Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Miernik rezystancji izolacji (schemat ideowy)

JOYFUL 26 Lis 2005 16:26 2912 0
    JOYFUL
    Poziom 10  
    Witam. Na poniedziałek musze wyjaśnić zasadę działania miernika izolacji typu IMI, wiem tylko że podłącza się go między żyłe-izolacje lub żyłe-żyłe. Za pomocą prądnicy indukujemy napięcie które (przy uszkodzonej izolacji) spowoduje przebicie i odchylenie sie ustroju miernika. To sa takie moje wnioski i tak pojalem zasade dzialania. Prosze skorygowac moje mysli jezeli sa bledne:]. Lepiej WY niz nauczyciel:]. Teraz tak: mam te 2 układy i musze znac zasade działania - po co ten element, jaki ma wplyw, co daje. Gosciu dużo od Nas wymaga a do wielu rzeczy dochodzimy sami, jednak z tym mam lekki problem.

Opis schematu:
    Lecąc od prądnicy znajdują sie diody odpowiednio spolaryzowane. Do nich podlaczone sa rownolegle rezystory (w celu ograniczenia napiecia?? - na nich? czy raczej dla calego ukladu?)/ W pierwszym ukladdzie znajduje sie rownolegle kondensator - po co? nie chce palnac czyms glupim:P. Nie smiejcie sie z zasobu mojej wiedzy, bede wdzieczny za kazda pomoc, moje gg 4319383 gdyby cos, jednak lepiej pisac tutaj zeby pomoc rowniez innym:) prosze o szczegolowy opis jezeli jest to mozliwe(czas i checi) dziekuje i pozdrawiam.