Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nagrywarka DVD PHILPS DVDR75 - "BLOCKED"

26 Nov 2005 18:08 2263 5
  • Level 11  
    Witam!
    Podczas normalnego uzytkowania nagrywarka ulegla zablokowaniu. Na wyswietlaczu widnieje BLOCKED....tak samo jest w w gornym lewym rogu ekranu powitalnego.
    Nie dziala klawiatura. Pilot reaguje. Da sie wejsc w menu albo np. zrobic dziewicza instalacje ale BLOCKED powraca. Nie jest to blokada przed dziecmi.
    Plyte wyjalem :"na chama" czyli spod spodu mechanicznie wypchnalem szufladke i teraz nawet nie wykrywa, ze jest otwarta bo jej nie chowa.
    Nic o tym nie ma w instrukcji ani na stronie www. Wlasnie sciagam najnowszy soft i planuje go wypalic na plytke i wgrac do nagrywarki ale moge miec problem, skoro nie wykrywa otwartej kieszeni.

Ps. Jestem elektronikiem. Jesli ktos potrzebuje softy lub nvm'y do telewizorow philips, kineskopy, lcd i plazmy posiadam najnowsze (prosto z fabryki).
  • Level 31  
    Witaj i jak sobie poradziłeś z tym Filipem mam podobny problem .Pozdr
  • Level 18  
    Ja także mam taką samą nagrywareczke z tym samym problemem, prosze o pomoc.
  • Level 22  
    Witam
    Nna początek chciałbym zaznaczyć, że najpierw panowie musicie wiedzieć jakie wersje hardware'u macie, jeśli napęd jest zwykły z wentylatorem nad optyką to nie ma żadnej nadziei na przywrócenie do życia, jeśli napęd komputerowy to można jeszcze zdobyć laser do niego. Może jeszcze występować najnowszy model napędu, ale występował on tylko na rynkach zachodnich.
    Podsumowując - na 99% macie uszkodzony laser - część w sieci serwisowej philipsa jest już od roku niedostępny.
    Pozdrawiam.