Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

domofon 4 przewodowy

23 Lis 2005 15:47 2890 6
  • Poziom 10  
    Witam ! mam taki maly problem ma domofon 4 przewodowy kupilem sluchawke fermaxa na 6 przewodow. podlaczylem ja i wystapil problem.
    Jak podlacze dobrze rygiel i nie dziala mikrofon a jak podlacze dobrze mikrofon to caly czas sie otwieraja dzrzwi. walcze z tym juz tydzien i nic.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 14  
    Witam

Jeżeli zmizna dotyczy całego minifonu z 4 na 6 przewodów, to łączymy tak jak 4 przewodowca, a przycisk wyzwolenia elektromagnesu dołącza się jedną końcówką do zasilania (+), a drugą do przewodu wyzwalania elektromagnesu (przeważnie niebieski). Tak było u mnie.
  • Poziom 18  
    w tym aparacie masz osobno styki do otwierania rygla jeden z tych styków dołącz do masy drugi do mikrofonu powinno być ok
  • Poziom 12  
    witam podaj wiecej danych starego unifonu kolory zyl i oznaczenia gdzie byly podlaczone powiem jak podlaczyc nowy .
  • Pomocny dla użytkowników
    To jest bardzo proste.
    3 i 5 to masa (łączą się ze sobą poprzez zworę), więc wystarczy podłączyć tylko 3. Schemat tego unifonu jest zamieszczony z boku na kartonie.
  • Poziom 10  
    podlaczylem tak jak jest na schemacie i dalej lipa. Z tego co wynika to przewod otwierajacy rygiel jest tez masa i tu tkwi problem sluchawka i mikrofon jest na osobnych przewodach.
  • Pomocny dla użytkowników
    Prawdopodobnie jest zbyt duża czułość mikrofonu i następuje sprzężenie, w wyniku którego samoistnie wyzwala się triak.

Zakładam, że właściwie "rozgryzłeś" przewody w instalacji. Mogłeś wcześniej podejrzeć w starym, jak wszystko było podłączone.
    Często używane są skróty w oznaczeniach zacisków unifonów.
    SU - słuchawka unifonu (czasem też nazywany głośnikiem)
    MU - mikrofon unifonu
    DU - dzwonek unifonu (inaczej wywołanie)
    0 (zero) - masa unifonu

Dam ci jeszcze jedną poradę z podobnego przypadku, chociaż to był inny model unifonu, ale praktycznie to jest w tym momencie nieistotne. Zobacz jak ktoś kiedyś sobie z tym problemem poradził.