Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Junkers WRP 250-5 KB-regulacja gazu

shivo 24 Nov 2005 18:29 13610 4
    shivo
    Level 20  
    Witam,
    od paru lat jestem szczesliwym posiadaczem Junkersa model: WRP 250-5 KB
    przez ten czas chodzil w miare dobrze, az do 24 pazdziernika 2005, kiedy to odniechcialo mu sie zapalac, nie znajac sie na tym, wezwalem specow.
    przyszli we 2l po wstepnym ogladnieciu stwierdzili, ze piec wymaga gruntownego czyszczenia bo napewno to jest przyczyna nie dzialania pieca, chwile sie pokrecili, i wzieli sie do pracy..(tutaj moje pierwsze pytanie, czy wszystkie elementy pieca nalezy czyscic odkurzaczem? bo innych urzadzen do czyszczenia nie mieli...)
    po 2h "czyszczenia" poskladali, i piec zaczol dzialac, skasowali 120zl, i szczesliwi pojechali do domu.
    wszystko bylo OK, nastepnego dnia padly baterie, oczywiscie wymienilem, bylo GIT...az do 22 listopada 2005, kiedy to przestala dzialac regulacja gazu,
    tzn, odkrecam wode, jest iskra, zapala sie swieczka, po chwili odpala sie glowny palnik, i koniec, gaz jest ustawiony na max, a pali sie mniejszy niz minimalny, letnia wode mam gdy przepylw wody zmniejsze na minimum a suwak od gazu ustawiony jest na MAX.
    mysle , pewnie sie cos zapchalo, zadzwonilem znow po tych samych specow, modlili sie 2,5h nad piecem, rozbierajac go po kawalku.. po czym stwierdzili ze chyba nie wiedza co jest przyczyna, zapewnili ze to nie membrama bycmoze jakas iglica, mieli przyjsc natepnego dnia, i dokonczyc naprawe, natomiast tak sie nie stalo, dzwonilem do nich, mowia ze to membrama, jej cena to 160zl, i pytanie czy sie zgadzam zeby przyszli i ja wymienili..( po mojemu to troche duzo, w necie znalazlem za 60zl membrame)... mysle ze sam tego raczej nie naprawie(chyba ze to jakas banalna usterka)... z nastepna ekipa specow umowilem sie na wtorek... ale .... do wtorku bez cieplej wody? dramat, bo sie czlowiek przyzwyczail..
    no i moje pytanie, czy da sie cos z tym na szybksoci zrobic? jaka moze byc potencjalna przyczyna?
    i jesli znalazlby sie jakis fachowiec, prosilbym o jego komentarz, dotyczacy pracy i cen specow ktorzy dzialali u mnie..

licze na pomoc, a tymczasem pozdrawiam, i dziekuje...

shivo
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    aadamuss
    Level 20  
    Cena za przeglad ok. Co do reszty to za malo danych i jest kilka mozliwości. Pozdrawiam Adam
    shivo
    Level 20  
    to jakie dane powinienem podac? zeby bylo cos wiecej wiadomo?... oczywiscie mowie o takich danych ktore moglbym uzyskac, bez specjalistyzcnego sprzetu..:>
    aadamuss
    Level 20  
    Jezeli fachowcy oglądali membrane i nie byla dziurawa ( nie widzialem jeszcze dziurawej membrany w tych termach) to prawdopodobnie przyczyną jest jakas pierdola ktora powstala po tym gruntownym modleniu:). Proponuje jednak kontakt z autoryzowanym serwisem, jak bedzie kumaty to nie zajmie mu to wiecej jak 20 minut. Przeplyw wody uruchamia przeplyw gazu wiec problemem moze byc sprezyna w zespole wodnym, ktora jesli jest rozciągnieta lub za ciasna nieprawidlowo steruje pracą gazu. Opisac opisalem ale raczej jako podpowiedz niz zachete do samodzielnej pracy. Zdecydowanie polecam serwis z autoryzacja, ma wieksze doswiadczenie na takich modelach. Pozdrawiam Adam

Pozostaje jeszcze kwestia cisnienia gazu przed urzadzeniem, ale tego na oko nie da sie określic.
    shivo
    Level 20  
    przyszedl czlowiek z autoryzowanego serwisu, pomyslal chwile, wymienil jakas puszke w srodku i piec juz dziala..:)

dziekuje za porady

temat zamykam;)