Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sg3525 Pytanko

26 Lis 2005 14:32 1296 6
  • Poziom 14  
    witam czy sg3525 zdoła napędzić triaki zamas mosfetów. czy przez triak pujdzie stałe napiecie. jeżeli sg3525 nie napędzi triaka to co dac pomiędzy sg a triaka żeby działało.

Pozdro
    dj janek
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Robisz może na tym SG ściemniacz na pilota ?

Pozdrawiam
    Przemo
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 14  
    nie to nie ściemniacz, buduje przetwornice z 220 na +/-70. na tranzystorach już działa ale niestety mosy na 400v i na duży amperaz nie idą w parze albo duży amperaż albo duży woltaż dlatego chce zastapić mosfety triakami. Czy ktoś może mi pomóc.
    pozdro
    Chyba dałoby się coś wybrać z mosfetów do tego układu.
    Nie za bardzo się orientuję ale czy IRFPC50-IR mógłby być do tego ?
    Wg opisu z inter-chip TRANZYSTOR IRFPC50 NFET 600V 13A 250W.
    Pytanie tylko czy to jest taki MOS jak potrzebujesz.

Seria STB też jest "mocna" tylko nie widziałem, zeby Ktos to sprzedawał u nas.Ale moze jak zwykle słabo szukałem.:cry:

BTW
    Czy są jakieś rozwiazania przetwornic na triakach ?

Pozdrawiam
    Przemo
  • Poziom 14  
    ogólnie żec biorąc ja chce zastosować triaki bo nie są drogie. potrzebuje n mosów a takich jest mało i są drogie. Zasilacze od komputerów sa rozwiązane na triakach i działa tylko ja nie wiem jak to podpiąć i do czego żeby sg sterować taki triak.
    pozdro
    Co do ceny to zgadza się - różnica ok10zł.
    Chętnie bym rzucił okiem na schemat takiego zasilacza do komputera z triakiem.

Pozdrawiam
    Przemo
  • Poziom 42  
    dj_janek napisał:
    Zasilacze od komputerów sa rozwiązane na triakach i działa tylko ja nie wiem jak to podpiąć i do czego żeby sg sterować taki triak.

Mógłbyś mi wskazać choć jeden schemat zasilacza komputerowego na triakach? Jestem bardzo żądny wiedzy i chętnie czegoś nowego o przetwornicach się nauczę.

A co do MOSFETów - IRFP450 (14A 500V) są na Alledrogo po 3 PLN. W półmostku i przy dobrym chłodzeniu jakiś kilowat na parze powinno dać się wycisnąć. A przy takiej cenie można sobie pozwolić nawet na pełny mostek i wtedy 2 kW równie spokojnie - za mało?