Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak ustawić antenę satelitarna od Cyfrowego Polsatu?

mpako 21 Sty 2009 20:30 1140030 134
    misiu256
    Poziom 2  
    Panowie odpowie mi może ktoś na pytanie:
    Co może stać u mnie na przeszkodzie w odbiorze polsatu, mam tylko 50% i nie działają mi nie które programy. Co zrobić?
  • Computer Controls
    Adam-T
    Poziom 39  
    piotrek power napisał:
    Ciekawe czy przyjmniej mogę zwiększyć sobie pakiet na wyższy w trakcie trwania umowy w cyforowym polsacie ?

Na pewno tak.
    Pozdrawiam
    Adam
    piotrek power
    Poziom 27  
    misiu256 napisał:
    panowie odpowie mi moze ktos na pytanie co moze stac u mnie na przeszkodzie w pdbiorze polsatu mam tylko 50% i nie dzilaja mi nie ktore programy co zrobic

Może w innym miejscu.
    Ja na początku, jak nie miałem jeszcze jak zamontować anteny to próbowałem bez uchwytu i paczyłem na paski, położyłem antenę na balkonie i kręciłem, w miejscu gdzie łapało sygnał, przesówałem po milimetrze i obserwowałem jak zmieniają się paski, delikatnie góra dół, prawo lewo, lub trochę w prawo i do góry lub an dół, i można wychwycić gdzie łąpie najlepszy sygnał, ewentualnie można konwektorem też poruszać, (pokręcić) tylko śrubę nie należy na początku zbyt mocno dokręcać. I tak w jednym miejscu jak bym nie ruszał to więcej jak 58% nie pokazało a poszedłem trochę w prawo i łapało na 66% MAX, później jeszcze położyłem na stołku i 73%. Po zamontowaniu już na stałe udało mi się w tym miejscu uzyskać 73%, a nawet teraz pokazuje 80% jakość, bo moc sygnału mam zawsze 100%
    piotrek power
    Poziom 27  
    Mam jeszcze jedno pytanie, może dział nie ten, ale może będzie się ktoś orientował.

Mianowicie:
    W cyfrowym polsacie nie ma TVP Info, a mam antenę siatkową, tylko nie wiem gdzie szukać tego TVP Info, na jakiej on jest częstotliwości w Mhz, z anteny naziemnej. Bo znajduje TVP-1, TVP-2, Polsat i dwa czeskie a TVP Info jakoś nie znajduje, a gdbym wiedział na jakiej jest częstotliwości to bym o wiele łatwiej znaleźć. ?
  • Computer Controls
    karola44-81
    Poziom 27  
    Czesc. Jestem ze swietokrzykiego ale do tarnobrzega mam zalewdwie 30 km. Odemnie z domu do krosna samochodem mam dokladnie 150km jadac przez tarnow.Pisze tobo u mnie tvpinfo jest na kanele 57 za anteny ustawionen ja poludnie w strone krakowa. Nastepni ena 60 kanale ma Polsat.

Ale daruj sobi etvp info z siatkowej. Zaluz zeza na astre i tam Tvpinfo jest FTA. Bedziesz mial za friko w dobrej jakosci. Tylko nie wiem jak to jest z zezem i FTA na polsatowskim abonamencie. Z tego co wiem to abonent nie ma zadnego prawa do ogladania tego co chce dodatkowo. Poprawcie mnie jezeli sie myle. Wiem na 100% ze np cyfrowe tunery FTA lapia TVPInfo na strze i w TNK tez nie ma problemu. DO tegoi chyba TVP Kultura i HISTORIA..

Jeszcze co do naziemnego. Kolega podal link do wykazu nadajnikow.
    Tobie w Krosnie chyba najpewniej podejdzie to:
    551,25 31 TVP INFO / TVP Rzeszów TSR Strzyżów *Działy*

a moj 57 kanal to:
    759,25 57 TVP INFO / TVP Kraków RTON Tarnów *G. Św. Marcina*

Jak sie okazuje to Tanow , a nie krakow.
    piotrek power
    Poziom 27  
    Najlepiej by było kupić chyba drugą antenę satelitarną i dekoder bez umowy, i skierować go na Astre. Albo jakąś lepszą antenę naziemną o ile są takie? Które by znacznie lepiej ściągały obraz niż z siatkowej ??

Z tą siatkową to chyba nie ma większego sensu, choć co ciekawe łapie mi programy tkj. TVN, TVN7, Mango, Dance, ciekawe w jaki sposób, i co jeszcze bardziej ciekawsze, łapie to częstotliwości z kablówki :) Tylko jakość obrazu bardzo słaba.

Dodano po 45 [minuty]:

Na 551,25 Mhz łapie mi, ale TVP-2 niestety.
    karola44-81
    Poziom 27  
    Witam. Panowie jezeli uwazacie ze zasmiecam tym pytaniem ten watek to prosze o usuniecie, lub zgloszenie do moda.

Problem u mnie pojawil sie dzisiaj. Doradzalem piotrkowi, a dzis sam chce siegnac po pomoc.

Zalozylem jak narazie 1 szt tnk (docelowo jeszcze jedna minimum) Ale zdecydowalem sie na nia tylko ze wzgledu na to, ze chcialbym Polsat odbierac analogowo naziemnie. A abonament CP nie chce i nie moge placic. Tnk jak na moje wymagania jest ok, + polsat z naziemnej.

I tu moj problem. Myslalem, ze wystarczy przestawic dotychczasowe siatki, tak zeby odbierac z nich jedynie Polsat. Do tej pory byly w roznych kierunkach i sciagaly wszystko co mozliwe, ale jakosc obrazu byla mizerna, z tad tnk. Teraz po przestawieniu anten Polsat i tak nie jest rewelacyjny. Chcialbym , aby bylo lepiej.

Do rzeczy. Jaka antene poradzicie zalozyc dla odbioru Polsatu na kanale 60 na odleglosc ok 60km
    60 Polsat RTON Tarnów *G. Św. Marcina*

Jak ustawić antenę satelitarna od Cyfrowego Polsatu?

Mam 4 szt siatek, moze jakies odpowiednie ich polaczenie, symetryzatory i inne rzeczy?? A moze jakas konkretna antena , ale niezbyt droga z www.dipol.com.pl ??
    Znalazlem tez pdf z KRRIT o zamianach siatek. Tzn wyrzucenie wzmacniacza i wlozenie symetryzatora. Ale na 60km to chyba malo.
    Prosil bym Was o pomoc. Chodzi wylacznie o jeden kanal 60 i nic wiecej. Reszta jest z satelity.
    piotrek power
    Poziom 27  
    Polecam tę wątek jeśli chodzi o anteny naziemne:
    Wczoraj go znalazłem i tam jest dużo ciekawych informacji jake anteny naziemne, i można zasięgnąc porady :)

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=6041909#6041909

Tam jest temat: Jaka wybrać antenę do odbioru telewizji naziemnej?

A wracając jeszcze do anteny satelitarnej.
    Jak to jest konwektorami, mogę mieć konwektor na np. 2 wyjścia antenowe, i miec dwa dekodery, ale jeden z polsatem cyfrowym a drugi z cyfra plus ?? Czy konwektor jest inny do polsatu i inny do cyfry plus ??
    karola44-81
    Poziom 27  
    Z tego co wiem to tak sie robi. do monobloka mozna podlaczyc 2 tunery. To jest 2 konwertery w jednej obudowie- 2 wyjscia na kabelek
    michcio
    Specjalista elektryk
    Konwerter jest ten sam, nie ma różnic pomiędzy platformami, przecież to ta sama technika satelitarna.

Można kupić konwerter TWIN i wtedy można do niego podłączyć dwa tunery.
    karola44-81
    Poziom 27  
    a twin to czasem nie na zeza?? A mniejsza konwerter to najmniejszy problem z tego wszystkiego :) . Ale michcio masz racje. Kazdy konwerter sie nada.
    piotrek power
    Poziom 27  
    Z jednej strony Cyfra plus lepsza gdy chce się rozdzielić na więcej niż 1 telewior, choć na stronie: http://www.cyfraplus.pl/home_pro.html takowej możliwości nie znalazłem.

A co do ceny, Polsat jest jednak trochę tańszy, ja mam jak narazie pakiet za 9,90zł, zaś w cyfrze plus najtańszy to 19zł (pomijając promocje do 5 czy 10 miesięcy taniej o 50%).

A w tym za 19zł jest niewiele więcej niż w tym w Polsacie za 9,90zł.

tak jak teraz przez meisiąc mam wszystkie programy oprócz HBO i HD, a gdybym chciał zachować dotychczasowe programy musiałbym zakupić pakiecik za 87,80zł miesięcznie i dodatkowo miałbym jeszcze 3 programy HBO + oczywiście 2 CineMax-y.
    Natomiast w cyfrze aby mieć przyjemność oglądania CINEMAX-ów, HBO musiałbym płacić: 147 ZŁOTYCH miesięcznie więc jest trochę różnica między 87zł a 147zł. W Polscie mam 64 kanały polskie, zaś w cyfrze 78. Tylko chyba w cyfrze są wszystkie programy polskie uwzględnione, a w polsacie same kodowane chyba. Choć teraz jak wyszukuję porgramy to mi pokazuje w polsacie że znaleziono 74 programy kodowane + bodajrze ok 105 niekodowanych (może policzyło z HD).

Poczekam jeszcze kilka lat może będzie taniej 8)

A teraz mam takie pytanie:
    Ten mój dekoder MINI a konkretnie zasilacz cały czas jest gorący, nie zależnie czy dekoder jest włączony czy nie. W związku z tym mam pytanie; czy mogę np. na noc wyłączać zasilacz z sieci ?
    Nie ucierpi dekoder przy takim wyłączaniu ? Bo za każdym razem jak wyłącza to potem coś sobie tam przez chwile wczytuje zanim się uruchomi. A skoro się grzeje to i pewnie prąd zużywa, nie dużo mniej niż podczas pracy, podejrzewam ok. 10W w stanie czuwania jak nie więcej, podczas pracy 20W.

A jeszcze tak w sprawie tej jakości, teraz mam antenę ustaioną na jakość 73% więc narazie nie będę kręcił, ale gdybym miał np. jakość 90% to da się zauważyć różnicę w jakości obrazu ?? Teraz mam telewizor kineskopowy, a np. na LCD te różnice będą większe ?? Bo teraz jak miałem jakość 40% to specjalnie różnicy nie było widać, tylko że wówczas się nie wpatrywałem, więc nie wiem jak z bliska było.
    Doominus
    Poziom 34  
    Jakość i siła "cyfrowego*" sygnału satelitarnego nie ma związku z jakościom wyświetlanego obrazu. Kiedy spadnie poniżej 50% tuner nie będzie w stanie naprawić braku danych i obraz zacznie się zacinać pojawią się wielkie piksele.

A co do ceny to za 30zł mam takie same programy(brak animal planet) co w polsacie za 38 :/ + kilka dodatkowych. Ze względów technicznych musiałem zrezygnować z polsatu.

*W rzeczywistości wszystko aż do dekodera to sygnał analogowy.
    michcio
    Specjalista elektryk
    karola44-81 napisał:
    a twin to czasem nie na zeza?? A mniejsza konwerter to najmniejszy problem z tego wszystkiego :) . Ale michcio masz racje. Kazdy konwerter sie nada.

Twin to jest to zwykły, pojedynczy konwerter na jednego satelitę ale z dwoma wyjściami na dwa tunery pracujące niezależnie.

Do zeza montuje się dwa konwertery obok siebie, bo ma być odbiór z dwóch satelitów. Mogą to być single, ale mogą też być Twiny, jeśli ma być odbiór dwóch satelitów na dwóch tunerach.
    piotrek power
    Poziom 27  
    Doominus napisał:
    ...A co do ceny to za 30zł mam takie same programy(brak animal planet) co w polsacie za 38 :/ + kilka dodatkowych. Ze względów technicznych musiałem zrezygnować z polsatu...

A w czym za 30zł mozna mieć takie same programy jak w polsacie za 38zł ??

Chyba nie chodzi Ci o cyfrę i pakiet 60zł - 50% taniej do 10 miesięcy.

jeśli tak to warto dodać, w Polsacie przy zakupie pakietu 38zł, i wyższych jest 6 miesięcy 0zł, to nie to samo co 10 miesięcy 50% ??

Może nie to samo, ale podobnie :D

Jeśli chodzi o kablówkę, to ja do tej pory miałem pakiet srebrny za 36zł, a mam w nim prawie to samo co w polsacie za 9zł, brak TVP INFO, TRWAM, i JETIX PLAY - poztsałe dokładnie to samo.

A najwyższy pakiet w kablówce można za 58zł, nie wiele się różni od tego w polsacie za 38zł, w polsacie są 2 programy więcej, jeśli chodiz o polsko języczne, brak jedynie Eurosport 2, i tam jeszcze 2 chyba.

Nie żebym był aż tak bardzo zwolennikiem polsatu, bo jets dużo minusów, ale ciekawi mnie jedna rzecz w cyfrze w jaki sposób jest rozwiązane to dzielenie na kilka TV, przecież można rozdzielić na kilka TV z sąsiadami, i rozłożyć cenę pakietu na 5 skoro można bez problemu rozdzielcać, akarta chodzi na każdym dekoderze ??
    Doominus
    Poziom 34  
    W c+ jest spliter a teraz wchodzi wsparty przez cyfre multirom. Legalny jest rozdział w jednym lokalu poza lokalem to już nie.
    agorny
    Poziom 24  
    multiroom wchodzi już dość długo, ale jakość wejść nie może... więc jak na razie to tylko gdybanie.
    michcio
    Specjalista elektryk
    To multiroom jest bez sensu i o wiele lepiej zostać przy spliterach.
    Dlaczego? Ta usługa ma polegać na tym, że co pare godzin dosłownie trzeba przystawiać do tunera jakiś moduł od innego...
    ulik2004
    Poziom 2  
    Witam.Kupiłem ostatnio Cyfrowy Polsat i mam mały problem z jego ustawieniem.Tzn. obraz jest dobry,głos też tylko występuje dziwny szum i nie wiem czym jest spowodowany.Jest to szum z telewizora bo gdy wyciszę głos właśnie na tv to szum znika,natomiast gdy wyciszę głos na dekoderze to owy szum pozostaje.Dodaje że ustawiałem go pierwszy raz w życiu.
    agorny
    Poziom 24  
    Może masz kabel marnej jakości, zobacz na innym. Tuner i telewizor są zasilane z jednego gniazdka? Masz uziemienie?
    ulik2004
    Poziom 2  
    Dzięki za odp. Ale do rzeczy, kabel od konwertera do dekodera to zwykły kabel antenowy po prostu taki miałem i myślałem że będzie dobry. Natomiast dekoder jet połączony z tv eurozłączem. Zasilanie obu urządzeń jest z przedłużacza, którego wtyczka jest bez uziemienia.
    michcio
    Specjalista elektryk
    Ile kosztował kabel EURO? I czy na tym samym kablu np. DVD działa poprawnie?
    ansat
    Poziom 25  
    Usterka jest na drodze TV-DEKODER.Tak jak podpowiada kol.michcio SPRAWDZIĆ EURO.
    piotrek power
    Poziom 27  
    Ja też mam szumy, muszę przed przejściem na AV mieć ustawiony jakiś program, bo inaczej szumi i w znacznym stąpniu przeszkadza w oglądaniu, zaś jak mam ustawiony program to nie szumi, tylko słychać głos z tego programu.

Problem u mnie wystepuje również jak oglądam film z DVD.
    Poprostu, jak włącze AV z pilota - telewizor nie wycisza całkowicie dźwięku, jakaś wada fabryczna chyba, telewizor mam THOMSON.

Może więc porblem jest podobny?
    Tylko ja jak zmniejszam poziom głośnoci w TV to szuma jest taki sam cały czas, dopiero jak dam wyciszenie całkowite z pilota, to wtedy zapada cisza 8)
    karola44-81
    Poziom 27  
    Szwagier tez ma ten problem z brumem. Ma Polsat MINI i LCD32" Panasonic. Jemu to nie przeszkadza, ale mnie szlag trafia jak to slysze. Zapewne to jest problem MASY na Euro. Ale jak sie tego pozbyc??.
    ulik2004
    Poziom 2  
    Chciałem zaznaczyć iż kabel był oryginalnie pakowany z dekoderem i jest nowy. Próbowałem też na kablu od DVD które działało dobrze ale i tak szumi:( . Czy jest to możliwe, że jest to wina telewizora?? Wprawdzie jest on nowy (jeszcze na gwarancji) ale może ma ukryte uszkodzenie.
    piotrek power
    Poziom 27  
    Wina telewizora będzie chyba tylko wtedy gdy wypniemy całkowicie kabel EURO, przełączymy na AV - i będzie szumiało - u mnie tak się właśnie dzieje.

Być może ni etyle to jest wina telewizora, co fabrycznie coś jest źle zmontowane w gnieździe EURO złącza, albo wystarczy coś połączyć ?
    ulik2004
    Poziom 2  
    Czyli że mam oddać tv na gwarancji, no bo przecież nie będę sam w nim grzebał.Z resztą i tak się na tym nie znam.Dziś chciałem się jeszcze upewnić czy nie jest to wina dekodera i zawiozłem go do kolegi.Podpięliśmy go do jego tv i nic szumiało.Obraz był ładny i głos zresztą też.