Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czadowa utrata sygnału Cyfra+ po wymianie dekodera na 4K: Antena, konwerter, czy wina dekodera?

marasssmarecki 17 May 2023 16:52 276 2
 • #1
  marasssmarecki
  Level 1  
  Po wymianie starego typu dekodera na nowy z 4k zaczęły się problemy z sygnałem.Na starym dekoderze nie miałem żadnych problemów,nawet w deszczowe dni większość programów odbierałem.Po wymianie dekodera na ten z 4k na który namówiła mnie obsługa klienta zaczęły się problemy.Raz sygnały są na około 80% gdzie za chwile są poniżej 20% i pojawia się komunikat o źle ustawionej antenie . Jak to możliwe że dosłownie po wypięciu starego podpięciu nowego są takie problemy.Antena ustawiana na wszelkie sposoby,konwerter wymieniony na ten dedykowany do 4k i żadnej poprawy.Nawet w słoneczne dni działa jak chce.Loteria po włączeniu.
  Czy może być problemem dekoder? Bo nic innego nie przychodzi mi do głowy.
 • #2
  andrzejlisek
  Level 29  
  Jeżeli masz taką możliwość, proponuję przetestować dekoder na innej instalacji, u kogoś. Wtedy się okaże, czy Twoja instalacja nie jest doskonała, ale stary dekoder tolerował zakłócenia, czy nowy dekoder jest wadliwy.

  Czy poruszanie przewodem coś zmienia? Może wtyczka jest źle zrobiona i na starym dekoderze cały czas był styk, a na nowym jest minimalnie inny kształt gniazda i styk nie jest pewny.

  Proponuję też podłączyć inny dekoder, nawet taki najprostszy odbierający tylko FTA i sprawdzić, o ile masz taką możliwość.