Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lodowka amica

23 Lis 2005 21:12 1347 3
  • Poziom 19  
    Witam Panow Serwisantów
    Mam takie pytanie byłem u klienta naprawiac tv i zapytał mnie o lodowke.
    a mianowicie lodowka slychac ze pracuje agregat robi sie cieply ale nie mrozi. Jaka jest diagnoza i ile moze kosztowac wizyta Pana serwisanta?
  • Poziom 14  
    Witam.
    a wiec sprawa ma sie następująco. jezelli agregat pracuje to przyczyną nie mrozenia moze byc tylko i wyłącznie nieszczelność układ a co sie wiąże z ucieczka gazu a jest to bardzo czesta usterka w AMICHACH dlatego to jest lekki szmelc. naprawa to okolo 100zl ale jest to nie opłacalne bo gaz i tak znowu ucieknie i moze pochodzic po naprawie tydzien a moze pół roku a nikt nie da na to gwarancji. Usterka nie do usunięcia (prawie) a bynajmniej naprawa jest nie opłacalna. PROPONUJE SZUKAC NOWEJ CHŁODZIARKI.
    POZDRAWIAM
  • Poziom 19  
    dziekuje za odpowiedz i przekaze szczesliwemu posiadaczowi Amici co moze zrobic dalej z lodowa
    temat zamykam
  • Poziom 19  
    @walo nie koniecznie nieszczelność jest nie do wykrycia, może to być starszy model chłodziarki, w którym skropliny zbierają się w pojemniku przez który porzebiega rurka miedziana ze strony tłocznej sprężarki, i właśnie ta rurka bardzo często koroduje co powoduje ucieczkę czynnika chłodniczego z instalacji. A tą nieszczelność bardzo łatwo naprawić, osuszyć układ i powinna jeszcze parę latek pośmigać.Koszt takiej naprawy też nie powinien być za wysoki w zależności od regiomnu kraju ale ok 150 zł. :D