Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Philips 21PT2683 chassis L7.2

skóra 23 Nov 2005 11:57 1651 4
 • #1
  skóra
  Level 13  
  Witam!Odbiornik załącza się na kilka sekund i przechodzi w stan czuwania. Kondensatory elektrolityczne sprawdzone,rezystory bezpiecznikowe sprawdzone,TDA9302 dla pewności wymieniony-bez rezultatu.Jeśli włącze odbiornik klawiszem program[-] i trzymam przyciśnięty klawisz,odbirnik pracuje,tylko programy przełączają się co kilka sekund.Analogiczna sytuacja z kawiszem program [+] nic nie daje i odbirnik po kilku sekundach się wyłącza.Czy moze to być wina procesora?
 • #2
  stanislaw piechucki
  Level 36  
  To raczej nie proc.Wyglada na rozwojowe uszkodzenie trafa.Dokladnie sprawdz plyte.Powodzenia.
 • #3
  skóra
  Level 13  
  Witam. Nie bardzo rozumiiem co kolega ma na myśli mówiąc rozwojowe uszkodzenie trafa,płytę dosć dokładnie obejrzałem,ale bez efektu.Moze ktoś z forumowiczów spotkał się z podonym przypadkiem?.Czekam na inne podpowiedzi.
 • Helpful post
  #4
  adolf 111
  Level 15  
  Z tego co piszesz to TV wchodzi w protekcję.
  A skoro obraz da się uzyskać to jest to problem protekcji.
  Tam są (z tego co pamiętam)dwa lub trzy tranzystory które zbierają informacje o ew. uszkodzeniach.(na czas pomiarów można jednego z nich zewrzeć) Nie mam przed sobą schematu ale z tego co pamiętam to z takimi objawami masz za małe +13V z LOT (przy odchylaniu pionowym elektrolit wyschnięty),sprawdź to napięcie.Ewentualnie inna gałąź prot.

  pozdrawiam
 • #5
  skóra
  Level 13  
  Witam! Dziękuje koledze adolf 111 za podpowiwedź.Uszkodzenie było w gałęzi protekcji 13V[brak było napięcia 13V na kolektorze tranzystora Q7655].Przyczyną był pęknięty druk.Temat uważam za zamknięty.:D