Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Sharp SV-2142SCN za duze napiecie zasilacza

25 Lis 2005 22:45 1826 5
  • Poziom 21  
    Przetwornica zasilajaca (strd5441) daje za duze napiecie i niszczy diode R2M.Elki ,tranzystory,kondensatory,rezystory sa ok,przetwornica wymieniona-strd5441 bez rezultatu .Co czynic?
  • Poziom 30  
    Może podstawić STR z odzysku lub z innego żródła.
  • Poziom 27  
    W szereg z R2M włącz rezystor drutowy między 0,47 a 1 om co najmniej 5W to powinno uchronić go przy testach przed zniszczeniem , robiłem również rozwiązanie z żarówką 230V 60W włączoną w szereg z R2M i też działało ( zapalała się żarówka gdy było źle ). Jeśli w układzie jest transoptor to szukaj w jego obwodach.
  • Poziom 30  
    Jeśli dysponujesz SE nr 8/2001 na str46/47 jest opisany problem podobny do twojego.Dotyczy on modelu SV2153 ale wydaje mi się że jest b.podobny.Nie mam schematu z twoim modelem więc nie mogłem porównać.
  • Poziom 21  
    Przetwornica nie posiada transoptora . Schemat sciagnalem z elektrody .Kupilem z innego zrodla STRD5441 i okazalo sie niepotrzebnie .Analizujac schemat stwierdzilem niezgodnosc ze schematem podlaczenia 47 µF do nogi 1 scalaka ww. Po prawidlowym podlaczeniu przetwornica pracuje normalnie i napiecia sa prawidlowe .( pytanie jak to pracowalo ????)TV po zalaczeniu pracowal 10s poczym przestal a wymiana " hota " na nowy spowodowalo jego uszkodzenie .Pytanie co jeszcze poszlo ?
  • Poziom 21  
    Po wymianie diody D636 5,6V na 7,5V spowodowalo odblokowanie napiecia kluczujacego " hota " i TV zaskoczyl .Temat zasilania uwazam za skonczony .