Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Połączenia bezprzewodowe pilota z centralka alarmu.

Vigee 09 Apr 2003 17:35 1531 2
Optex
    Vigee
    Level 2  
    Poszukuje materiałów na w/w temat do pracy dyplomowej. Promotora mam strasznego i bardzo prosze pomożcie mi.
    Mam przedstawić na jakiej zasadzie uaktywnia się alarm samochodowy, z jakich cześci składa sie centralka alarmu i pilot oraz jakich częstotliwości używają. Nieznam sie na samochodach i elektronice samochodowej wiec nieśmiejcie sie ze mnie tylko pomóżcie mi prosze bo mus to mus.

Wszelkie materiały związane z tym tematem mile widziane.
  • Optex
    dioda5
    Level 15  
    Spróbuje Ci pomóc, ale jak się pomyle to sorki. Więc tak - zaczynając od pilota to on po naciśnięciu przycisku poprzez odpowiedni układ kodujący wysyła drogą radiową (90% tak działa, reszta rozwiązań to podczerień) na paśnie 433HHz, paczki impulsów, których np. ilość itp zależy od kodu pilota. Taki sygnał odbiera alarm (centrala) i dekoduje go. Jeśli jest prawidłowy, to odpowiednio reaguje. Najcześciej w alarmach siedzi procesor (teraźniejsze alarmy), on to dekoduje sygnał i dzięki programowi wie co zrobić w danej chwili. Procesor na do dyspozycji przeważnie pamięć do pamiętania alarmów, oraz wyjścia układów wykonawczych na końcach których przeważnie są przekażniki, do załączania świateł i syreny podczas np. alarmu, oraz takie wyjścia jak sterowanie centralnego zamka. One to przeważnie wyjścia o wydajności prądowej ok. 100mA do podłączenia osobnego sterownika zamka centralnego. Ten sterownik posiada przekażniki które to załączają silniczki siłowników w drzwiach. Przez zmiane polaryzacji na siłownikach zmienia sie kierunek ich ruchu, czyli zamykają lub otwierają. Dadatkowo alarmy posiadają szereg innych głupich funkcji, np sterowanie szybami itp. Jak masz jakieś konkretne pytania to pisz.
    Vigee
    Level 2  
    Dzieki :D Moze sie jeszcze odezwe jezeli moj zwariowany promotor niebedzie zadowolony z moich odpowiedzi.