Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telewizor Loewe Concept 670.

vindevil 25 Nov 2005 13:22 1100 4
    vindevil
    Level 26  
    Witam.
    I mnie dopadł problem , a mianowicie w telewizorze Loewe z chasis c 9003 jest uszkodzenie z którym nie mogę dać rady.
    Po ustawieniu napięcia ug2 do wartości z książki serwisowej ekran jest czerwony a tło napisów fioletowe , nawet kiedy się dobrze ustawi poziom bieli i szarości . Oczywiście można to ustawić tak aby ekran dobrze wyświetlał kolory ale w czasie oglądania progrmu występuje efekt ... jakby zmiany nasycenia kolorami i robienia się trochę mlecznego ekranu ( w rgb wszystko jest w pożądku , więc kineskop odpada) w zależności od kontrastu sceny . Na dodatek wzzystkiego w czasie trybu serwisowego giną napisy choć funkcję się przełączją .
    To by było co do trybu serwisowego a jest jeszcze jeden problem :
    Oglądając sobie TV dzwięk ścisza się do min i wzystkie parametry jakie były ustawione w serwisowym trybie jakby uciekły. Pomaga wył i wł telewizora lub wejście w tryb serwisowy i przelecenie po wszystkich nastawach do przody i wszystko wraca do normy.
    Prosiłbym o jakieś sugestie i czy to może być uszkodzony któryś z procesorów.
    Dzięki i pozdrawiam.
    czarek236
    Level 17  
    na samym poczatku sprawdziłbym poprawnośc napięć wyjściowych zasilacza (czy są czyste-bez tetnień) to jest dośc stary odbiornik cyfrowy ale jak każda cyfra potrzebuje miec napięcia czyste i dobre.
    Nastepnym krokiem zmieniłbym oprogragramowanie EEpromu jak dobrze pamietam stoi tam 24C16.
    vindevil
    Level 26  
    Tak eprom się zgadza , a co do napięć są w/g miernika poprawne choć trochę odbiegają od ustalonych na schemacie (5V -> 4,96), ale nie mierzyłem oscyloskopem .
    Z oprogramowaniem może być gorzej bo nie mam jak go zaprogramować.
    czarek236
    Level 17  
    o ile chcesz i masz możliwość zaprogramowania eeproma,umieszcze wsad na upload(może i jest nie sprawdzałem),jezeli nie masz to podaj na priw,adres a ja wyśle oprogramowany,decyzja nalezy do cebie,pozdrawiam.
    vindevil
    Level 26  
    Dzięki .
    Wsad ściągłem z elektrody , zobaczymy co wyszło.
    Pozdrawiam.