Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

hp clj 4500 - zacięcia papieru

zbyszon 25 Nov 2005 08:27 2050 5
    zbyszon
    Level 11  
    Mam problem z drukarką hp 4500 color. Pojawia sie co kilkadziesiąt kartek zaciecie papieru 13.0, kartka staje pod transferem ale nieraz i troche wczesniej. Drukarka jest z dodatkowym podajnikiem i duplexem.
    Prosze o pomoc jeśli ktoś miał taki przypadek.

Moderated By kosmita:

zmieniłem temat

• Helpful post
    Robson1
    Level 26  
    witam

Błąd 13.0 oznacza: JAM IN INPUT FEED AREA. CHECK THE INPUT TRAYS AND DUPLEX UNIT.

Wygląda mi to na rolki pobierania papieru. Robiłeś konserwacje w drukarce? Jak nie to zrób i dobrze wyczyść rolki odpowiadające za pobieranie papieru(w duplexie też).

Pozdrawiam
    zbyszon
    Level 11  
    Konserwacja była zrobiona, rolki wymienione na nowe.
  • Helpful post
    Robson1
    Level 26  
    A czy przed wymianą rolek było tak samo ?

Jak nie to może spróbuj założyć na powrót stare rolki i zobacz co będzie.
  • Helpful post
    Paweł1000
    Level 26  
    miałem kiedyś podobny problem w takiej drukarce, tylko że u mnie zacięcie papieru występowało tylko wtedy kiedy drukowałem na grubym papierze, też drukarka zacinała się co kilkanaście kopii albo nawet co kilka kopii to zależy kiedy, zacinanie ustało dopiero jak wymieniłem bęben, a wymieniłem bo był już całkowicie zużyty, i nie dlatego że się spodziewałem że zacinanie ustąpi, po prostu u mnie za jednym zamachem nieoczekiwanie ustąpiły dwie usterki. Sprawdź jaka jest żywotność twojego bębna, jeżeli jest już na wykończeniu to może i u Ciebie będzie przyczyną bęben (oczywiście chodzi mi o cały moduł bębna nie o sam wałek optyczny)
    zbyszon
    Level 11  
    Wszystko juz wporządku , jeszcze raz wyczyściłem cały układ poboru włącznie z zębatkami , nowe półksiężyce.
    Przy wydruku 500 stron , brak zacięć papieru. ;)
    Dziekuje wszystkim za pomoc ;););)