Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AWS 3071

24 Lis 2005 15:43 1841 8
  • Poziom 10  
    witam! mam problem z amplitunerem AWS-3071,na wyjściu bardzo słaby sygnał ledwo słyszalny,może ktoś ma schemat albo jakiś pomysł,z góry dziękuję
  • Poziom 30  
    Schemat mozesz wziasc od TOSKI 306 jest prawie taki sam. A co do tego ze ci nie gra to postrawdzaj bezpieczniki a pozniej tranzystory
  • Poziom 22  
    Najpierw niebezpieczniki (to chyba oczywiste), potem sprawdź sterujące, rezystory emiterowe, ewentualnie zenerki, proponowałbym również wymianę elektrolitów.
    Schemat jak już wcześniej było wspomniane do Toski 306, ja mam 303, ale z tego co wiem, wszystkie na jeden strój były robione, chyba tylko głowica była inna, bodajże dwuzakresowa.
  • Poziom 30  
    :arrow: kazik_j jestes w drobnym bledzie poniewaz tosca 303 troche bardziej sie roznila od toscy 307 chociazby tym ze 307 miala wejscie AUX i na korektor, gniazda czinczowe a nie tak jak w 303 din. Tosca 307 miala takze glowice dwu zakresowa tj zarowno stary jak i nowy FM, funkcja ARCz i wyciszanie byla zrealizowana na jednym przycisku. Jezeli chodzi o schemat samej koncowki to niczym sie nie rozni 303 i 307
  • Poziom 10  
    witam!! dzięki za pomoc ,ale sprawdziłem wszystkie tranzystory i nadal nic ,rezystory drutowe są ok napięcie na nich-29 mV,sygnał dochodzi do samej końcówki ale nie wzmacnia nadal,może założyłem jakieś trefne tranzystory :( może ma ktoś jeszcze jakiś pomysł ? dzięki
  • Poziom 37  
    Dotknij delikatnie paluchem (za pomocą np śrubokręta) wejście wzmacniacza. Najprościej to chyba na potencjometrze. Jak będzie Ci buczeć to znaczy, że końcówka cała. Jak nie będzie brumu to uszkodzenia szukaj w końcówce. Tyle na początek, bo widzę, że na razie jeszcze nic nie wiemy.
  • Poziom 10  
    jest brum i to konkretny-czyli końcówka cała ,dotykałem do balansu i regulatorów barwy dźwięku,buczy i to bardzo głośno więc chyba coś w przedwzmacniaczu
  • Poziom 37  
    W takim razie spróbuj w podobny sposób dotknąć do wejścia sygnału wchodzącego. Przełącz na sam wzmacniacz, spróbuj dotknąć jakieś wejście (to, które włączysz). Jak będzie brum, (zobacz czy się reguluje potencjometrem) to prawdopodobnie układ wzmacniacza masz dobry. Jak nie to przedwzmacniacz. Jeśli będziesz miał brum to usterki trzeba szukać gdzie indziej.
    Jeśli to przedwzmacniacz to musisz zacząć mierzyć według schematu. Rzadko idą oba kanały, więc szukać trzeba w układzie wspólnym dla obu kanałów. Na początek zasilanie.
  • Poziom 16  
    o ile ta wersja ma gniazdo do podłączenia korektora to być może coś da zmostkowanie sygnału w gnieździe korektora (z tego co pamiętam złącze Din - styki 1-3 ; 4-5)