Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak przewinąć głośnik ?

crsevolution 26 Lis 2005 01:06 3751 6
  • #1 26 Lis 2005 01:06
    crsevolution
    Poziom 16  

Witam.. Mógłby ktoś krok po kroku opisac przewijanie głośnika? Mam ze 4 sztuki (ok. 30 cm średnicy każdy) i kiedyś trzebaby się za to zabrać, a szkoda pieniędzy na serwis..

Wiadomo. Na początek odrywam zawieszenie membany górnej, później dolnej, wyciągam membrane, cewke, sprawdzam średnicę, długość drutu, nawijam od nowa, składam, kleję i już ok ?

Na co trzeba uważać ?

0 6
  • #2 26 Lis 2005 02:53
    skow29
    Poziom 16  

ok może troszkę inaczej
    1 odlutowujemy orzewody od złącza na koszu
    2 odklejamy zawieszenie membrany, następnie resor
    po tym mamy już wszystko na wierzchu i można zmierzyć średnice cewki - jeśli to nie jest jakaś chińszczyzna to można kupić (nie stoję dobrze w cenach ale jakiś czas temu to było koło 8zł na wolumenie) - kupujemy całą cewkę na karkasie najczęsciej aluminiowym a nie nawijamy nic samodzielnie
    następnie trzeba tamtą starą jakoś wydostać (najczęściej destrukcyjnie) i w jej miejsce wkleić (najlepiej na distal) nową
    nie można zapomnieć o wycentrowaniu wszystkiego i najlepiej resor przy tym też wymienić (zwykle sie niszczy przy odklejaniu)
    centrowania wszystkiego jak nie udało mi sie idealnie opanowac
    jednym słowem zabawa chyba nie warta trudu i duża możliwość uszkodzenia jeszcze bardziej tylko przepalonego głośnika
    najlepiej oddać do naprawy - koszt nie taki wielki a wiadomo ze wszystko będzie zrobione przez fachowców którzy się tym zajmują, będzie jak należy nie nawkur..... się przy tym i jeszcze dostaniemy gwarancję....... jednym słowem jak się jest z wawy lub okolic polecam wolumen

0
  • #3 26 Lis 2005 06:33
    wradek7
    Poziom 10  

Ja mam głośnik trójdrożny firmy infiniti.Charczy mi część niskotonowa. Czy takie głośniki też się naprawia?? Jesli tak to gdzie?

0
  • #4 26 Lis 2005 15:12
    skow29
    Poziom 16  

trzeba pytać tych co naprawiają jutro pewno będę na wolumenie mogę wziąść kontakt do tych speców i wrzuce na forum

0
  • #6 26 Lis 2005 16:41
    crsevolution
    Poziom 16  

no tak.. Tylko ciężko mi będzie dostać gotową cewkę do głośnika made in USA, 30 cm średnicy, waży z 30kg, dwu-cewkowego...

0
  • #7 27 Lis 2005 09:44
    skow29
    Poziom 16  

kontakt do
    Regeneracja-naprawa głośników
    firma usługowa DARMIR
    Sylwia Korzeniecka
    Kobłuty 20
    11-300 Biskupiec
    tel. (089) 7161491 kom 606307511

mozna do nich wysłać a oni odeślą lub co niedzielę w wawie na wolumenie