Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Monitor LG flatron lcd 575mm.

zenekrtv 25 Nov 2005 12:57 1159 3
    zenekrtv
    Level 22  
    Witam!!!
    Posiadam monitor lcd jak w temacie,monitor po włączeniu pracuje pięknie do pięciu minut potem pokazują się cienkie poziome kreseczki (strzępienie) po dłuższej pracy robi się na obrazie mleko.
    Po wyłączeniu i odczekaniu paru minut monitor pracuje dobrze i za chwilę to samo (kondesatory powymieniałem),kolega poradził mi żebym rozebrał wyświetlacz i usunął folie przyklejoną z boku wyświetlacza,po rozebraniu okazało się że niema tam foli.Kolega robił to w laptopie i poskutkowało,laptop chodzi do dzisiaj a miał podobne objawy.
    Prosze o poradę.
    zenekrtv
    Level 22  
    Witam!!!
    Ten monitor kolega oddał mi na części i po tak długim czasie monitor nie używany o dziwo chodzi lecz z tymi cienkimi poziomymi paskami,monitor rozebrałem tzn.odkręciłem plastykową obudowę i metalową do której jest przykręcona stopa i tak podłączyłem do kompa.
    Monitor pracuje ok nie ma poziomych lini(strzępów)pracuje już ponad tydzień no i nie wiem co mam zrobić co może być za przyczyna,jak skręce to znowu są strzępy a bez stopy nijak go postawić.
    Proszę o poradę.
    dariuszm2
    Level 34  
    Cześć.
    To co Opisujesz wygląda na uszkodzenie matrycy (coś się nagrzewa) - też miałem taki problem.
    Wstawiłem cooler - na jakiś czas pomogło, ale niestety to uszkodzenie postępujące.
    Możesz spróbować.
    Pozdrawiam.

Wesołych Świąt i Mokrego "Jajka"
    zenekrtv
    Level 22  
    Chłodzenie pomogło w minimalnym stopniu ale jeszcze można oglądać.
    Dzięki za odpowiedż.
    WESOŁYCH ŚWIĄT I MOKREGO DYNGUSA.:D