Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Youtube] Automatyczne ustawienie szablonu GPIO dla urządzeń BK7231/O

p.kaczmarek2 26 May 2023 19:51 1314 0
This content has been translated flag-en » flag-pl View the original version here.
 • [Youtube] Automatyczne ustawienie szablonu GPIO dla urządzeń BK7231/O
  Najnowsze urządzenia OpenBeken można automatycznie skonfigurować za pomocą zaledwie kilku kliknięć — ręczne ustalanie szablonu urządzenia nie jest już potrzebne. OpenBeken jest teraz w stanie wyodrębnić konfigurację Tuya JSON i zaimportować ją dla większości urządzeń dostępnych na rynku.
  W przeszłości, aby np. zorientować się, do którego przekaźnika GPIO jest podłączony, użytkownicy musieli albo sprawdzać płytkę urządzenia i śledzić ścieżki, albo uciekać się do zgadywania (najlepiej z GPIODoctor ), ale teraz już tak nie jest!
  Najnowsza wersja OpenBeken jest w stanie rozpakować partycję Tuya Config, która jest dostępna w pamięci flash urządzenia, nawet po flashowaniu OpenBeken - OpenBeken go nie nadpisuje!
  Po wyodrębnieniu partycji możesz ją zdekodować bez flashera, pobierz tutaj:
  https://github.com/openshwprojects/BK7231GUIFlashTool
  a następnie możesz zaimportować go do OpenBeken Web App, patrz zakładka Import.

  Oto przewodnik wideo dla całego procesu:  Poniższa metoda działa zarówno w przypadku urządzeń flashowanych przez Wi-Fi, jak i urządzeń flashowanych przewodowo.

  Możesz również zastosować podobne podejście, ale zamiast pobierania danych binarnych z aplikacji OpenBeken Web App, możesz uzyskać kopię zapasową flash 2 MB bezpośrednio z BK7231GUIFlashTool, będzie działać w ten sam sposób.

  Poniższy sposób jest stale ulepszany i wciąż dodajemy parsowanie nowych sekcji Tuya Config, więc jeśli czegoś brakuje, zgłoś to nam i prześlij swoją partycję cfg do zbadania, dzięki!

  Należy również pamiętać, że niestandardowe urządzenia Tuya/urządzenia TuyaMCU nie przechowują swojej konfiguracji na partycji konfiguracyjnej Tuya, więc nadal muszą być konfigurowane ręcznie. W przypadku TuyaMCU możesz rozważyć użycie tego narzędzia:
  https://www.elektroda.com/rtvforum/viewtopic.php?p=20528459#20528459

  Dziękuję za uwagę. Mamy nadzieję, że ta automatyczna ekstrakcja szablonów ułatwi rozpoczęcie korzystania z nowych inteligentnych urządzeń i zaoszczędzi znaczną ilość czasu, ale pamiętaj — nadal musisz dokładnie sprawdzić konfigurację, aby upewnić się, że jest poprawna i kompletna.

  PS: Jeśli wyodrębnisz konfigurację dla urządzenia, które nie jest jeszcze tutaj wymienione:
  https://openbekeniot.github.io/webapp/devicesList.html
  nie krępuj się opublikuj go na naszym forum z podstawowymi informacjami, wciąż pracujemy nad naszą listą usuniętych elementów, nawet jeśli automatyczna konfiguracja jest dostępna.

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  p.kaczmarek2
  Moderator Smart Home
  Offline