Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak ustawić antenę satelitarna od Cyfrowego Polsatu?

mpako 21 Cze 2009 16:23 1156668 134
    sdar
    Poziom 2  
    Wynika z tego, że koretka ustaiwnia anteny będzie konieczna ale jednocześnie nie wiem czy powinienem zmienić również samą antenę i konwerter (tak jak radzi kajron czy też nie jest to konieczne?
    kajron
    Poziom 29  
    Zasadniczo im większa antena tym większy zysk czyli zapas sygnału przy złych warunkach pogodowych konwerter 0,1 db to większa czułość przy słabszych sygnałach tak po łebkach
    alcybiades
    Poziom 12  
    Konwerter zostaw w spokoju myślę że wielkość anteny załatwi całą sprawę. Jak największy talerz to i ustawienie będzie łatwiejsze i precyzyjniejsze.

Pozdrawiam.
    Broda196
    Poziom 10  
    z mojego doswiadczenia- nie zamienialbym czasz na wieksza, tylko najpierw probowal troche dostroic obecna, nawet milimetrowa roznica daje niespodziewane efekty. Ja miewalem sytuacje odwrotne c+ prawie zawsze byla do dostrojenia. po zamianie ofert polsat c+ (teoretycznie im wieksza antena tym lepszy sygnal, ale to sa dodatkowe koszty i jeszcze montaz - popracuj troche nad swoim starym zestawem

Dodano po 7 [minuty]:

jezeli uzywasz anteny poza granicami Polski to bardzo przdatny jest kalkulator kata pochylenia elewacji jak rowniez korekty samego konwertera podaje stronke kalkulatora (wisujesz kraj, miasto)http://www.satlex.net/pl/azel_calc-params.html?satlo=13.0&user_satlo=&user_satlo_dir=W&location=52.63%2C-1.08&la=52.63&lo=-1.08&country_code=uk&diam_w=75&diam_h=80
    dzac4
    Warunkowo odblokowany
    Kol.broda aby ustawić antenę poprzez kalkulator to na początek sprawdź miejsce gdzie będzięe montowana antena czy tam masz PIONY.
    Bo inaczej ten kalkulator cię przekalkuluje.
    piotrek power
    Poziom 27  
    Witam wszystkich ponownie.

W styczniu 2009, kupiłem Polsat i brałem czynny udział w tym temacie mając problemy z ustawieniem anteny, jeśli chodzi o moją antenę to od tego czasu nie ruszałem anteny i działa, ale czasami obraz znika, jakość mam w słoneczny dzień na polsacie 73%, tvn 80%, ale jak rozpada się deszcze jakość spada do 23% i obraz znika ze wszystkich kanałów, zaczynając od tych z mniejszą jakością. Ale nie zawsze, czsami jest deszcz i działa dobrze, może od wigotności powietrza zależy, albo od wiatru ?

No ale nie po to piszę post, aby się pochwalić moim dostatecznym odbiorem.

Otóż.
    Kolega kupił sobie Cyfrowy Polsat i ja miałem ustawić antenę.
    I po pierwsze, dekoder ma Samsung s 305G w którym jest tylko jeden pasek.
    Czy to jest moc czy jakość sygnału ?
    Podpisany jest jako sygnał, podejrzewam że, chodzi o jakość ?

No i ten pasek cały czas jest na 0.
    No i tak, u siebie jak ustawiałem poraz pierwszy to ustawiłem antenę na balkonie i kręciłem, i w pewnym momencie był odbiór, i nawet oparłem ją o barierkę podparłem kijkiem drewnianym i odbierało, co prawda na 30% ale odbierało, również jak trzymałem antenę w powietrzu to odbierało.
    A u sąsiada za chiny nie będzie.
    Antenę ma taką samo jak moja (mam na myśli średnicę).
    No i ustawiam na polsat i nie łapie, ustawię na ten pojedyńczy pasek w ustawieniachtranspondera bodajrze, w instalacji kanałów również jest ten pasek i cały czas na 0.

W czym może być problem ?
    Dodam, że przewód ma 15m, zaś mój 3m.
    Kabel mam taki sam, taki po 1,20zł.

Niestey jest tylko jeden pasek, jeśli to jakość to będzie gożej ustawić, bo najpierw pojawia się moc a następnie jakość, ale i bez pasków powinno łapać sygnał.

Może trzeba coś w dekoderze przestawić? Teraz my przyjechali miałem sprawdzić u siebie, podłączam a pilot został :lol: i lipa.

No ale tam raczej nic się nie zmianiało w dekoderze powinien odbierać odrazu tak jak u mnie.

Dodam, centralnie do anteny rośnie drzewo, lecz jest ono tak ani blisko ani daleko.
    Antena zaś montowana dość wysoko.

Znajomy ma załatwić przyrząd do ustawiania anteny, i mam pytanie, jak się podłącza ten przyrząd i co on ma pokazywać ? Wpina się go do konwertera przy pomocy kabla antenowego ?
    dzac4
    Warunkowo odblokowany
    Przyżądów do ustawiania jest wiele począwszy od wkrętaków,kluczy oczkowych,nasadowych,płaskich,wskaźników,mierników itp.
    Jeżeli coś(przeszkoda)jest przed anteną to już jest problem.
    A jak sam nie potrafisz a udało ci się raz to od tego są fachowcy.
    Innej reguły nie znam.
    piotrek power
    Poziom 27  
    Na przyrządach to ja się za bardzo nie znam, ale chodzi o jakiś miernik sygnału a nie o klucz :)

Właściciel miernika jest w chwilowej niedyzpozycji i nie może niestety ustawić, a znajomy chciałby już jutro oglądać.

A mi się nie udało raz.
    Zanim u siebie miałem uchwyt to przez tydzień codziennie rano ustawiałem sobie antenę na balkonie, ustawiając raz na krześle raz opierając o krzesło, i ustawiałem do 5 min MAX.

Ale odbierało, a tam dlaczego nie odbiera w ogóle.
    A ten miernik to pewnie zależy jaki, chyba nie pokazuje tylko tych wskażników moc/jakość co na telewizorze widnieją ??
    dzac4
    Warunkowo odblokowany
    Prawde mówiąc to lepiej daj to ustawienie komuś co coś wie na temat (miernika)bo jek przy krześle złamie się jedna noga to na trzech nie ustoi i antena sie obali.
    piotrek power
    Poziom 27  
    U brata jak robili dach, to spadła belka na talerz z góry, całą antenę pogieło, brat wyklepał trochę i odbiera dalej :)

Co ciekawe, u brata ustwiliśmy na 46% jakość, i przy złej pogodzie odbiera, zaś u mnie w mieszkaniu II piętro jest 80% zrobi się pochmurno i odbiór ginie.
    Brat ma mniejszą antenę niż ta moja i sąsiada.

A ma coś do tego, że tutaj na balkonach wokół wszyscy mają anteny satelitarne i może to sprawia że zrobi się pochmurno i jakość z 80% zaczyna spadać do 60, 43, 30 i 0 i nie ma nic. Nie tyle co w czasie opadów deszczu, przed burzą raczej tak znika.
    ansat
    Poziom 24  
    Jak wszyscy włączą telewizory to brakuje sygnału dlatego spada jakość. Musisz zrobić grafik kiedy kto może włączać telewizor.
    piotrek power
    Poziom 27  
    Antena u sąsiada ustwiona.
    Problem był w tym, że najprawdopodbnie drzewo przeszkadzało i trzebabyło ustawiać antenę wyżej, a ja zamiast odrazu szukać tak jak ma być na uchwycie to kręciłem ją tak jak u siebie na balkonie, tylko że, u mnie to nie przeszkadzało gdyżnic nie było na przeszkodzie a tam te 2 metry wyżej mogły zrobić tę różnicę.

Ciekawe co będzie jak drzewo podrośnie.
    A i tak, ten pasek ustawiony jest na ok. 80% i dzisiaj był deszczbez burzy i u mnie z 80% poleciało na 46% zaś u kolegi minimalnie o 3 kreseczki (ok 5%).

Może przy złej pogodzie właśnie na duża ilość włączonych odbiorników wokół powoduje ten spadek sygnału ?

Na całym bloku (4 piętra) - 50 mieszkań - jest 28 Cyfrowych Polsatów i 5 C+
    Niektórzy to mają po 2 anteny na balkonie :D

A jeszcze 3/4 lata temu były może 2/3 anteny satelitarne na cały blok :lol:

Wracając jeszcze do tego odbioru, u brata ustawiliśmy tę pogiętą antenę na 46% jakość - więcej się na dało i jest to wartość maxymalna w czasie słonecznej pogody, ma ten sam dekoder co u mnie, moc jest na 100% podobnie jak u mnie, a jakośc pomimo tylko 46% w czasie burzy, deszczu, wiatru, nic nie przerywa.

Zaś u mnie 80% i po chwili 0%, anjpierw znika polsat i tvp na końcu tvn i tvn7.
    dzac4
    Warunkowo odblokowany
    Musisz napisać do wspólnoty prośbę o wyłączenie wszystkich dekoderów podczas deszczu i zobaczysz czy u ciebie się coś zmieniło.
    Reasumując;
    zamów fachowca aby pożadnie ustawił twoją antenę i znalazł ewentualną przyczynę usterki a nie pisz takich bzdur!
    piotrek power
    Poziom 27  
    U sąsiadów z pobliskich balkonów również przerywa.
    A nie sądze aby wszyscy samodzielnie ustawiali anteny.

PS. Czyli nie można się sugerować tymi paskami z mocą i jakością sygnału ?
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto