Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki o dużej impedancji, do kolumny o regulowanej kier.

24 Lis 2005 11:36 935 1
  • Poziom 13  
    Mam zamiar zrobić kolumnę o regulowanej kierunkowości (nie zagłębiając się w szczegóły polega to na odpowiedim przefazowaniu głośników (bardzo prostym, wykorzystuje funkce bessla) dzięki czemu można uzyskać mniej więcej char dookólną, niestety tylko w płaszczyźnie pionowej (gór-doł) i potrzebuje głośników które po odpowiednim połączeniu dadzą kolumienkę (4 lub 8 omów). Głośniki odpowiednie do tego muszą mieć Z w granicach 16-25 Ohmów średnicę około 10 cm, P>=10W muszą być tanie do 50zl sztuka, reszta parametrów jest już mało istotna. Patrzałem już w tonsilu i tesli ale nic ciekawego nie znalazłem :cry: Jakby kogoś interesowal temat z chęcią zamieszcze bliższe szczegóły (jest to moja praca inżynierska)
  • Spec od akustyki
    pomysł ciekawy - problem w realizaji.

    mozesz kupić stare kosze po tonsilach na allegro i zamówić cewki w tu http://www.umifon.pl na zamówienie zrobią ci nawet o rezystancji 100 ohm. przy okazji mozesz kupić od nich membrany i zawieszenia.

    żadko spotyka się głośniki o takich rezystancjach - niewiem dokładnie oco ci chodzi ale moze da się uzyskać oczekiwany efekt po przez naprzemienne łączenie szeregowo równoległe głośników 4/8 ohmowych ??