Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cordoba 1.4 95r. czujnik temperatury cieczy

23 Lis 2005 09:48 3290 8
  • Poziom 10  
    Witam mam problem z czujnikiem temperatury cieczy na postoju gdy sie silnik rozgrzewa to wskazuje temp. choc troche powoli sie rusza a podczas jazdy wskazówka nawet niedrgnie jest na samym dole co to moze być za przyczyna? Czy może to mieć wpływ na ilość spalanego paliwa (ok. 10-11l w trybie mieszanym przy spokojnej jeździe)?:cry:
  • Poziom 24  
    Witaj Kolego !
    Niekoniecznie uszkodzony musisz miec czujnik temperatury , byc moze problem tkwi w liczniku, lub gdzies niema styku np. na wtyczce przy czujniku . Latwo to sprawdzisz . Musisz odnalezc czujnik temperatury , jest w plastikowym kroccu przykreconym do glowicy , do tego krocca idzie gumowy waz od ukladu chlodzenia . W 1.4 chyba jest od przodu glowicy . Wyjmij wtyczke przeczysc ja , zewrzyj kabelkiem jej styki i zobacz co pokauje wskaznik temp. , przy zwarciu stykow powinien pokazac maksymalna temperature. Jezeli sie nie wychyli tzn ze albo niema styku w liczniku , albo jest uszkodzony wskaznik . Jezeli sie wychyli to albo styk przy czujnik jest zly albo padneity czujnik. Dziwi mnie ze nie pokazuje Ci temp akurat podczas jazdy. Co do spalania , to mozliwe ze prze walniety czujnik , auto bedzie wiecej palilo bo bedzie za duza dawka paliwa , tak jakby na ssaniu. Przyczyna moze tez byc np. uszkodzona sonda lambda , lub przestawiony zaplon .
  • Poziom 10  
    Dzięki bardzo za porade styki już czyściłem wcześniej ale jeszcze spróbuje zewrzeć kabelkiem bo też mnie to bardzo dziwi że się tak dzieje.
  • Poziom 18  
    Przy takich objawach jesli dziala na postoju koniecznie sprawdz takze termostat w tym silniku czesto sie rozsypuje.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Mim zdaniem to problem nie tkwi w czujniku czy w wskazniku na desce tylko masz uszkodzony termostat.Wymien termostat razem z obudową i masz problem z głowy.po prawej stronie silnika od str skrz. biegów
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Dzieki ale to chyba nie termostat bo powietrze leci gorące i rury przy chłodnicy są zimne na początku a poźniej jak już się zagrzeje to robią się gorące a dzisiaj jak przyjechałem z pracy to przed samym domem mi się wskazówka podniosła na połowe tylko niewiem dlaczego raz się podnosi a raz nie i zauważyłem że zmieniły się też obroty wcześniej miałem 900 a przy wskaźniku na połowie obroty spadły do około 750. Zobacze co się będzie działo dalej. Bo dzisiaj się coś ruszyło tylko niewiadomo czy będzie działało czy tylko tak przez chwile.
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    jezeli spadly obroty to znaczy ze wczesniej caly czas jechales na ssaniu , dlatego auto wiecej pali , takie zachowanie wskazuje jednak na czujnik albo jego polaczenia tak jak ci pisalem . Byc moze nie styka Ci cos na wielozlaczu , wydaje mi sie ze jest tam przy silniku taka duza czarna okragla zlaczka ktora ida kable do silnika , prawdopodobnie prez nia idzie tez kabelek do czujnika , sprawdz czy na niej masz tez dobry styk , rozlacza sie ja przez jej odkrecenie , wtedy sama sie wysuwa.
  • Poziom 10  
    wymieniłem czujnik i termostat i jest oki dzięki wszystkim