Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Miernik DT830B - ???

25 Lis 2005 17:08 9980 9
  • Poziom 16  
    Czy mógłby mi ktos podac linka do strony albo wytlumaczyc mi pokolei jakie funkcje do czego sluza w mierniku DT830B ?? Do czego poszczegolna funkcja sluzy co moze nia zmierzyc.

bardzo prosze o pomoc i z gory bardzo dziekuje

pozdro - czekam
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Witam

DCV – jest to pomiar napięcia stałego
    ACV – pomiar napięcia zmiennego
    DCA – pomiar prądu stałego do 200mA
    10ADC – pomiar prądu stałego do 10A
    hFE – pomiar bety (wzmocnienia) tranzystora
    Test diody (ta strzałka) - pokazuje spadek napięcia na diodzie, tranzystorze itd.
    Znaczek Omega – omomierz czyli pomiar rezystancji

Jak będziesz jeszcze coś chciał wiedzieć to pisz śmiało
  • Poziom 16  
    to a test diody czyli mozna sprawdzic czy dioda jest dobra czy ne ?? no a co musi sie pokazac zeby byla dobra a co zeby nie ??
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Tak to jest do sprawdzania czy dioda jest dobra. Sprawdzając diodę krzemową np. powinno pokazać około 600mV. Różnie to bywa może być nawet 800mV albo 400mV. Jeśli taka dioda będzie zepsuta np. w przypadku zwarcia powinno pokazać 000mV albo w przypadku przerwy nie pokaże nic tak jakby jej nie było. Pamiętaj zwykła dioda przewodzi prąd tylko w jednym kierunku !. Ogólnie ta funkcja pokazuje spadek napięcia na złączu NP (dioda) ale można też np. sprawdzać tym tranzystory bipolarne (NPN, PNP)
  • Poziom 10  
    Korzystajac z okazji, chcialem sie podczepic pod temat :)
    Mianowicie kupilem sobie ostatnio taki miernik. Jednak nie wiem jak sprawdzic ilosc mAh w akumulatorku. Z dolaczonej instrukcji po angielsku wiem, ze musze podlaczyc czerowny przewod po 10ADC, a czarny pod COM. Przestawiam przelacznik na DCA 200m i po podlaczeniu akumulatorka AA 2500 mAh i AAA 1000 mAh pokazuje mi taka sama wartosc w okolichac 25 - 27. Czy robie cos zle?
  • Poziom 23  
    mAh (miliamperogodzina) i oznacza się tym pojemność baterii (ogniwa). Funkcja 10ADC i DCA (amperomierz) służy do pomiaru płynącego prądu w obwodzie w tym przypadku stałego. Czyli np. mając podłączoną żaróweczkę do baterii i włączając amperomierz w szeregu z tą żaróweczką zmierzysz jaki prąd pobiera ta żarówka.

Z twojego opisu wynika że zwarłeś po prostu tą baterie. A to dlatego że amperomierz to tak jakby „kawałek kabelka” ma on bardzo małą rezystancje.
  • Spec od car audio
    Musiałbyś podłączyć rezystor aby prąd płyną jakiś i mierzyć ten prąd oraz czas w jakim napięcie spadnie do około 70% (polecam skrzynkę porad EdW 12/05 - opisali ten problem). Swoją drogą zwieranie ogniwa o takiej pojemności przez amperomierz to katorga dla tego sprzętu. Może jest to klasa bazarowa ale według mnie do szybkich pomiarów serwisowych jest to świetne narzędzie (i nie szkoda w razie pomyłki - sam mam 2 sztuki oprócz ludzkiego miernika).
  • Poziom 1  
    Kupiłem właśnie miernik dt-830b i na każdym zakresie wyświetla się jedynka z migającym minusem, nie wyświetla żadnych pomiarów.Co może być powodem?
  • Poziom 13  
    Też tak mam z tym miernikiem. Jaki powód ?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Moderowany przez rubens:

Wykopaliska zamykam.