Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Fabryka Prądu
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

grzałka 2,5KW w rurach CO- ogrzewanie....da sie????

18 Lut 2004 20:12 6216 38
    Rubik
    Poziom 15  
    Jakis napisał:
    Panowie darmowej energii do okoła jest tyle że to się w głowie nie mieści, problem w tym że włodarze tego śfiata celowo uczą nas w szkołach tylko tego co chcą rzebyśmy wiedzieli i od małego wmawiają nam a póżniej uczą że to czy tamto jest nie możliwe. Pompa kawitacyjna do ogrzewania domu jest naprawde bardzo dobrym pomysłem, pod warunkiem że do jej napędzania użyjemy darmowej energii np. z silnika grawitacyjnego. Tak, tak, nie pomyliłem się, grawitacyjnego. Jest to możliwe i nietylko to już od dawna, niestety stany nie poto prowadzą kolejne wojny o rope żeby pozwolić nam korzystać z darmowej energii. Niestety bardzo się zawiodą w nie dalekiej przyszłości, ponieważ nie uwzględnili narodowej cechy polaków takiej jak kombinatorstwo, czyli co tu zrobić żeby nie płacić. :D

Idea z gruntu słuszna - jest wiele dostępnych TANICH (nie darmowych) źródeł energii ale co do silnika grawitacyjnego to mam duże obiekcje - o perpetum mobile kolega słyszał. Zadam inaczej pytanie - czy kolega jest w posiadaniu sprawnego i działającego silnika grawitacyjnego, czy naczytał się tylko suchej teorii z netu?? Pozdrawiam RUBIK
  • Fabryka Prądu
    macek
    Poziom 24  
    Jakis czy moglbys mi wytlumaczyc jak by mial dzialac silnik grawitacyjny?
    Bo z tego co mnie nauczyli w szkole to sie nie da zrobic perpetum mobile.
    Co innego pompy cieplne
    Wie ktos moze jak zrobic wymiennik ciepla do takiej pomby ale w domu:)?
    Andrzej Maciejewski
    Poziom 20  
    POL02 napisał:
    Na temat pompy kawitacyjnej .....niby napisali skąd się bierz ta energia http://darmowa-energia.eko.org.pl/

Rzecz w tym, że nie napisali, pożonglowali tylko trochę słowami.
    W/g mnie jest to przypadek perpetum mobile, które działać nie może.
    Zjawisko kawitacji jest prawdziwe ale energii z niczego nie mozna uzyskać.
    Użycie słowa "pompa" daje skojarzenie do "pompy ciepła" a przez to sugeruje że skoro "pompa ciepła " działa to i "pompa kawitacyjna" też będzie działać. (że to niby taka podobna pompa).
    Ale pompa ciepła ma swoje podstawy fizyczne i ciepło nie bierze się z niczego (mozna powiedzieć, że pompa ciepła rozdziela cząstki o duzej energii od cząstek o małej energii, lub inaczej w jednym miejscu robi się zimniej żeby w drugim zrobiło się cieplej).

Chętnie bym się od kogoś dowiedział gdzie pompa kawitacyjna robi chłodniej, żeby na wyjściu pompy zrobiło się cieplej!
  • Fabryka Prądu
    meczete
    Poziom 11  
    A wracając do głównego tematu, czemu sobie nie zrobisz kolektorów słonecznych? Skoro nie patrzysz aż tak na cenę prądu, to zainwestuj w słonko... Nie kupuj gotowych bo są drogie, ale poserfuj po sieci, przepatrz zasady i budowę, do ręki spawara i kombinerki i sądzę ,że będzie to wcale dobre wyjście...
    Michał Król
    Poziom 15  
    Panowie mój znajomy ma grzałki 2/6kw i cieplo ma w domu na jesieni albo na wiosne W zimie opala koksem dlaczego ? Bo prąd kosztuje i darujcie sobie teorie o kotłach kondesacyjnych .Kolega ma problem finasowy a nie filozoficzny .A tak na marginesie to wczoraj mi mówił ze juz nie ma koksu i zacznie grzac prądem z trzeciej ......... taryfy i to chyba jest najtańsze.Kosztuje tylko troche strachu.
    tz4
    Poziom 10  
    A słyszał ktoś o baterii kondensatorów na 380V? Podobno włącza się taką baterię pomiędzy dwie fazy a z trzeciej jest tani prąd, podobno jest to legalne ale nigdzie nie spotkałem opisu jak to zrobić.
    komalik
    Poziom 14  
    Witam
    co do grzalki to pomysl jest najwyzej dobry na zabezpieczenie przed zamarznieciem nieuzywanej instalacji w zimie, chyba ze masz maly domek gdzie bedziesz mogl cos tym ogrzac.

Natomiast interesuje mnie ten temat baterii kondensatorów, wiec czy mozna prosic o jakies dodatkowe info i opinie na ten temat?

pozdr
    Student
    Poziom 17  
    Odnośnie baterii kondensatorów na 380V - spożyję na surowo własny kapelusz z keczupem, jeśli ktoś mi zademonstruje działanie tego ustrojstwa.
    :P