Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ORION TV8250, problem z głośnością

harryon 26 Lis 2005 17:21 1137 11
  • #1 26 Lis 2005 17:21
    harryon
    Poziom 12  

Witam wszystkich

Mam problem z moim TV. Od niedawna jestem jego właścicielem i mam mały problem. Mianowicie: Przy próbie zrobienia głośniej "wskaźnik" poziomu głośności wyświetlany na ekranie przesuwa tylko o 5 kresek /z 50/ od początku a później się nie przesuwa. Głośność jest w jakiś sposób ograniczona. Podejrzewam, że może to mieć jakiś związek z trybem serwisowym /jeżeli ten TV takowy posiada/.
    Pytanie brzmi: jak zrobić głośniej?

pozdrawiam

harryON

0 11
  • #2 26 Lis 2005 17:33
    kania tomek
    Poziom 18  

masz włączoną opcje hotel poszukaj w menu lub w instrukcji obsługi

0
  • #3 26 Lis 2005 17:49
    harryon
    Poziom 12  

kania tomek napisał:
    masz włączoną opcje hotel poszukaj w menu lub w instrukcji obsługi

problem w tym, że nie mam instrukji oraz taka opcja niew yświetla się w menu. Podejrzewam również, że pilot może nie być oryginalny:-(

0
  • #4 26 Lis 2005 18:23
    kania tomek
    Poziom 18  

z korzystaj z wyszukiwarki wpisz" orion and hotel "( ew.blokada) jest niewiele ale może coś podejdzie

0
  • #5 26 Lis 2005 18:36
    harryon
    Poziom 12  

kania tomek napisał:
    z korzystaj z wyszukiwarki wpisz" orion and hotel "( ew.blokada) jest niewiele ale może coś podejdzie

zaraz będę szukał, już szukałem ale słowo klucz miałem kiepskie;-(

dzięki

0
  • #6 23 Sty 2006 10:30
    harryon
    Poziom 12  

no cały czas nici. Próby były różne. Może jeszcze macie jakieś pomysły?
    Forum już przeszukałem :-)

0
  • #7 23 Sty 2006 10:49
    euro2L
    Poziom 41  

Czy wogłóle weszłes w tryb serwis

Schasis 7000

Spróbuj tego trzymając klawisz MENU w klawiat. lokalnej. włączyć wył sieciowym; trzymaj MENU aż zaświeci się czerwona doioda LED,
    - włączyć TV przyciskiem ST/BY w pilocie.
    Wyjście z trybu:
    klawisz TV w pilocie

0
  • #8 23 Sty 2006 15:44
    harryon
    Poziom 12  

jezak napisał:

Schasis 7000

Spróbuj tego trzymając klawisz MENU w klawiat. lokalnej. włączyć wył sieciowym; trzymaj MENU aż zaświeci się czerwona doioda LED,
    Wyjście z trybu:
    klawisz TV w pilocie

dzięki, wieczorem sprawdzę

0
  • #9 23 Sty 2006 16:26
    k.k
    Spec od TV

Witam
    Podaję sposób wyłączenia funkcji "SECURITY"
    1. Wyłączyć TV wyłącznikiem sieciowym.
    2. Włączyć TV trzymając wciśnięty przycisk "P+" na klawiaturze lokalnej (trzymać przycisk"P+" , aż do momentu zapalenia się zielonej diody).Po pięciu sekundach powinno pojawić się menu . Przesuwać ^ v na pilocie, a zmiana ustawienia przyciskami niebieskim i żółtym.
    Pozdrawiam

0
  • #10 24 Sty 2006 23:10
    harryon
    Poziom 12  

jezak napisał:

Schasis 7000

Wyjście z trybu:
    klawisz TV w pilocie

zrobiłem i w "coś" wszedłem. Pojawiły mi się jakieś literki i cyferki no i na tym się zakończyłą moja przygoda. Czy tak wygląda tryb serwisowy? Co dalej trzeba pogrzebać żeby odblokować "hotel"?

Dodano po 6 [minuty]:

k.k napisał:
    Witam
    Podaję sposób wyłączenia funkcji "SECURITY"
    1. Wyłączyć TV wyłącznikiem sieciowym.
    2. Włączyć TV trzymając wciśnięty przycisk "P+" na klawiaturze lokalnej (trzymać przycisk"P+" , aż do momentu zapalenia się zielonej diody).Po pięciu sekundach powinno pojawić się menu . Przesuwać ^ v na pilocie, a zmiana ustawienia przyciskami niebieskim i żółtym.
    Pozdrawiam

do czego wykorzystywana jest ta funkca, zauważyłem, że gdy ją włącze to nie można odpalić telewizora bez pilota. Czy coś jeszzce?

0
  • #11 25 Sty 2006 09:51
    k.k
    Spec od TV

Witam
    "do czego wykorzystywana jest ta funkca, zauważyłem, że gdy ją włącze to nie można odpalić telewizora bez pilota. Czy coś jeszzce?"

Jeśli jest tam pozycja "Secur.", proszę ją wybrać przyciskami "^v"
    i przełączyć na OFF przyciskiem żółtym albo niebeskim

0
  • #12 09 Kwi 2006 22:36
    xellos
    Poziom 13  

Witam przepraszam z góry iż "podpinam" się pod ten wątek ale mam problem z podobnym tv opartym na chasis "orion 7000" i nie chciałem zakładać nowego wątku. Otóż problem polega na tym iż włączając telewizor automatycznie i bez mojej ingerencji uaktywnia się funkcja sleep timer i ustawia się na czas 2 godzin i nie mogę tego ustawić. Wchodziłem już w ustawienia konfiguracyjne i w menu serwisowe ale nie znalazłem funkcji odpowiadającej bynajmniej za czas wyłącznika czasowego. Jeżeli ktoś mógłby mi pomóc byłbym niezmiernie wdzięczny.

Pozdrawiam

0