Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzony Modem Router ADSL Planet ADE 4000

Shavoo 26 Lis 2005 13:19 7046 3
  • #1 26 Lis 2005 13:19
    Shavoo
    Poziom 2  

Podczas wgrywania nowego firmware coś nie poszło i router juz nie działa... mozna go jedynie używać jako switch'a, brak dostępu do oprogramowania przez przeglądarke, ktos wie gdzie mozna to naprawić?

0 3
  • #2 27 Lis 2005 13:02
    nojeks
    Poziom 12  

Witam. Wielu producentów zamieszcza na płytce console szeregową. O ile soft był wgrywany przez www to powinien jeszcze działać boot i obsługiwać RS232(jednak przez max3232cpe bo to z pewnością 3.3V). Z duzym prawdopodobieństwem jest tak u Planet. Co do modelu musisz poszukać na googlach.

Ja mam ten sam problem. Jednak przez głupotę swoją wcisnałem nie tą cyferke co trzeba i wywaliłem cały firmware włącznie z bootem i teraz potrzebuję porady jak go JTAGiem zapisać lub innym.

0
  • #3 26 Sie 2007 17:28
    soltys_w
    Poziom 24  

Witam!

nojeks napisał:
    Wielu producentów zamieszcza na płytce console szeregową. O ile soft był wgrywany przez www to powinien jeszcze działać boot i obsługiwać RS232(jednak przez max3232cpe bo to z pewnością 3.3V). Z duzym prawdopodobieństwem jest tak u Planet.
    Ja mam ten sam problem. Jednak przez głupotę swoją wcisnałem nie tą cyferke co trzeba i wywaliłem cały firmware włącznie z bootem i teraz potrzebuję porady jak go JTAGiem zapisać lub innym.

Niestety; w ADE-4000 nie ma konsoli szeregowej. Jest za to USB. Posiadam wyżej wspomniany router i walczę z wrzuceniem w niego softu. Jeśli ma ktoś gotową receptę proszę o info.

0
  • #4 27 Sie 2007 02:21
    koluch
    Poziom 1  

Witam.
    Pentagram Cerberus ADSL lite = Planet ADE-4000

KOMPENDIUM UPGRADE’u Rutera ADSL Pentagram LITE

Chipset: CONEXANT 82310-26Z
    Flash-2Mb 29LV160CBTC-70G (jak w tunerach Ferguson)

Odpowiednikiem Pentagrama LITE jest m.in. produkt firmy Safecom SAMR-4115.
    Można spokojnie upgradować do jego firmware CX82xxx_4.1.0.21, o którym było pisane na pierwszych stronach tego tematu.
    Żeby być spokojnym na wypadek gdyby coś nie wyszło tak jak należy (ruter nie działa, tzn. przy podłączonej linii ADSL przez RJ11 dioda nie świeci), trzeba ściągnąć tzw. router repair software (czyli repair54_iso), o czym też była mowa wcześniej. Wypalić płytę bootującą CD z tym softem, która będzie potrzebna do ożywienia rutera. Będzie o tym później.

Procedura upgradu:
    Najlepiej robić upgrade za pomocą kabla sieciowego RJ-11, bo jest najpewniej.
    Zalecane jest wyłączyć pozostałe kable RJ-11 oraz RJ-45.
    Ściągnąć odpowiednie firmware, np. CX82xxx_4.1.0.21 i rozpakować do jakiegoś katalogu na dysku. Nie trzeba rutera rozkręcać i zakładać zworki. Można zresetować ruter, ale według mnie nie jest to konieczne, gdy jest standardowe hasło conexant.
    W pliku cmd.txt w drugim wierszu wpisać hasło epicroter, inaczej uprade nie pójdzie z oczywistych względów.
    Uruchomić z poziomu Windowsa lub DOS’a jak kto woli RUN.BAT i cała procedura poleci. Po zakończeniu wyłączyć zasilanie rutera na co najmniej minutę, włączyć kabel telefoniczny oraz włączyć zasilanie rutera. Istotna jest dioda ADSL, jak świeci ciągle to powinno być OK.
    Łączymy się z przeglądarki z ruterem i mamy nowe firmware.

Opis procedury ratunkowej:
    Gdy po wgraniu jakiegoś firmware nie można połączyć z ruterem i dioda ADSL nie świeci to ratuje nas tylko płyta ratunkowa na CD. Ale to nic trudnego.
    Odłączamy ruter i odkręcamy 4 śrubki z tylnej pokrywy. Zakładamy zworkę na JP1 obok zasilania (musi być koniecznie!!!). Wkładamy do napędu CD płytę ratunkową i rebootujemy PC-a tak był wystartował z płyty CD. Ukaże się w DOS-ie plansza, a na niej:
    F1 Use Slowdown (PC faster then 900 MZ)
    F5 Don’t use Slowdown (PC slower then 900 Mz)
    Podłączamy kabel USB (a nie sieciowy) oraz zasilanie rutera. Chwilę czekamy i wybieramy w zależności od szybkości procesora F1 lub F5. F5-gdy mamy starego procka.
    Ukażą się różne firmwary, wybieramy np. Safecom.cn 04-021-05.
    Gdy ukaże się ..\CODE>
    Wpiszmy flash/e aby wyczyścić stary flash.
    Następnie znowu ukaże się ..\CODE>
    I teraz wpisać rm_usb.bat
    Rozpocznie się procedura zapisu nowego firmware.
    Gdy ukaże się „Start Ethernet Global Mac (.....): potwierdzić Enterem (nic nie wpisywać)
    Potem „End Ethernet Global Mac (.....): potwierdzić Enterem (też nic nie wpisywać)
    I czekać, aż ukaże się komunikat „ Flasj programming complet successfully”.
    To koniec programowania. Wyłączyć kabel USB i zasilania.
    Wyjąć założoną zworkę w ruterze.
    Rebootować PC , wyjąć CD z napędu..
    Podłączyć kabel sieciowy do rutera (najlepiej), kabel telefoniczny oraz zasilanie. Czekać aż zaświeci dioda ADSL (trochę to trwa). Jak jest OK. to łączymy się przeglądarką z ruterem.
    Wpisujemy hasło: epicroter i mamy nowe firmware.
    Wpisać IP: 192.168.241.101. i Maskę: 255.255.255.0

http://forum.neostrada.info/viewtopic.php?f=7&t=9846&st=0&sk=t&sd=a&start=180

Pozdrawiam.

0