Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PRALECZKA BRANDT WW 701-D/D

23 Lis 2005 19:15 2933 7
  • Specjalista AGD
    Praleczka zrzuciła pasek, widoczne i wyczuwalne luzy na kole pasowym, mimo że śruba mocująca jest nie do ruszenia. Po założeniu paska pralka nie chce wirować, obraca bęben w dość wolnym tempie. Po zdjęciu paska silnik przyspiesza (niby wiruje), ale coś jakby nie miał siły. Czy ktoś ma jakiś pomysł ?
  • Specjalista AGD
    Przepraszam za niedopowiedzenie, silniczek oczywiście komutatorowy.
  • Poziom 18  
    Ten Brandt to chyba WM 701-D/D. Mam uszkodzony taki silnik (pęknięty magnes tacho-silnik nie wiruje). Mogę pomierzyć rezystancje uzwojeń, ale dopiero wieczorem podam dane. Mam też nowy moduł do tej pralki na zbyciu. Ponieważ silnik działał prawidłowo podłączony w innej pralce, kupiłem moduł myśląc, że w nim problem. Niestety, po wymianie modułu nic się nie zmieniło. Gdyby był potrzebny, proszę o PW. Na razie służę pomocą przy podaniu potrzebnych danych do tej pralki (stoi u mnie i czeka na zbawienie ;P)
  • Specjalista AGD
    a praleczka nie wirowała wczesniej głośno :?: skoro jest luz na kole pasowym i silnik z paskiem nie obraca a bez paska śmiga, może juz są zajechane na śmierć łożyska :?:
  • Specjalista AGD
    o.k. dzięki, ale tak sobie myślę, że przecież to pralka z automatyką wagową i bez obciążenia w bębnie może nie chcieć wirować, narazie nie mam nowego paska 1151 h7 więc, do przyszłego tygodnia muszę sobie odpuścić, gdyby coś dam znać.
  • Poziom 18  
    postrzepiony napisał:
    o.k. dzięki, ale tak sobie myślę, że przecież to pralka z automatyką wagową i bez obciążenia w bębnie może nie chcieć wirować, narazie nie mam nowego paska 1151 h7 więc, do przyszłego tygodnia muszę sobie odpuścić, gdyby coś dam znać.

Ja nie spotkałem pralki, która nie wiruje bez obciążenia... tzn. dlatego, ze nie ma obciążenia.
  • Specjalista AGD
    No to ta jest pierwsza o której wiesz, dwie godziny temu założyłem węższy ( ze względu na luzy ) paseczek zamiast h 7 , h5 i nie zciąga go na wygięcie koła. Kobitka już dwa prania obskoczyła i jest O.K., pozdrawiam i dzięki za dobre słowo. Temacik można zamknąć.