Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak sterować anteną satelitarną?

tom53 24 Nov 2005 10:53 5957 11
Relpol
    tom53
    Level 12  
    Witam.
    Jestem nowym uzytkownikiem Forum.
    Mam pytanie dotyczące sterowaniem czaszy anteny satelitarnej na inne satelity. Może ma ktoś ciekawy pomysł jak to zrobić najtaniej i najprościej?
  • Relpol
    tomaszo
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Przenioslem z DIY. Prosze czytac opisy forow!
    geco
    Level 26  
    Najtaniej to sobie mozesz reka w oknie krecic czsza w lewo astra w prawo hot bird, a obrotnica pod czsze sterowana disc1,2 to kosz minimum 200zeta + tuner ktory ja obsluzy.
  • Relpol
    fabek1
    Level 12  
    Jeżeli nie zależy tobie na duzej liczbie dostepnych satelit, tylko na 2 do 4 to najtaniej zez na antenie.
  • Helpful post
    Nstan
    Level 31  
    Witam
    Ja swoją pierwszą antenę satelitarną kupiłem już dawno temu i w tym czasie te sprawy były drogie. Zastosowałem wówczas silnik od wycieraczek samochodowych. Który na początku sterowałem dwoma przyciskami. Mogłem wówczas odbierać z wszystkich satelit ( jeśli dobrze pamiętam to było ich chyba wtedy 7
    tom53
    Level 12  
    Do Nstan
    Posiadam silnik wycieraczek od starego samochodu. Prosiłbym o jakieś fotki. Dziękuję wszystkim za pomoc.
  • Helpful post
    Nstan
    Level 31  
    Ten obrotnik działa do tej pory a na drugiej antenie odbieram tylko z Hodbirda i tak nie ma kiedy tego oglądać. Do tego celu wykorzystałem 50 cm pręta mosiężnego , sześciokąt mosiężny 12cm, 2 koła zębate (małe i duże), transformator 24 V ,przekaźnik, 2 przyciski , przewód. Najpierw włączałem jakiś program i patrząc dodatkowo na zegarek przesuwałem w prawo lub lewo antenę aż do momentu kiedy był najlepszy odbiór(wystarczyło także zobaczyć na zegarek i nacisnąć przycisk L lub P przez określony czas np. 30sec.) W późniejszym okresie dołożyłem jeszcze wyłącznik czasowy. Jutro postaram się zrobić fotki
    Adrian2000
    Level 12  
    jesli by ci chodzio o sciaganie dwoch satelit np astra i hot bird to najlepiej zalozyc zeza sam mam i dobrze sie sprawuje
    tom53
    Level 12  
    Dziękuje wszystkim za pomoc.
    Bardzo ciekawy jest ten obrotnik za 85zł ,ale do niego trzeba jeszcze sterowanie. Mam już silnik i potrzebne materiały na wykonanie takiego prostego obrotnika jak Nstan. Chyba zdecyduję się na niego