Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic KX-p3696 - po włączeniu zatrzymuje sie.

23 Lis 2005 15:00 1320 5
  • Poziom 12  
    Witam!
    Mam problem z w/w drukarką igłową.
    Po włączeniu zasilania głowica na początku przy kalibracji zachowuje się normalnie, po czym zatrzymuje się i wydaje dwa krotkie dźwięki (piszczki?) i pali sie na czerwono kontrolka Power Paper Out i nic nie można zrobić:/
    Testy które ma w pamięci nie drukuję, bo też odrazu wyrzuca ten błąd.
    Czystą karkte wykrywa, ponieważ po włożeniu jej automatycznie ją pobiera.
    Ktoś miał podobny problem??

Pozdr.
  • Spec od drukarek
    Witam.Możesz powiedzieć czy przy przełączeniu dźwigni papieru "na perforację"- występuje ten sam błąd i czy po wystąpieniu błędu, z panela da się operować przesuwem papieru (park, load) ?czy też panel całkowicie się blokuje?
    Oraz czy zawsze karetka staje w tym samym miejscu i czy swobodnie się przesuwa w wyłączonej drukarce-w tych drukarkach zacięcia karetki powodują czasem "śmieci"z tasiemki i papieru między trybami silnika napędu przesuwu karetki, oraz w mechaniźmie napędu tasiemki(jest napędzany przez mech. przesuwu karetki,oraz może blokować się sama tasiemka na ribbon protectorze.
    Może to banalne co napisałem, ale nie wiem czy to sprawdziłeś ?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Błąd występuje niezależnie jaki jest papier i jak jest dźwigenka ustawiona.
    Z panela da się operować przesuwem papieru (park, load).
    Karetka za każdym razem staje w tym samym miejscu oraz
    można ją swobodnie przesuwać na wyłączonej drukarce.

PS: Uruchamiałem drukarke bez taśmy i efekt jest ten sam:/
  • Spec od drukarek
    Miałem taką drukarkę z zalaną i w efekcie tego skorodowaną płytą główną - ale takie coś by pewnie nie uszło Twojej uwadze.
    Luty na głowicy można wykluczyć bo karetka wg Twojej relacji staje w tym samym czasie i miejscu - przychodzi mi na myśl taśma łacząca głowicę z płytą główną - może jest pęknięta , albo przetarta i zwiera do chasis ? takie coś nieraz w różnych modelach drukarek mi się przytrafiło.
    A i jescze - w czystym dos ją sprawdzałeś? (no tak pytam by wykluczyć kaprysy sterowników).
    Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    gosp napisał:
    przychodzi mi na myśl taśma łacząca głowicę z płytą główną - może jest pęknięta , albo przetarta i zwiera do chasis ? takie coś nieraz w różnych modelach drukarek mi się przytrafiło.

wlasnie zapomnialem jej sprawdzic, dzieki ze przypomniales, napewno ja sprawdzę
    gosp napisał:
    A i jescze - w czystym dos ją sprawdzałeś? (no tak pytam by wykluczyć kaprysy sterowników).

sprawdzac nie sprawdzalem bo sterowniki wykluczam bo drukarka objawia ten sam problem nawet przy drukowania testów które ma w sobie zapisane

Jutro rozbieram ją na drobny mak i bede sprawdzaę i czyścił każdą część;)
    Jak skończe to napisze i efektach mojej pracy i mam nadzieję, że będzie
    działać?!

Pozdr.
  • Poziom 12  
    Witam!

Problem rozwiązany.
    Rozebrałem całą drukarkę na drobne części. Zrobiłem konserwację,
    przelutowałem zasilacz ale to nic nie dało.
    Okazało się, że czujnik od pokrywy, która znajduje się nad głowicą był uszkodzony, niby mała rzecz i praktycznie nie zauważalna ale
    ile może narobić kłopotów;)

Temat uznaje za zamkniety.

Pozdr & dzięki za pomoc