Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telefunken SN252AVT chasiss 617

23 Nov 2005 14:25 1079 4
  • Level 14  
    Witam.
    Po wymianie uszkodzonej pamięci nie mam możliwości zmiany ustawień serwisowych. Pilot nie jest oryginalny. Czy ktoś zna sposób w jaki inny sposób można zmienić te ustawienia. Problem jest taki,że po wymianie pamięci nie ma fonii tylko szum. Z tego co wiem trzeba to właśnie zmienić na ustawieniach serwisowych. Na pilocie załączonym do tego TV można włączać tylko niektóre "segmenty" w opcji serwisowej jednak nie te, które trzeba. Może możliwe jest programowanie z klawiatury loklanej?
    Pozdrawiam
  • Level 36  
    Jesli byla na pewno uszkodzona to przepisz zawartosc do nowej moze bedzie OK. Powodzenia.
  • Level 14  
    Obawiam się, że nie będzie to możliwe pamięć jest tak uszkodzona,że obciązała zasilacz. Więc i programtorem jej nie zczytam.
  • Level 14  
    Witam.
    Wczoraj wieczorem udało mi się uzyskać głos w ustawieniach przy programowaniu ustawia się pewną opcję na 56. Możliwa regulacja od 51 do 56. Głos jest, można ustawić kanał. Mam jednak problem przy zapamiętaniu ustawienia na danym programie. Próbowałem przez długie przyciśnięcie programu na pilocie. Jednak bez efektu. Czy ma ktoś wiedzę na ten temat? Drugi problem to to,że TV sam się wyłącza. Cała płyta przelutowana, brak zimnych lutów. Jednak co ciekawe TV działa bez sygnału z anteny bez problemu tzn. nie wyłacza się może tak działać aż do wejścia w stand-by. Natomiast wystarczy ,że podłączę antenę to TV od razu się wyłącza całkowicie (nie w stand-by). Gdy jednak antena jest podłączona to czasami uda się wejść na częstotliwość programu jednak po pewnym czasie i tak TV się wyłącza. Nie wiem czego się czepić. Wymienione kondensatory i tranzystory w przełącznicy, podmienione TDA2029CVG bez rezultatu.
    Pozdrawiam.
  • Level 14  
    Dziękuję wszystkim za podpowiedzi. Telewizorek już działa prawidłowo. Więc programowanie wyglądało w ten sposób: najpierw ustawienie parametru na 56 "*" na pilocie wicnąć 6 i zatwierdzić "*" później klawiaturą numeryczną wpisać kanał np "21" TVN i szybko wcisnąć numer klawisza na pilocie np 4 na którym ma być zapisany wybrany program. Większym problemem było znalezienie powodu wyłączania TV. Nie wyłączał się gdy nie było sygnału lub np. była włączona telegazeta. Po wielu analizach okazało się ,że problemem była zaniżona pojemność kondensatora filtrującego 150uF/385V. Po wymianie TV chodzi jak nówka.
    Pozdrawiam.
    Temat zamykam