Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pytanie?

25 Lis 2005 09:47 1671 7
  • Poziom 9  
    Mam radio kaseciaka ale jest coś nie działa bo silniczek cały czas się kręci i chciałbym podłączyć do niego diskmena czy jest możliwość odnalezienia miejsca w którym dźwięk z kasety jest już przetworzony i przed wzmacniaczem i w tym miejscu podłączyć diskmena???
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 43  
    Czyli chcesz dorobić do niego tzw wejście liniowe. Oczywiście w większości przypadków jest to możliwe, należy tylko zapoznać się ze schematami obu urządzeń i dopasować poziom sygnału. Zacznij od przeanalizowania schematów.

SławeK
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 9  
    No tak tylko gdzie znaleść ten schemat BLAUPUNKT VIENNA RCR 46P bo zabardzo niepotrafie znaleść :oops:
  • Poziom 43  
    Aaaa... ze schematami nie jest za dobrze, nie ma lekko. Co prawda oznaczenie jakie podałeś wydaje mi się dziwne a przynajmniej dziwny jest numer RCR 46P, nie słyszałem o tym modelu. Podaj jeszcze numer modelu wg Blaupunkta 7 64x xxx xxx, może uda się coś znaleść lub znaleść podobne radio. Jeśli zaś nie ma schematu to pozostaje rozpisać układy scalone i szukać radia na takich samych, na szczęscie Blaupunkt nie wydziwiał i jak konstuował radia to aplikacje układów są bardzo podobne. Jeśli zaś upierasz się nad dokładnie tym schematem to powiem Ci że nie wszystko wypłynęło w sieci w formie elektronicznej, czasem trzeba też zapytać firmy handlujące schematami i kupić. To oczywiście dla laika bo ktoś z doświadczeniem szybciej zorientuje się w konstrukcji radia.
    Od pytań o schematy i poszukiwań schematów mamy osobny dział na Elektrodzie, moze tam ktoś znajdzie się kto ma i udostępni Ci. A to co teraz mogę Ci powiedzieć żeby znaleść miejsce pomiędzy przedwzmacniaczem lub stereodekoderem a regulacjami barwy i wstawić tam przełącznik (czy to przekaźnik czy przełącznik mechaniczny czy elektroniczny) i tam wpiąć się sygnałem niewiele Ci powie skoro nie potrafisz zidentyfikować poszczególnych bloków radia na płytce. Ludziom z doświadczeniem z reguły wystarczaja aplikacje układów scalonych które są dostępne w sieci u producentów by rozpoznać gdzie co jest.
    Tak że nie licz raczej na to że ktoś Ci palcem pokaże dokładnie miejsce gdzie wlutować kabelki ale podpowie gdzie tego szukać.

SławeK
  • Poziom 9  
    To ten numer: 7 646 430 515

Dodano po 16 [minuty]:

Ja moge szukać sam tylko żebym wiedział czego mam szukać :)
  • Poziom 43  
    No to już wiesz czego szukać. Mało popularny model, nawet Blaupunkt na stronie z instrukcjami go nie rozpoznaje po numerze modelu choć w CarBase znalazłem go i po procesorze sądzę że jest to coś podobnego do serii RCR44 i takimi schematami bym się sygerował. Jednak nie popełniłeś błędu w symbolu jak mi się na początku wydawało.

SławeK
  • Poziom 9  
    Naszczęście jeszcze czytanie mi idzie :)

Dodano po 22 [minuty]:

Zobaczyłem te schematy i stwierdzam że czarna magia jeszcze istnieje :(
  • Poziom 12  
    Mam dla ciebie pewną propozycję.

Dysponuję opisem gniazd do tego radia (typowe gniazdo ISO C10) - jest tam tzw. wejście liniowe czyli wynika z tego, że nie musisz koniecznie rozpruwać radia, żeby dołączyć discmana. Co więcej - posiadam takie radio, więc wiem, że posiada odpowiednie piny w górnym złączu C. Pytanie tylko czy są to faktycznie wyprowwdzenia line in (niestety nie sprawdzałem tego).

Wg posiadanej przeze mnie specyfikacji złącze C wygląda następująco:
    Pytanie?

1. Line in R/ brązowy
    2. Line in L/ biały

3. we. sterowania line in (on=h) h tzn. stan wysoki, żeby uaktywnic czyli +5V (jeśli się nie mylę)
    4. dk=out(h)/tel. mute(l) dla ciebie niezbyt istotne
    5. line GND/ czarny

a to reszta, tak poza konkursem
    6. wy 12 V, włączane/ czerwony
    7. Line out RF/ zielony
    8. Line out RR/ szary
    9. Line out LF/ granatowy
    10. Line out LR/ biały

Uwaga:
    Złącza 1,2 oraz 5 wykorzystywane są do podłączenia zmieniacza lub zewnętrznego źródła dźwięku (tylko w modelach z DMS)

DANE ZA STUDIO24.PRV.PL

Podaj maila albo lepiej - odezwij się na mientos(malpa)lycos.de to podeślę ci opis wtyczek (nie tylko do tego modelu ale i do innych też) i co nieco podpowiem jak spróbowac wykorzystać te wejścia liniowe i nie tylko (Miło byłoby np. zasilać discmana w samochodzie nie z baterii tylko z instalacji samochodowej - byłyby sobie 2 wtyczki jedna line in, druga zasilająca.)

W zamian, jeśli byłbyś tak uprzejmy, podeślij mi schematy skoro już je posiadasz i jeśli faktycznie są to schematy do RCR 46P. Schemat do RCR 44 już mam - ale niestety z błędem na jednej stronie przez co schemat jest częściowo nieczytelny. Jeśli masz takowy, ale bez uszkodzeń, to też poproszę.

Pozdrawiam :)