysunek.
    Prosze nie komentowac wysilku artystycznego :)
  • Poziom 22  
    W MB sterowanie polega na zmianie biegunowości zasilania pompki ( wytwarza ona wtedy pod,lub nadciśnienie i odpowiednio zamyka lub otwiera zamek)

PozD
  • Poziom 24  
    j.w. na przemian podawane jest na ten przewod "+12V"i"-12V" ja to zrobilem na dwoch przekaznikach.
  • Poziom 10  
    Dzięki powoli zaczynam łapać o co chodzi.
  • Poziom 27  
    Jezeli zastosujesz sie do tego schematu to nie utracisz sterowania z zamka w drzwiach.

Cytat:
    W MB sterowanie polega na zmianie biegunowości zasilania pompki ( wytwarza ona wtedy pod,lub nadciśnienie i odpowiednio zamyka lub otwiera zamek)

Tak odbywa sie praca pompki cent. zamka w kazdym aucie :)
    Roznia sie tylko sposoby sterowania modulem, ktory napedza silnik pompki.

pozdr.
  • Poziom 2  
    albino napisał:
    j.w. na przemian podawane jest na ten przewod "+12V"i"-12V" ja to zrobilem na dwoch przekaznikach.

Jeszcz gdyby któryś z twierdzących o podawaniu -12V powiedział skąd ów minus się bierze, było by fajnie....;)
    Nie ma w MB -12V, jest jedynie masa i +12V. Na przewodzie niebieskim pojawia się albo +12v albo masa. W stanie spoczynku, bez podanego napięcia przewód niebieski jest jednym końcem połączony z pompką, a drugi pozostaje wolny w oczekiwaniu na podanie napięcia, a właściwie potencjału, który może być odczytany jako sygnał. Oczekiwanym potencjałem jest albo 0V, czyli masa albo +12V - z pewnością jednak nie jest to -12V, gdyż takie napięcie zwyczajnie nie występuje w MB, gdyż minus akumulatora jest połączony z masą pojazdu.
  • Poziom 19  
    Na szybko skan starej karteczki-ściągi na ten temat:

Sterowanie pneumatycznym centralnym zamkiem (Mercedes 190)

Przewód w jaki się wpinasz trzeba przeciąć.
    Czas zadziałania przekażników powinien wynosić 3 sekundy, jak będzie krótki to nie zamkną się wszystkie drzwi w aucie.