Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner AIWA AV-D77

26 Lis 2005 14:29 2335 3
  • Poziom 16  
    Witam
    Mam problem z amplitunerem AIWA AV-D77. Słuchałem na nim dość głośno muzyki (włączony zestaw A i B głośników). Nagle amplituner się wyłączył (świeciła się tylko dioda STANDBY). Był okropnie gorący (nie mogłem położyć na nim ręki. Myślałem że się przegrzał, ale odczekanie aż ostygnie nie przyniosło poprawy. Sprzęt jest nadal martwy. Po włączeniu go do sieci świeci się tylko dioda STANDBY i nic poza tym. Przy próbie włączenia go za pomocą przycisku (STANDBY) słychać tylko pstrykanie przekaźnika i to wszystko. Co mogło paść? Gdzie szukać?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    padła końcówa-przykro do wymiany
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 16  
    A w końcówce to tylko tranzystory mocy czy może jeszcze coś wcześniej FP1016 (FN1016)? Chodzi mi o to aby nie spalić kolejnej pary. Czy mogę sprawdzić wzmaka włączając go z wylutowanymi tranzystorami (padły dwie sztuki tj. FP1016 i FN1016)?
  • Poziom 10  
    Mi sie wydaje, że ten amplituner miał jakiekolwiek zabezpieczenia przeciwzwarciowe..Jeśli tak to tylko bezpiecznik...A jak nie to końcowka (możliwe, ze zwarcie zrobiłeś)