Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Konica Minolta
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon 1520 regulacja temp. pieca

djed 24 Lis 2005 12:11 1200 7
  • #1 24 Lis 2005 12:11
    djed
    Poziom 12  

Witam, mam starego canona 1520.
    W okienku serwisowym jest mikrowlacznik i kilka potencjometrow.
    Prosze o pomoc ktory od czego a najbardziej interesuje mnie regulacja temperatury pieca.

Dzieki

0 7
  • Konica Minolta
  • #2 24 Lis 2005 12:19
    drebin
    Poziom 27  

Witam. potencjometry z boku, masz opisane na klapce, napisz czemu chcesz regulować temperaturę? Jest to ostatnia rzecz jaką się dotyka, najpierw sprawdź stan termistora itp.

0
  • Konica Minolta
  • #3 24 Lis 2005 12:40
    xawier
    Poziom 29  

Temperaturę pieca pilnuje termistor i termiczny wyłacznik zabezpieczający. Znajdują się one przy wałku teflonowym - przeczyść je. Ewentualnie wymień jak wyskakuje bład E000 itd. Może potrzebna jest ci regulacja docisku wałków w utrwalaniu? Napisz dlaczego tak chcesz zrobić. Robie w Canonie 8 lat i nigdy czegoś takiego nie robiłem. A może chodzi o regulację lampy skanera?

0
  • #4 24 Lis 2005 14:26
    ABLublin
    Specjalista - kserokopiarki

te maszyny nie mają regulacji temp. pieca

0
  • #5 24 Lis 2005 22:39
    machina73

Jak znam życie to chodzi o toner przywierający do telonu.
    Zmień toner na oryginalny i teflon na bardziej wytrzymały arbiko oferuje dwa rodzaje weź czarny i lepszą rolkę czyszczącą.

Dodano po 34 [minuty]:

AB ma rację.

0
  • #6 02 Gru 2005 10:52
    djed
    Poziom 12  

Witam,
    Moze i tak jest ze nie ma on regulacji temp.
    Chodzi oto ze pewna seria kopii wyszla mi taka ze nie zostal utrwalony i mozna bylo go reka zmazac. Toner jest ok. Sprawdzilem tez docisk walkow i tez jest ok. Termistory sprawne wlaczaja i wylaczaja lampe...
    Teraz dziala jak nalezy i nie mam pojecia z czego wynikalo to ze wtedy nie utrwalala...

Dzieki.
    Pozdr.

0
  • #7 02 Gru 2005 13:13
    wojtaswoj
    Poziom 15  

Witam
    To ze lampa zapala sie i gasnie nie znaczy ze termistory sa sprawne. Moga rozlaczac lub zalaczac przy zlej temperaturze.

0
  • #8 02 Gru 2005 13:31
    ABLublin

temperatura wynosi około 160 st w czasie pracy , w czasie postoju około 180 st
    prosty miernik temperatury i masz odp.
    przypuszczam że będzie ok,

0