Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor ORION G703

09 Kwi 2003 19:32 1343 4
  • Poziom 15  
    Mam prośbę. W telewizorze ORION G703 chassis B-4101 uszkodzony został rezystor opisany na płycie jako RL21. Nie wiem jaka jest jego wartość. Prosze o informację. Z góry dziękuję. Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    A jednak na rezystorku się nie kończy. Sprawę zacznę od tego, że dostałem do naprawy ten telewizor (po „fachowcu”), do którego trafił z uszkodzonym odchylaniem pionowym. Wszystko oprócz tego działało tzn. słyszalny był dźwięk i działały funkcje pilota. Naprawę zacząłem od wymiany zwęglonej płyteczki umieszczonej na korpusie cewek odchylających i układu TDA 8174AW. Sprawdziłem wszystkie elektrolity i rezystory w zasilaczu – OK. I tu się zaczęło. Po włączeniu telewizora słychać tylko dźwięk. Jest całkowity brak obrazu. Dodam, że jest wysokie napięcie i żarzy się kineskop. Po kilkudziesięciu sekundach pracy uszkadza się tranzystor w przetwornicy S2000N i automatycznie przepala bezpiecznik. Sprawdziłem diody, wszystkie napięcia się zgadzają. Na sztucznym obciążeniu żarówką zasilanie działa bobrze. Przez co może być spowodowane uszkadzanie się tego tranzystora? Czy mają coś do tego cewki odchylające? Zmierzyłem opór H-około 6 Ohm, V-2Ohm. Proszę o pomoc.
  • Poziom 13  
    wydeje mi się że w plonie jest zwarcie trzeba sprawdzić zaczynając od transformatora jest tam dioda kondensator ok 25v jak niszczy tranzystor jest przeciążenie
  • Poziom 2  
    Niech Bóg was błogosławi i zbawi :x :)
  • Poziom 15  
    Witam. Na początku serdeczne dzieki chudek za podpowiedź. Badam dalej temat i jak sie coś okaże to sie odezwę. Natomiast co do wypowiedzi oskara to nie wydaje mi się aby cokolwiek wnosiła do tematu. Być może potrzebna mi pomoc, ale zbawienie nie ma nic wspólnego z moim telewizorem. Nie pisz bezsensownych postów,a zanim coś zaczniesz , poczytaj regulamin. Pozdrawiam.