Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Układ do portu równoległego

09 Kwi 2003 20:09 1211 4
  • Poziom 13  
    WITAM
    Chciałbym zrobić układ który będzie pokazywał na diodach stan wyjść (8 wyjść danych i 4 wyjścia kontrolne) portu równoległego i jakby można było to podawać na wejścia (5 wejść statusu) wysoki poziom, żeby można było w programie zobaczyć że na wejście jest podany wysoki poziom.
    Najlepiej żeby układ nie potrzebował dodatkowego zasilania. Z pierwszą częścią to myślałem o rezysorach 330ohm polączonych szeregowo z diodami, z drugą mam już problem.
    DZIEKUJE I POZDRAWIAM.
  • Poziom 29  
    Nie ma co wymyslac cos, co zostalo juz wymyslone i sprawdzone.
    Kiedyś w ofercie AVT był kit 2061, nazywało sie to Monitor interfejsu Centronics. Z pomoca tego urzadzonka mozna ogladac wszystko co sie dzieje na portach LPT, z wlasnym lub zewnetrznym zasilaniem. Opis był w EdW 9/97
    Pozdrowka
  • Poziom 29  
    Nie ma co wymyslac cos, co zostalo juz wymyslone i sprawdzone.
    Kiedyś w ofercie AVT był kit 2061, nazywało sie to Monitor interfejsu Centronics. Z pomoca tego urzadzonka mozna ogladac wszystko co sie dzieje na portach LPT, z wlasnym lub zewnetrznym zasilaniem. Opis był w EdW 9/97
    Pozdrowka
  • Poziom 17  
    lh napisał:
    WITAM
    Chciałbym zrobić układ który będzie pokazywał na diodach stan wyjść (8 wyjść danych i 4 wyjścia kontrolne) portu równoległego i jakby można było to podawać na wejścia (5 wejść statusu) wysoki poziom, żeby można było w programie zobaczyć że na wejście jest podany wysoki poziom.
    Najlepiej żeby układ nie potrzebował dodatkowego zasilania. Z pierwszą częścią to myślałem o rezysorach 330ohm polączonych szeregowo z diodami, z drugą mam już problem.
    DZIEKUJE I POZDRAWIAM.
    a czy napisales program wystawiajacy na lpt bity?jesli tak to czy moglbys udostepnic kod zrodlowy?