Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nubira sedan: sub + 6x9"

mukade 23 Lis 2005 20:32 1409 9
  • #1 23 Lis 2005 20:32
    mukade
    Poziom 31  

Mam taki dylemat: kumpel jest chętny, żeby kupić ode mnie głośniki lanzar vx693 (elipsy6x9), ale wiem też, że w niedalekiej przyszłości planuje dołożyć suba i wzmacniacz. On się, aż tak nie zna na CA, więc by to ode mnie kupił, ale nie wiem czy nie będzie kichy jak zamontuje sobie ten subwoofer. On ma nubirę sedan (z blachą między bagażnikiem a kabiną).
    Czy ktoś już montował taką konfigurację w tym właśnie samochodzie? Wiem że w sedanach to stanowi problem, ale sam nigdy sedana nie nagłaśniałem więc pytam... Może da się ominąć jakoś problem wypychania membran głośników przez ciśnienie pochodzące z subwoofera? Kilka postów niżej ktoś pisał o wywierceniu dodatkowych otworów i zasłonięciu ich maskownicami, ale czy to nie naruszy wytrzymałości konstrukcyjnej nubiry?
    Piszcie jakie macie sugestie, wiem, że temat był poruszany, ale każdy samochód jest inny...
    Pozdro, mukade. :D

0 9
  • Pomocny post
    #2 23 Lis 2005 21:00
    kryniu777
    Poziom 18  

jak planuje kupic sub+ wzmacniacz to 6x9 beda zbedne, jak bym tego nie kupil a czy jest sprzedasz te glosniki to zalezy od ciebie, blache miedzy kabina a bagaznikiem nalezy ciac w przypadku podlonczenia suba

0
  • #3 23 Lis 2005 21:07
    mukade
    Poziom 31  

Jak na razie on nie ma żadnych głośników, także w zasadzie nie można nawet powiedzieć, żeby były zbędne, hehe (oczywiście żartuję). Ale chyba mu je odradzę, no cóż, za uczciwość się płaci :) Ale jak ciąć?? Ile można jej uciąć, żeby konstrukcja auta nie osłabła?? Pozdro

0
  • Pomocny post
    #4 23 Lis 2005 21:28
    dymek
    Poziom 27  

sorki ze sie wtrace ale o jaka blache miedzy kabina a bagaznikiem chodzi?? sam mam nubire i jak zyje to nie widzialem miedzy kabina a bagaznikiem blachysa tylko siedzenia skladane ?? :/ nie kumam moze przydalo by sie pomyslec zeby wytluic ten bagaznik jakos bo jak ja tam suba wlozylem to klape bylo slychac gosniej od suba a klapie akompaniowala rejestracja:)

0
  • #5 23 Lis 2005 22:18
    mukade
    Poziom 31  

Chodzi mi o to, że jak na przykład w hatchbagach masz normalną podnoszoną tylną półkę zrobioną z jakjejś zbitki miękkich materiałów to w sedanach masz blachę. Poprostu nieprecyzyjnie się wysłowiłem. A jeżeli chodzi o wytłumienie to największy efekt daje zdjęcie plastików właśnie tych znajdujących się na tylnej ściance bagażnika (na tej gdzie rejestracja) oraz osadzenie rejestracji na uszczelkach do okien. Przynajmniej taki mój patent ;) Pozdro

0
  • #6 23 Lis 2005 22:57
    dymek
    Poziom 27  

y y blachy to nie wytne na bank chocby nie wiem co :) nubira i tak jest cienka pod wzgledem sztywnosci a co dopiero jeszcze troszke powycinac a moj patent na brzdekanie to wytlumienie bagaznika wszystko zostalo wygluszone mata bitumiczna klejona do blachy a pozniej na to przyszlo cos w rodzaju tego co jest na bokach zeby tak w oczy sie nie rzucalo i mam przynajmniej ladny bagaznik :) pozatym on nie jest az tak szczelny ten bagaznik zeby trzeba bylo wycinac ta poleczke wrecz przeciwnie gdy robimy suba do samochodu mozemy obliczac to tak w przyblizeniu jak by to mial byc bandpass bo prawde mowiac komory sa 2 obudowa i bagaznik

0
  • #7 23 Lis 2005 23:01
    mukade
    Poziom 31  

Cytat:
    obliczac to tak w przyblizeniu jak by to mial byc bandpass bo prawde mowiac komory sa 2 obudowa i bagaznik
    Ciekawy patent ;) Chyba nie skorzystam... Pozdro

0
  • Pomocny post
    #8 24 Lis 2005 00:51
    dymek
    Poziom 27  

nie wiem czy ciekawy czy nie alesa programy do symulacji ktore przewiduja prace w bagazniku i mialem nawet taki programik chyba nawet mamjeszcze gdzie podawalo sie model samochodu wiec moim zdaniem nie jest to taka rzecz do smiechu a ja przypomne tylko ze dokonujac takiej zmiany w samochodzie jak wyciecie elementu karoserii na zywca pomimo ze we wnetrzu musi byc odnotowane niestety juz nie mowie co bedzie jak bedziesz chcial to komus sprzedac normalnie to cale wycinanie zabrzmialo mi jak rodem z autokącika i porady typu wcisnij w nubirze małą tuleję w pierscien po duzej i rozwierc i przykrec zawieszenie sie utwardzi i bedzie super jezdzilo.
    nie no ale kazdy ma tam swoj sposob ja osobiscie nie wyobrazam sobie zrobic takiej instalacji :)

0
  • #9 24 Lis 2005 08:24
    mukade
    Poziom 31  

No można z pewnością subwoofer budować pod konkretne auto, ale żeby to liczyć jak bandpass, to już mi się nie zgadza, bo przecież bandpass to dwie obudowy obok siebie a nie jedna w środku drugiej. Może zamieścił byś ten programik na elektrodzie jeżeli to legalne, bo to na pewno przydatna sprawa.
    W każdym razie odradzasz cięcie tej blachy, tak? :( Szkoda... A jak wygląda sprawa z oparciami tylnych siedzeń? One są z blachy, czy z jakiegoś stelarza i dykty- tak jak to było w starszych samochodach? Bo jeżeli tak, byłby problem z głowy (mogłem zapytac na początku)
    Pozdro, dzięki za pomoc.

0
  • Pomocny post
    #10 24 Lis 2005 13:10
    dymek
    Poziom 27  

siedzenia tylne sa z takiej jakby dykty i to nieznacznie mozna przerabiac i w zasadzie nikt sie nie przyczepi bo to nie jest element konstrukcyjny jednak przepisy mowia jasno ze przestrzen ladynkowa od osobowej powinna byc oddzielona tak aby ladunek nie mialmozliwosci w razie gwaltownego hamowania lubwypadku przedostac sie do miejsca gdzie siedza ludzie wiec mysle ze np ponawiercac mozna ta dykte ewentuanie powycinac troszke ale tak z glowa bo wiadomo ze tu chodzi o twoje i innych bezpieczenstwo w razie czego ewentualnie duze dziury uzyskasz wyjmujac poprostu glosniki te z tylnej polki i przenoszac je w tylne drzwi.
    niewykluczone jednak ze rezultat moze byc gorszy od zamierzonego bo te dziury beda dzialac jak bas reflex tyl ze bez tunelu wiec jesli ciesnienie bedzie duze powietrzemoze tworzyc zawirownia wokol krawedzi blachy i bedzie swistac i pierdziec.
    programu poszukam byl a stronie jednego z elektrodowiczow tylko jak ona sie nazywala?1? no nic poszukam.

0
  Szukaj w 5mln produktów